Výtěžek z Tříkrálového trhu předán FOD Klokánek Chabařovická

Tříkrálová sbírka 2017 – Benefiční odpoledneTříkrálová sbírka a Tříkrálový trh neodmyslitelně patří k řadě dobročinných akcí pořádaných MČ Praha 8. Letošní Tříkrálový trh se konal pod záštitou radní Prahy 8 Jany Solomonové (ANO) a přinesl FOD Klokánek téměř patnáct tisíc korun.

Tříkrálový trh každoročně nabízí široké veřejnosti možnost nejen pomoci potřebným, ale nákupem některé z darovaných věcí také potěšit své blízké. Nejvíce se na něm podílí maminky, kterým se často hodí nové oblečení, hračky a další potřeby pro děti, které díky sbírce mohou získat pouze za drobné finanční částky.

„Moc děkujeme všem dárcům, kteří přinesli hračky, oblečení, učebnice a další věci v rámci Tříkrálové sbírky či poskytli finanční příspěvek v rámci Tříkrálového trhu,“ říká radní a koordinátorka tohoto projektu Jana Solomonová a dodává: „Důležitá je i každoroční spolupráce se zástupci škol. Bez jejich pomoci by bylo sbírku velmi obtížné zajistit.“

Vybrané peníze i letos půjdou na pomoc FOD Klokánek Chabařovická, který sídlí v městské části Praha 8. Věci určené pro trh pocházejí z Tříkrálové sbírky hmotných darů, které organizace pomáhající dětem a mládeži, pro které je sbírka určena, nevyužijí. „Letošní částka pomůže Klokánku zajistit provoz přibližně na 12 dnů. Všem dárcům moc děkujeme,“ uvádí vedoucí Klokánku paní Margareta Johnová.

Pro dobrovolníky, ředitele škol a zástupce neziskových organizací bylo dne 7. března 2017 uspořádáno slavnostní zakončení Tříkrálové sbírky jako poděkování za pomoc s organizací. Na setkání v Grabově vile vystoupil dětský pěvecký soubor Fringilla. Připraveno bylo také malé občerstvení a výtěžek Tříkrálového trhu byl předán FOD Klokánek.

„I v příštím roce určitě obě akce zorganizujeme. Pro neziskové organizace Prahy 8 je to velká pomoc a těší mě, že i maminkám z Prahy 8 se tyto akce líbí. Kupovat pořád nové hračky je poměrně nákladné a díky Tříkrálovému trhu je pro ně možné potěšit své ratolesti a dobrovolným finančním příspěvkem současně pomoci dětem z Klokánku,“ říká radní Anna Kroutil (ANO), která převzala záštitu nad Tříkrálovou sbírkou.

Sbírka i trh jsou inspirovány novozákonním příběhem o třech králích – Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi. Stejně jako oni obdarovali narozeného Ježíška, tak také mnoho občanů Prahy 8 pomohlo dětem, které to nejvíce potřebují.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Tříkrálová sbírka 2017 – Benefiční odpoledne
Zveřejněno: 08.03.2017
Vytisknout