Sportovci se utkali na hřišti ZŠ Mazurská

Robert Změlík a Roman Šebrle, olympijští vítězové v desetiboji, královské atletické disciplíně, se rozhodli připravit pro žáky základních škol atraktivní pohybový program s názvem Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů – OVOV. Kladou si za cíl přispět ke zvýšení osobní fyzické aktivity co největšího počtu dívek a chlapců a dát současné generaci školáků příležitosti zkusit sportovní začátky podobnou formou, jaká se osvědčila jim.

Jako patroni projektu OVOV působí medailisté a účastníci Olympijských her, Mistrovství světa a Mistrovství Evropy, kteří se kromě jiného zúčastní i okresních a krajských kol soutěží družstev.

Oblastní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů proběhlo 22.4. na hřišti ZŠ Mazurská. Závodníci a závodnice (roč. 2000 až 2005) z devíti základních škol Prahy 8 museli absolvovat běh na 60 m, hod medicinbalem přes hlavu, kliky, skákání přes švihadlo, trojskok a buď dribling, nebo běh na 1000 m. Všechny soutěžící povzbuzovali reprezentanti v moderním pětiboji Ondřej Polívka a Alice Lencová, kteří spolu s místostarostou Prahy 8 Matějem Fichtnerem dekorovali nejlepší jednotlivce i týmy. Vítězové postoupili do krajského kola.

Více fotografií z akce naleznete na našem facebookovém profilu.

Oblastní kolo Odznak všestrannosti olympisjkých vítězů 2015
Oblastní kolo Odznak všestrannosti olympisjkých vítězů 2015 Oblastní kolo Odznak všestrannosti olympisjkých vítězů 2015 Oblastní kolo Odznak všestrannosti olympisjkých vítězů 2015 Oblastní kolo Odznak všestrannosti olympisjkých vítězů 2015
Zveřejněno: 23.04.2015
Vytisknout