V DPS Bulovka proběhlo závěrečné losování cen Křížovkářské ligy

Akce se za městskou část zúčastnil zastupitel Vít Céza (závěrečné losování Křížovkářské ligy, DPS Bulovka, 13. června 2018)V Domovu s pečovatelskou službu Bulovka proběhlo ve středu 13. června 2018 losování cen oblíbené Křížovkářské ligy, kterým byl slavnostně zakončen stávající ročník soutěže. Do něj se zapojilo úžasných 317 soutěžících a ze všech těchto účastníků byly losovány jednotlivé ceny. Tu hlavní, pětidenní pobyt v lázních Toušeň, získala paní Eva z DPS Bulovka. Za městskou část se slavnostního zakončení zúčastnil zastupitel Vít Céza: „Křížovkářská liga má mou maximální podporu a jsem rád, že se do této celkově blahodárné aktivity zapojuje čím dál tím větší množství našich seniorů. Tuto aktivitu rozhodně chceme podporovat a rozvíjet i nadále.“

Hlavní koordinátor Křížovkářské ligy Ivan Sekanina kvituje zejména zvyšující se počet zařízení zapojených do soutěže a slibuje další novinky: „Do těchto aktivit se již zapojily všechny domovy pro seniory v Praze 8 stejně tak jako všechny pobočky Sociální a ošetřovatelské služby Praha 8. Kromě toho se nám začínají zapojovat i občané z venku. Díky stoupajícímu zájmu chceme od dalšího ročníku, který začíná již v září, přijít se zajímavými novinkami.“

Ředitel příspěvkové organizace Sociální a ošetřovatelské služby Praha 8 Michal Souček poukazuje na důležitost těchto typů akcí pro udržování kondice seniorů. „Křížovkářská liga velice pomáhá při celkové aktivizaci našich seniorů, při trénování jejich paměti, ale i celkově přináší rozptýlení a zábavu. Navíc je to aktivita pravidelná a dlouhodobá, což je vůbec nejdůležitější pro udržování dobré kondice našich seniorů.“

Zveřejněno: 14.06.2018