Výstava: Devatero řemesel

Uzavřeno z důvodu nouzového stavu a epidemiologických opatření.

Výstava studentských prací SOŠ uměleckořemeslná.

Kdy: od 16. září do 27. listopadu 2020
Kde: Libeňský zámek, Zenklova 1, Praha 8

Vstup zdarma.

Nová výstava Devatero řemesel, na které se podílela MČ Praha 8 a Střední odborná škola uměleckořemeslná, představuje studentské práce devíti učebních oborů:
Umělecký kovář a zámečník, pašíř, umělecký truhlář a řezbář, zlatník a klenotník, umělecký keramik, vlásenkář a maskér, umělecký štukatér, umělecký pozlačovač, umělecký sklenář, umělecký rytec.

Na SOŠ uměleckořemeslné se rozvíjí umělecký talent už od roku 1935 a mimo učebních okruhů se zde zabývají i výukou maturitního oboru Starožitník a maturitní nástavby Umělecké řemeslné práce. Škola je svým složením předmětů natolik unikátní, že nikde v České republice ani mimo ni takovou nenajdete.

Studenti školy vytváří díla ve vybavených dílnách, kam mají přístup i mimo učební hodiny a se svou tvorbou se účastní regionálních i světových soutěží a nezřídka se umisťují na předních příčkách takových akcí. Jejich práce dokazují, že přísloví zlaté české ručičky je stále aktuální a prezentuje budoucí mistry svého oboru, kteří pomáhají udržovat, restaurovat a opravovat památky a umělecké předměty. Svou činností lze říci, že zachovávají tradiční řemesla, hmotnou kulturu a umění v republice i mimo ni.

Absolventi spolupracovali na mnoha zajímavých a známých památkách a akcích. Restaurovali na Libušíně, v Parlamentu ČR, Národním muzeu či pracovali na vitráži do Úřadu vlády a jiné. Vlásenkářské a maskérské práce se objevily v televizní soutěži Tvoje tvář má známý hlas, divadlech a jiných scénografických představeních v televizi i mimo ni. Umělecké kováře lze potkat na sympoziu Hefaiston na hradě Helfštýn a někdy i v rámci akcí pořádaných městskou částí Prahy 8.

Z akce bude pořízena foto a video dokumentace, která může být zveřejněna.


Dostávejte informace o akcích na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Devatero řemesel, od 16. září do 27. listopadu 2020, Libeňský zámek
Mohlo by vás také zajímat


Vytisknout