Strážníci se dozvěděli, jak jednat s lidmi pod vlivem drog

V úterý 14. března 2017 byli v nově zrekonstruované klubovně Obvodního ústavu sociálně zdravotnických služeb strážníci městské policie z Obvodního ředitelství Prahy 8 školeni, jak komunikovat s lidmi pod vlivem drog.

Kurz byl financován z prostředků městské části Prahy 8 a vedl ho lektor obecně prospěšné společnosti Progressive, která se dlouhodobě snaží uživatele drog začlenit zpátky do společnosti. Cílem školení bylo upozornit strážníky na možná nebezpečí a úskalí při komunikaci s člověkem pod vlivem návykových látek. Určeno bylo strážníkům městské policie, kteří sice s uživateli drog primárně nepracují, avšak v rámci výkonu své profese s nimi mohou přijít do kontaktu.

Naše městská část dlouhodobě úspěšně spolupracuje s městkou policií a snažíme se pomáhat strážníkům v jejich náročné a mimořádně zodpovědné práci. Proběhlo proto toto školení, kde byli příslušníci městské policie seznámeni s tím, jak minimalizovat pro sebe i veřejnost bezpečnostní rizika při jednání s lidmi pod vlivem drog,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Účastníci kurzu se také dozvěděli, které drogy jsou v současné době nejrozšířenější a jaké mají negativní dopady. Rovněž byli seznámeni s tím, jak se pomáhá drogově závislým se zbavit jejich zavilosti.

Školení strážníků městské policie 2017

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 17.03.2017