Uctívejme hrdiny naší minulosti. Najdeme nové až budou v budoucnu třeba.

Uctívejme hrdiny naší minulostiPři dnešní pietní vzpomínce památným květnovým dnům a obětem druhé světové války navštívili starosta Ondřej Gros a radní Michal Švarc Ďáblický hřbitov, Polský památník a Kobyliskou střelnici. 

Kobyliskou střelnici nacističtí okupanti využívali od 30. května 1942 až do konce války k vraždění českých vlastenců. Během letních měsíců roku 1942 zde bylo zastřeleno v rámci II. heydrichiády 540 lidí, jako odveta nacistických okupantů za atentát na Reinharda Heydricha, který provedli čeští a slovenští výsadkáři v kobyliské zatáčce 27. května 1942.

Polský památník v Žernosecké ulici v Kobylisích připomíná vojáky polské armády, kteří se v závěru druhé světové války podíleli na osvobození Prahy.

Oběti z řad druhého národního odboje připomíná pomník na ďáblickém hřbitově v blízkosti předpokládaných hromadných hrobů, do nichž byly ostatky obětí umístěny.

„Květen je nejen měsíc lásky a nástupu jara, ale také výročí událostí, na které bychom neměli nikdy zapomenout. V osmé městské části vzpomínáme a vzdáváme hold jak účastníkům Pražského povstání a našim osvoboditelům z roku 1945, ale také hrdinům Operace Anthropoid, kteří šli do své trýzněné vlasti s pocitem téměř jisté smrti, zlikvidovat zrůdu jménem Reinhard Heydrich,“ připomíná starosta Ondřej Gros (ODS). 

„Uctívejme hrdiny naší minulosti. Najdeme nové až budou v budoucnu třeba,“ doplňuje radní Michal Švarc (Patrioti).Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Uctívejme hrdiny naší minulosti
Uctívejme hrdiny naší minulostiMohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 06.05.2022
Vytisknout