V Praze 8 se uskuteční referendum o hernách

Zastupitelstvo městské části Praha 8 schválilo referendum o nulové toleranci hazardu. To se uskuteční 12. dubna a vyjde na 1,5 milionu korun. Rozhodnutí bylo jednomyslné, pro návrh hlasovalo všech 40 přítomných zastupitelů.

„Vzhledem ke špatným výsledkům, jichž herny v naší nedávné kontrole dosáhly, je dobře nechat občany o hazardu rozhodnout,“ říká starosta Prahy 8 Jiří Janků (ODS) a nabádá občany: „důležitá je především účast. Pokud si tedy lidé herny na území osmé městské části nepřejí, měli by přijít v co nejhojnějším počtu.“

O hernách a jejich regulaci rozhoduje Magistrát hlavního města. Městské části tak mohou regulaci hazardu pouze navrhovat. Pokud se tedy občané v referendu vyjádří pro regulaci hazardu v dostatečném množství, podá vedení Prahy 8 návrh na nulovou toleranci na svém území.

Zařadit do programu zastupitelstva bod o referendu navrhl zastupitel Miroslav Koranda z Volby pro Prahu 8: „Jako ředitel základní školy, slýchám o hernách v mnoha neformálních diskusích. A jelikož se v poslední době toto téma stávalo už něčím jiným než jen slušným politickým zápolením, využil jsem svého zastupitelského mandátu k návrhu referenda. Ať občané rozhodnou,“ přibližuje své rozhodnutí Koranda.

Aktualizováno: 07.04.2014 – Tomáš Vlk
Vytisknout