Stížnosti na hluk z leteckého provozu

Městská část Praha 8 se na základě podnětu od svých občanů obrátila na Letiště Praha Ruzyně s dotazem, zda v současné době nepřelétá nad Bohnicemi zvýšený počet letadel z tohoto letiště. To ve své odpovědi uvedlo, že oblast Bohnic je zasažena leteckým provozem z hlavní dráhy letiště (RWY 06/24). Na ní je realizována většina vzletů a přistání na Letišti Praha. Uvedena do provozu byla v roce 1967.

Největší letecký provoz je v měsících květen až říjen, kdy právě v jejich průběhu si občané Prahy 8 stěžovali na nadměrný hluk. Letiště Praha však ve své odpovědi uvedlo, že v oblasti Bohnic nedochází k překročení hygienických limitů z leteckého provozu. Probíhá totiž kontinuální měření hluku z leteckého provozu v severní části Suchodola, který leží letišti blíže než Bohnice. Toto měření ukazuje, že nejsou překračovány hygienické limity. „Určitě náš potěšilo ujištění Letiště Praha, že obyvatelé Bohnic nejsou zatíženi silným hlukem z tohoto letiště. Chceme totiž, aby si tato čtvrť uchovala svůj poklidný a přívětivý charakter,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Podrobné informace o hlukovém zatížení z leteckého provozu na tomto letišti a o opatřeních přijímaných provozovatelem letiště na jeho snížení je možné najít na internetových stránkách Letiště Praha www.prg.aero.
Vytisknout