V Praze 8 přibude přes 30 knihobudek

Osmička pro rodinu – knihobudkaMČ Praha 8 a její příspěvková organizace Osmička pro rodinu společně posilují šíření literatury po osmé městské části. V návaznosti na běžící projekty Digitální svět a Čtecí babičky a dědečci rozmístí přes 30 knihobudek.

Osmička pro rodinu umístila ve čtvrtek 10. května 2018 první knihobudku před Rodinné centrum Osmička v Čimicích. Slavnostního zahájení projektu se zúčastnila ředitelka Osmičky pro rodinu Kateřina Halfarová a zaměstnanci této organizace. Slavnostně spustili projekt otevřením naplněné knihobudky pro veřejnost. 

Tento projekt podporuje také místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil (ANO): „Projektem chceme podporovat zájem o literaturu všeho druhu, a to nejen mezi dospělou populací, ale především mezi našimi dětmi. Vzhledem k moderním technologiím děti nečtou, což snižuje jejich všeobecný přehled. Abychom děti nalákali, zvolili jsme přitažlivý design knihobudek a strategické rozmístění po celé Praze 8.“

Otevření knihobudky v ZŠ Mazurská 13. září 2018„Je pro nás velmi důležitá logopedická prevence, rozvoj slovní zásoby, soustředění dětí a zejména vidíme smysl, který pojí projekty Digitální svět, Čtecí babičky a dědečci i Knihobudky a tím je mezigenerační přesah. Děláme tak osvětu v rámci digitálních technologií, a zároveň posilujeme pozitivní vztah ke knize. V první fázi umístíme knihobudky před naše rodinná centra a dětské kluby. Následně budeme umisťovat ke všem školám a školkám, které o tento projekt projevily zájem. Do tohoto projektu jsme zapojily i další organizace, které se podílí na výrobě i následném servisu knihobudek. Velice nás těší, že i samotná výroba pomáhá konkrétním lidem,“ dodává ředitelka Osmičky pro rodinu (OPR) Kateřina Halfarová (ANO). 

O umístění knihobudky v areálu mateřské či základní školy zažádalo 30 subjektů. „Je skvělé, že si školky i školy uvědomují, jak důležité je pro děti četba. Některé z našich škol dokonce chtějí v areálu více knihobudek, aby byly pro děti skutečně dostupné,“ dodává radní pro školství Prahy 8 Anna Kroutil (ANO). 

První knihobudka byla ve spolupráci s odborem životního prostředí umístěna Osmičkou pro rodinu v ZŠ Mazurská ve středu 13. září 2018. Symbolickou pásku přestřihly s pomocí dětí radní Anna Kroutil, ředitelka OPR Kateřina Halfarová a ředitelka školy Milada Bulirschová.

Knihobudky jsou určené pro každého, kdo si chce knížku zdarma půjčit, vzít, či vyměnit. Naplňována tak bude nejen Osmičkou pro rodinu, ale i všemi obyvateli, uživateli i dětmi. Samotná knihobudka je výsledkem společného snažení, což posiluje společenskou odpovědnost, komunitní sounáležitost a sdílení.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 11.05.2018
Vytisknout