V nové komunitní zahradě se dají pěstovat bylinky i sousedské vztahy

Obyvatelé Prahy 8 mají k dispozici novou komunitní zahradu Malý klín. Nachází se vedle prodejny Kaufland v Kobylisích a je otevřená všem, které zajímá pěstování a kompostování na společné zahradě, ale i doma.

Zahradu otevřela společnost Kaufland Česká republika na podnět spolku Krásné Kobylisy a ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza. Zahrada nabízí příjemné místo pro trávení volného času a komunitní pěstování. Její součástí je 13 vyvýšených záhonů pro možnost bezplatného pěstování, paletové lavice a stoly a v rámci podpory uzavřeného cyklu jídla je v zahradě umístěn také kompostér.

Prostor zahrady je komunitě k dispozici zcela zdarma. Záhony tu budou postupně získávat své majitele z řad rodin s dětmi nebo seniorů, kteří je využijí pro vlastní potřebu. „Jsme rádi za podobné aktivity a proto se snažíme, i ve spolupráci s ostatními partnery, přinášet tyto projekty, které zpříjemňují čas. Jste ve městě, ale současně nemusíte jet nikam daleko za jeho hranice proto, abyste si něco vypěstovali nebo si užili volný čas, třeba s dětmi,“ říká starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS), který se účastnil slavnostního otevření komunitní zahrady.

„Hlavním cílem komunitních zahrad je dát nějaký význam, přesah, tomuto zelenému prostoru, který máme u naší prodejny. A chceme lidem nabídnout možnost trávit zde volný čas, pěstovat bylinky, ovoce, zeleninu, ale také sousedské vztahy,“ dodává Peter Chalupianský, manažer firemní komunikace Kauflandu.

Komunitní zahrada Malý klín

Zveřejněno: 18.06.2021