V Praze 8 pokřtili novou knihobudku

Za zvuku dětských koled pokřtili v Praze 8 novou knihobudku, která musela nahradit tu stávající. Vyrobili ji klienti z chráněné dílny organizace Bona a hned se začala plnit knižními tituly.

"Poprosili jsme chráněnou dílnu organizace Bona, se kterou Praha 8 dlouhodobě spolupracuje. Je to organizace, která podporuje lidi s duševním onemocněním a ti nám vyrobili novou a krásnou knihobudku, kterou vidíte za mými zády," řekla Vladimíra Ludková (ODS), místostarostka MČ Praha 8.

Novou knihobudku slavnostně pokřtily anebo spíš roztrhaly děti ze základní školy Lyčkovo náměstí.

"My jsme chráněnou dílnu poprosili, aby to co nejvíce imitovalo tu původní telefonní budku, ve které se ty knihobudky velmi často nachází a já si myslím, že se s tím krásně popasovali," řekla Vladimíra Ludková, místostarostka MČ Praha 8.

Podobných knihobudek už je v Praze celá řada a jsou určeny opravdu pro všechny milovníky knih. Pravidla jsou velmi jednoduchá.

"Knihobudka je taková úžasná věc, do které může každý, kdo má doma již nepotřebné knihy, ty své knihy odložit a nechá je tam svému osudu. Ty knihobudky využívá celá řada lidí, je to taková srdeční záležitost jak pro ty čtenáře, tak pro ty dárce," řekla Vladimíra Ludková, místostarostka MČ Praha 8.

Popřejme tedy nové knihobudce v Praze 8 mnoho let spokojeného života, aby se nestala terčem vandalů a hlavně, aby byla vždy plná knih.

Zveřejněno: 13.12.2021