ÚMČ Praha 8 zprovoznil internetové rezervace návštěv

Úřad městské části Praha 8, v rámci zlepšování kvality služeb pro občany, zprovoznil na svých internetových stránkách www.praha8.cz možnost rezervací návštěv pro agendy související s občanskými průkazy a cestovními pasy.

Občané se mohou nově přihlásit k návštěvám úřadu online, pokud žádají o vyhotovení nebo vydání občanského průkazu. Stejně tak si mohou zažádat i o cestovní pas. Nový systém umožní zajistit lepší časové plánování návštěv úřadu a předejít tak frontám, které se občas mohou vytvořit. Rezervace je možná v úřední dny na konkrétní půlhodinu. Pro rezervaci je nutné zadat e-mailovou adresu, na kterou bude doručen unikátní číselný kód. V rezervovaný termín je třeba se dostavit na příslušné oddělení v budově úřadu tzv. „bílého domu“, zadat obdržený kód do terminálu vyvolávacího systému a odebrat pořadové číslo. Rezervace z internetu zařazuje čekající na začátek fronty pro příslušnou agendu. Odkaz na rezervace je umístěn vlevo na úvodní webové stránce MČ Praha 8 v šedém panelu pod názvem – Rezervační systém.

„Zvyšování kvality a přístupnosti poskytovaných služeb  je pro náš úřad maximální prioritou, proto rezervační systém budeme postupně rozšiřovat i na další agendy úřadu. Nyní mohu sdělit, že internetové rezervace se připravují i pro agendu živnostenského podnikání,“ dodává starosta městské části Praha 8 Roman Petrus.

Po dobu přibližně 2 měsíců bude probíhat vyhodnocování využití systému rezervací. Do budoucna se počítá s jeho rozšířením i na další agendy úřadu.
Zveřejněno: 01.10.2015 – Anna Patočková
Vytisknout