Vánoční koncert Markéty Mátlové

Obřadní síň Libeňského zámku přivítá v pondělí 21. prosince od 18 hodin sopranistku Markétu Mátlovou, která v doprovodu Jana Thuriho (hoboj) a Jana Kalfuse (klavír) zazpívá klasické písně od světoznámých českých autorů; Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Bohuslava Martinů a dalších.

Markéta Mátlová je sopranistka, která i přes své mládí patří k evropské špičce a řadí se mezi nejvyhledávanější umělce ve svém oboru. Úspěch sklízí nejenom na českých pódiích, ale i na zahraničních scénách. Oblibě se těší zejména v Itálii, Německu, Rusku a u náročných asijských posluchačů v Číně a Japonsku.

Na Libeňském zámku vystoupí Markéta Mátlová v rámci posledního předvánočního koncertu s podtitulem „Vánoce ve znamení lásky“. Na hoboj ji doprovodí přední český hobojista Jan Thuri, který získal množství mezinárodních ocenění a působí jako profesor hry na hoboj na Pražské konzervatoři. Klavírní doprovod zajistí profesor Pražské konzervatoře Jan Kalfus, který je varhaním mistrem a v roce 1984 získal například titul laureáta na Mezinárodní interpretační soutěži Pražské jaro.

„Velmi mě těší, že můžu na Libeňském zámku přivítat tak vzácné hosty, kteří zahrají kromě klasických písní od známých českých skladatelů také písně od Jaroslava Ježka z Osvobozeného divadla nebo české adventní koledy. Markéta Mátlová má obdivuhodný hlasový rozsah, skvělou techniku a její poslech nabízí unikátní kulturní zážitek,“ zve na vánoční koncert místostarostka Alena Borhyová.

Vstupné na koncert činí 150 Kč, senioři a děti zaplatí za vstupenku 80 Kč.

Srdečně Vás tímto ještě jednou zveme na poslední koncert na Libeňském zámku v tomto roce a těšíme se na Vás.

Rezervovat vstupenky je možné u paní Vladislavy Wildtové na e-mailu: vladislava.wildtova@praha8.cz nebo na telefonním čísle 606 613 390.

Vánoční koncert Markéty Mátlové prosinec 2015 změna
Zveřejněno: 18.12.2015 – Anna Patočková
Vytisknout