Ve středu 16. září 2020 od 14 hodin proběhne jednání Zastupitelstva městské části Praha 8 v budově ÚMČ Praha 8 (tzv. Bílého domu)

Z preventivních důvodů a vzhledem k doporučením k zamezení šíření onemocnění COVID-19 a z kapacitních důvodů zasedacího sálu „Bílého domu“ není možné konat zasedání zastupitelstva v obvyklém formátu.

Účast veřejnosti přímo v zasedacím sále není možno na základě výše uvedeného zajistit, proto bylo nutno upravit účast veřejnosti na zasedání zastupitelstva takto:

  • zasedání zastupitelstva bude audiovizuálně přenášeno do předsálí zasedacího sálu v přízemí „Bílého domu“
  • zachování možnosti uplatňovat zákonná práva spojená s účastí občanů na jednání zastupitelstva bude naplněno tak, že přihlášky občanů do diskuze a k interpelacím budou přijímány pracovníky organizujícími průběh zastupitelstva v předsálí zasedacího sálu
  • občané přihlášení do diskuze budou v předsálí postupně vyzváni k přednesení svého příspěvku v zasedacím sále, který po jeho přednesení opustí a uvolní prostor dalším přihlášeným občanům

Zasedání zastupitelstva bude přenášeno on-line na webových stránkách beze změn oproti obvyklému stavu.

Připomínáme, že na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, č. j.: MZDR 15757/2020-33/MIN/KAN, ze dne 09.09.2020, se všem osobám s účinností ode dne 10. září 2020 do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, ve všech vnitřních prostorech staveb. Tento zákaz se podle výše uvedeného opatření nevztahuje na účastníky zastupitelstva přímo v zasedacím sále coby osoby v obdobném postavení jako zaměstnanci po dobu, kdy vykonávají práci na jednom místě, pracují-li ve vzdálenosti nejméně 2 metry od jiné osoby. 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 15.09.2020
Vytisknout