V parku Dlážděnka byl zasazen strom na počest Olgy Havlové

Symbolickým začátkem odstartovala nová éra parku Dlážděnka. Tento park s jedním z nejkrásnějších výhledů na Prahu dostal nový přírůstek v podobě stromu pro Olgu Havlovou, který zasadil předseda komise pro životní prostředí Vít Céza spolu s místními občany, spolkem Park Dlážděnka a zástupci Výboru dobré vůle. Změny ale teprve začínají, už letos park Dlážděnka projde zásadní revitalizací.

Nově zasazený strom je jedním z 85 stromů, jež budou v letošním roce zasazeny na počest Olgy Havlové po celé České republice. „K této významné příležitosti jsme nechtěli zvolit žádný obyčejný strom. Nakonec jsme pořídili teplomilný dub cer, který je krásnou solitérní dřevinou, jež se hezky hodí i k těmto našim slunným vltavským svahům,” řekl Vít Céza. Se zasazením stromu pomohla panu Cézovi i poradkyně starosty Andrea Daňková. 

Touto výsadbou zahájil park Dlážděnka svoji novou éru. Klidný park s úchvatným výhledem na Prahu bude už v letošním roce revitalizován, výrazně zvětšen a stane se zeleným srdcem nejen místních obyvatel z Kobylis a Libně, ale všech obyvatel Prahy 8, kterým bude sloužit k příjemnému trávení volného času. Nová podoba parku také přispěje ke zlepšení stavu této části pražské krajiny.

„Pevně věřím, že nový dub zde na Osmičce zapustí mohutné kořeny a i dalším generacím bude připomínat odkaz Olgy Havlové, výjimečné ženy, která vždy pomáhala slabším. Ženy, která dodávala mnoha lidem naději,” dodal Vít Céza.

Tento akt navázal na první vysazený Strom dobré vůle.. Lípu zasadila osobně právě první manželka prezidenta Václava Havla v roce 1993 v Olomouci. 

Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 11.04.2018 – Marcela Konrádová   |   Aktualizováno: 12.04.2018
Vytisknout