Synagoga na Palmovce

Pořadatelé: spolek Krajinou přílivu a Václav Špale
www.krajinouprilivu.cz
www.facebook.com/krajinouprilivurohanskyostrov
Ludmilina 601/1, Praha 8, 180 00


PROGRAM NA ZÁŘÍ 2020

Berešit – Svědkové a proroci – výstava prací malíře Ivana Bukovského
vernisáž 3. 9. / 18.00 hod.
výstava 3.–23. září 2020, otevírací doba. pondělí–neděle 13.00–19.00 (výjimky. 13. a 14. 9. zavřeno, 22. a 23. 9 otevřeno až od 14.00)
„Umění je strážcem mystéria, ze kterého čerpá svůj zdroj. Není určené k dekoraci, ale má člověka chytit za pačesy a protáhnout ho trním."

Výstava Berešit–Svědkové a proroci je samostatnou výstavou a zároveň doplněním současně probíhající velké výstavy v Královském letohrádku Belveder. Její součástí je cyklus Berešit a části průběžně vytvářených cyklů Svědkové a Proroci. Vystaveny budou rovněž ilustrace ke knize Františka R. Krause Povídky ze Svrabové čtvrti. zmizelý svět židovské Prahy

Aida Mujačič – písně bosenských židů
8. 9. / 20.00 hodin

Uvedení knihy poezie Zdeňka Gerycha a Václava Špaleho. Oblázky pod jazykem
10. 9. / 18.00 hodin
Setkali se před téměř padesáti lety v normalizované Praze. Jejich přátelský a tvůrčí dialog pokračuje dodnes navzdory i díky měnícím se dějinným epochám, rozdílným životným cestám, vzdálenosti i prchajícímu času.

Havdala & koncert JEWS in JAZZ
12. 9. / 19.00 hodin
JAZZOVÝ KONCERT ŽIDOVSKÝCH SKLADATELŮ.
Hudební skadatelé židovského původu výrazně ovlivnili americkou jazzovou hudbu 20-40. let 20. století. Při koncertu JEWS in JAZZ vám budou představeni ti nejlepší – George Gershwin, Jerome Kern, Oscar Hammerstein, Richard Rodgers a další. Zazní i tradiční židovské písně v hebrejštině.


Hledání synagogy – hudební kompozice Matouše Hejla
15. a 17. 9. / 19.30 hodin
Synagoga má svůj prostor vnitřní a vnější. Hledání synagogy je hudebním zkoumáním vztahů mezi těmito prostory. Co za zvuky z okolí se dostane dovnitř? Má synagoga svou vlastní zvučnost? Co mohou její návštěvníci v prostoru slyšet a vidět a co jim zůstává skryto? Řecké slovo synagogein znamená místo setkávání. Hledání synagogy bude příležitostí k hledání setkání…

nov – divadelní představení Chemického divadla a Třetího prostoru
25. 9. premiéra, 26. a 27. 9. reprízy / 20.00 hodin
Projekt nov zve všechny k hostině. Podávat se bude dlouho tažený vývar strachů, síly a odvahy. Přijetí a sdílení. Do hrnce musíme přihodit všichni trochu svého strachu, trochu svého přesvědčení  a než si stihneme uvědomit, co jsme tam všechno naházeli, vaříme se celí.

Synagoga na Palmovce – program na září 2020Dostávejte informace o akcích na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 11.09.2020
Vytisknout