Studio ALTA – dočasná univerzita uměleckých post-praxí

Vítejte na univerzitě sdílených praxí, kde místo divadelních sálů otevíráme učebny a namísto vztahu učitel-žák nabízíme způsoby kolektivního učení. Umělci a umělkyně se zde transformují do rolí společenských vynálezců, průvodců proměnami, ekonomů, instalatérů pro řešení konfliktů, našeptávačů či poradců při smutku.

Kdy: od 11. září do 2. října 2022
Kde: Invalidovna, Sokolovská 136/24, Praha 8

Během tří týdnů se setká v pražské Invalidovně více než 20 lokálních i zahraničních umělkyň, umělců a kolektivů společně s publikem ve společném záměru rozšiřovat představy o umění, uměleckých praxí a potenciálu vědomostí, které v sobě uchovávají.

Tematicky se program letošního ročníku nese v duchu trojice zdraví, hegemonie a peklo. Každý ze tří týdnů je věnován právě jednomu z témat a nahlíží palčivé otázky týkající se přístupů k zdravotní péči či hledá strategie, jak se vypořádat se systémovým útlakem a jak přežít tváří v tvář probíhajícím krizím.

Program univerzity nabídne řadu workshopů a přednášek, lekce sebeobrany a tance, koncerty, hlubinné naslouchání, brainstorming, společný spánek a snění či otevřenou učebnu přístupnou pro kohokoliv, kdo chce své vědomosti a dovednosti sdílet. Účast na akcích je zcela zdarma s možností dobrovolného příspěvku Pay What You Can.

Více informací a celkový program na https://www.altart.cz/iaae/


Dostávejte informace o akcích na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Studio ALTA – dočasná univerzita uměleckých post-praxí, od 11. září do 2. října 2022, Invalidovna
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 23.08.2022
Vytisknout