V Praze je stále nedostatek vhodných pěstounů

Manželský pár přijal v roce 2016 do pěstounské péče sourozence Dominika (11), Vladimíra (12) a Janu (13). „Když obě naše děti dospěly, přemýšleli jsme co dál. Uvědomovali jsme si, že máme dostatek času a energie, abychom se ještě do něčeho pustili. Čtete si letáky, hledáte si informace a ono to začíná do sebe zapadat. Začíná to dávat smysl. Společně jsme se rozhodli, že pomůžeme cizím dětem. I naše dospělé děti souhlasily,“ vzpomíná pěstounka na období rozhodování, zda se stát náhradními rodiči.

Bohužel, pěstounů má Praha stále nedostatek. „Hledáme pěstouny zejména pro sourozenecké skupiny a starší děti, i pro děti s handicapem,“ říká Jana Klinecká, vedoucí oddělení sociální péče Magistrátu hl. m. Prahy. Podle psycholožky Radomíry Bednářové: „Snem každého dítěte není ústavní výchova, ale vyrůstat v láskyplné náruči alespoň jednoho rodiče zajišťujícího pro něj stabilní a bezpečný domov.“

Chcete-li se o náhradní rodinné péči dozvědět více, obraťte se prosím na oddělení sociálně-právní ochrany dětí Úřadu městské části Praha 8 na telefonní číslo 222 805 111.

Děkujeme, že Vám situace ohrožených dětí není lhostejná.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 06.03.2019
Vytisknout