Výstava kresleného humoru na téma sucho

Městská část Praha 8 ve spolupráci s Českou unií karikaturistů (ČUK) pořádá výstavu kresleného humoru na téma sucho. Těšit se můžete na více než 140 kreseb vybraných vtipů, které s humorem zachycují nejčastěji diskutované téma, a to počasí. V zimních měsících můžeme zavzpomínat na horké léto minulého roku a nad některými vtipy se i zamyslet nad léty, která nás čekají.

Členové České unie karikaturistů Miloslav Martenek, Břetislav Kovařík, Pavel Rychtařík, František Kratochvíl, Roman Jurkas a další, které pro výstavu vybral kurátor a také člen ČUK pan Jaroslav Dostál, prostřednictvím svým děl dokazují, že česká karikatura má co nabídnout. Jejich osobité zpracování přináší nejen inteligentní humor, ale i trošku štiplavé ironie a podněty k zamyšlení.
 
Česká unie karikaturistů byla založena 10. března 1990 v Malostranské besedě v Praze z iniciativy novináře Ivana Hanouska. Sdružuje autory kresleného humoru a karikaturisty nejenom z České republiky. K hlavním činnostem patří pořádání výstav, již několik let uskutečňuje internetovou soutěž karikaturistů Vtip roku a vydávává online Zpravodaj ČUK. 

Výstava se koná ve dnech 6. února až 11. dubna 2019 (prodlouženo, původně do 29. března 2019) v budově tzv. Bílého domu.
Další informace o místě a času konání jsou uvedeny v Kalendáři akcí.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Výstava Sucho?, 6. února – 29. března 2019

Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 15.01.2019   |   Aktualizováno: 29.03.2019
Vytisknout