V sobotu 31. května proběhne IX. ročník akce Psí den

Psí denNa sobotu 31. května připravila radnice Prahy 8 již IX. ročník výchovně - zábavného programu s názvem Psí den. Součástí akce, která proběhne na psí louce v Libni, bude opět soutěž o nejhezčího voříška - Osmičkový voříšek. Přihlášky do letošní soutěže je možné posílat do 19. května.

„Akce se každý rok setkává s velkým zájmem, například vloni soutěžilo pět desítek psů. Důvod je jednoduchý – v soutěži dostávají prostor voříšci a ne čisté rasy, jak bývá na soutěžích zvykem,“ uvádí starosta Jiří Janků, který nad akcí převzal záštitu. Soutěžit se letos bude v šesti soutěžních kategoriích: Veteráni, Mladí kříženci neznámého původu, Dospělí kříženci neznámého původu, Dospělí kříženci rozpoznatelných plemen s PP i bez PP, Rozpoznatelná plemena bez PP a Pejsek Šikula.

„Vedle rozšiřování psích luk je to další akce, jejímž smyslem je poukázat na zodpovědnost při držení psa a důležitost správné výchovy. Otázka soužití lidí se psy ve městě je čím dál aktuálnější. Zodpovědné pejskaře ocení zejména nepejskaři, kteří pak nejsou omezováni ve svém životním prostoru,“ dodává místostarostka Vladimíra Ludková.

Program Psího dne bude ještě specifikován, nicméně kromě soutěže nebude chybět ani ukázka z canisterapie zaměřená na výchovu a prevenci k zodpovědnému vztahu ke psům, krátká ukázka sportovních aktivit, které lze provozovat se psy typu bull. Tradiční bude předvedení první pomoci čtyřnohému příteli (Veterinární záchranná služba PET-MEDIC) nebo odchytové techniky, ukázky práce a výcviku psovodů Městské policie hl. m. Prahy a v neposlední řadě doprovodný program pro děti a občerstvení. Připraveny budou také časopisy pro pejskaře a brožury o výchově a výcviku, výživové poradenství a konzultace.

Psí den se bude konat na psí louce u ulice U Meteoru v Praze 8 od 10.00 hod., kdy zároveň začne soutěž Osmičkový voříšek. Ukončení programu se předpokládá v 14.00 hod. Vstupné je zdarma. Majitelé psů však musí počítat s tím, že vstup psa na akci bude podmíněn platným očkovacím průkazem.

Psí louku v Libni otevřela radnice Prahy 8 pro veřejnost koncem roku 2005 jako první „osmičkovou“ psí louku. V současnosti provozuje radnice Prahy 8 na svém území sedm psích luk. Jejich hlavním smyslem je umožnit psům volný výběh. Zároveň by se měl snížit počet pobíhajících psů, což je zároveň přínosem pro „nepejskaře“.

Zveřejněno: 13.05.2014