Výstavba prvního podzemního kontejneru na tříděný odpad v Praze 8

První z celkem šesti desítek podzemních kontejnerových stání by mělo brzy začít fungovat v Karlíně, konkrétně v ulici Za Poříčskou branou. Uzavření realizační smlouvy se společností Pražské služby a.s. schválila rada městské části.

„Systém zapuštění kontejnerů pod zem výrazně zlepší vzhled těchto lokalit. Občané si často stěžovali na nepořádek kolem kontejnerů na tříděný odpad, v tomto by podzemní kontejnery mohly výrazně pomoci. V moderních evropských městech jsou dnes již zcela běžné, a proto chceme, aby konečně i na Praze 8 tyto kontejnery začaly fungovat,“ vysvětluje místostarosta Matěj Fichtner (ANO).

Kontejnery také zvětší kapacitu pro tříděný odpad. Protože mají kontejnery větší objem, bude to znamenat i snížení četnosti svozu oproti běžným kontejnerům a tím levnější provoz. Každé stanoviště je osazeno třemi nebo čtyřmi kontejnery. „Hnízdo“ tří kontejnerů je učeno pro dělený odpad bílého a barevného skla, papíru, plastu. Případný čtvrtý kontejner je určen pro tetrapaky a papír. Taktéž dělen je kontejner na sklo. Kontejnery mají vnitřní objem 3 m3. Stanoviště pro umístění byla vybírána dle stávajících stanovišť nadzemních umístění kontejnerů jako jejich náhrada.

Systém podzemních kontejnerů je odbavován hydraulickým ovládáním a manipulací. Hydraulická ruka s kleštěmi na svozovém voze zdvihá a vyprazdňuje kontejnery do svozového auta. Konečným cílem projektu je, aby se podzemní kontejnery na tříděný odpad (papír, plast, sklo a nápojové kartony) staly běžnou součástí veřejného prostranství městské části Praha 8.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 28.04.2017
Vytisknout