V Nemocnici Na Františku bude od ledna fungovat nadstandardně vybavená ORL ambulance

V prostorách Nemocnice Na Františku otevře 2. ledna svoji ORL ambulanci profesor Jan Betka, mezinárodně uznávaný odborník na ušní, nosní a krční onemocnění. Ambulance bude zajišťovat komplexní služby pro dospělé i děti včetně endoskopických vyšetření, diagnostiky přednádorových stavů, ambulantních chirurgických výkonů a spánkové poradny. Ordinační hodiny budou vyhrazené jak pro neobjednané pacienty s akutními stavy, tak pro objednané na specializovaná vyšetření.

Ambulance disponuje nadstandardním vybavením včetně endoskopické jednotky a audiometrické kabiny. "Ordinaci jsme se snažili vybavit nejmodernější technikou, abychom zdejším klientům poskytli tu nejlepší možnou péči,“ sdělil svůj záměr profesor Betka.

Moderní endoskopická jednotka například umožňuje provádět speciální vyšetření, pomocí něhož je možné diagnostikovat i přednádorové stavy v oblasti hlavy a krku. „Nádory je tak možné zachytit už v prvotním stádiu, kdy jsou ještě obvykle dobře odstranitelné a léčitelné," vysvětlil profesor Betka. Endoskopický přístroj umí během vyšetření pořídit fotografie nebo dokonce videozáznam. Fotografie nebo záznam si pak může pacient odnést domů.

Pomoc v ORL ordinaci najdou také pacienti, kteří mají problémy se sluchem nebo s chrápáním. Ambulance bude nabízet komplexní vyšetření sluchu včetně audiometrie a tympanometrie s možností následné korekce sluchových vad sluchadlem. Součástí služeb bude také spánková poradna, kde se budou specialisté věnovat problémům s chrápáním a poruchám dýchání ve spánku. Přímo v ambulanci bude možné provést i drobné výkony odstraňující chrápání.

Všeobecná ORL ambulance pro neobjednané pacienty s akutními obtížemi bude otevřená od pondělí do čtvrtka v ranních a dopoledních hodinách, odpolední hodiny a pátky budou vyhrazeny pro objednané pacienty na specializovaná vyšetření. V pátek bude ordinovat přímo profesor Betka a jeho asistent, doktor Jaroslav Betka, kteří se budou věnovat složitějším a specifickým případům.

Na všechna vyšetření, která ORL ambulance nabízí, se mohou pacienti objednávat i bez doporučení od svého praktického či jiného ošetřujícího lékaře. Žádanka na vyšetření tedy není potřeba. 

Více na webových stránkách Nemocnice Na Františku a na www.orlbetka.cz/orl-ordinace-na-frantisku/.


Lucie Krausová
tisková mluvčí
(+420) 774 104 734 
lucie.krausova@nnfp.cz
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 22.12.2022
Vytisknout