V Libni jsme otevřeli novou tartanovou dráhu

Nová běžecká dráha v atletickém klubu AC Praha 1890V tradičním atletickém klubu AC Praha 1890 byla otevřena nová tartanová dráha, jejíž výstavbu spolufinancovala městská část Praha 8. Pásku společně přestřihli místostarosta Radomír Nepil, radní pro sport Jana Solomonová a předseda klubu František Zouhar.

Současně s výměnou škváry za tartan bylo odvodněno travnaté hřiště, postaveny nové opěrné zdi, rekonstruovány sektory pro jednotlivé disciplíny, pořízeno osvětlení a řada dalších vylepšení.

„V roce 2016 získal klub na tuto rekonstrukci od MČ Praha 8 celkem 200 000 Kč jako dar a 200 000 Kč jako výhodnou půjčku na 5 let s úrokem ve výši 1 % p. a. V minulém roce získal klub také 3,2 milionu Kč od Magistrátu hl. m. Prahy. Dalších 400 000 Kč přispěla členská základna klubu,“ uvádí radní pro sport Jana Solomonová a doplňuje: „Velmi mě těší, že máme moderní sportoviště, které splňuje současné standardy a sportovcům se na něm bude určitě běhat mnohoem lépe než v minulosti.“

O klubu se můžete dozvědět více na jeho webových stránkách zde: www.ac1890.cz

Nová běžecká dráha v atletickém klubu AC Praha 1890