Výstava „Bytové domy – Libeň“

Katedra architektury FSv ČVUT v Praze a MČ Praha 8 si Vás dovolují pozvat na výstavu posluchačů studijního programu Architektura a stavitelství Fakulty stavební ČVUT v Praze z ateliéru Jana Kašpara a Jindřicha Synka na téma: Bytové domy – Libeň: Dostavby bloků v ulici Zenklova.

Kdy: Od 22. března do 28. dubna 2017
Kde: Bílá galerie v budově Úřadu městské části Praha 8, tzv. Bílý dům, U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň

Studenti v rámci úvodních urbanistických analýz vyhledávali zajímavé prostory umožňující dostavby volných proluk s cílem dotvoření urbanistické struktury území Libně a vznik nových veřejných prostranství pro občany městské části.

Nejvíce je oslovilo území vymezené ulicemi Zenklova a Vosmínkových, které přímo vybízelo k optickému doplnění novou městskou zástavbou a následně vytvoření chybějícího hlavního městského prostoru – náměstí. Společně se zde zabývali tvorbou nového urbanistického konceptu.

Výraz a náplň domů uchopili jednotliví studenti odlišně, vždy však s nutností reakce na nově vznikající veřejný prostor formou funkčního pobytového či komerčního parteru. Věříme, že i tato výstava bude občanům města inspirací a podnětem k diskusi.

Výstava se koná pod záštitou pana Radomíra Nepila, místostarosty městské části Praha 8.

Otevřeno:
Po a st: 8.00–18.00 hod.
Út a čt: 8.00–15.30 hod.
Pá: 8.00–15.00 hod.
So, ne a svátky: zavřeno

Vstup zdarma.

Dostávejte informace o akcích na svůj e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Bytové domy Libeň, od 22. března do 28. dubna 2017, Bílá galerie
Zveřejněno: 20.03.2017