Výtěžek z únorového Tříkrálového trhu pomůže Klokánku

V pátek 11. ledna 2019 byla ukončena každoroční dobročinná akce Tříkrálová sbírka. Stovky obyvatel Prahy 8 věnovaly dětské oblečení a boty, hračky, deskové hry, stavebnice apod. nebo třeba školní potřeby, pomůcky či knihy. Všechny darované věci byly nejdříve nabídnuty organizacím, které pomáhají především dětem a jejich rodinám a působí na území MČ Praha 8. Letošní sbírka pomohla FOD – Klokánek Praha 8, Kolpingovu domu v Praze 8, občanskému sdružení Centrum integrace dětí a mládeže CID a dalším. 

Na sbírku v únoru naváže Tříkrálový trh pro dobrou věc, na kterém bude za dobrovolný příspěvek možné pořídit oblečení, hračky atd. z nerozdaných darů. Trh se bude konat v sobotu a neděli 23. a 24. února 2019 od 10 do 18 hodin v Kulturním domě Ládví (Praha 8 – Kobylisy, Binarova 1661 – velký sál v 1. patře).

„Velmi si cením všech dobrých lidí na Osmičce, kteří se do sbírky zapojili. Díky nim se podařilo nasbírat obrovské množství kvalitního dětského ošacení i hraček, které pomohou i potěší děti, které v životě zatím neměly tolik štěstí jako jiné,“ děkuje radní pro kulturu a sport Michal Švarc.

„Rád bych zároveň s poděkováním pozval obyvatele Prahy 8 na únorový Tříkrálový trh pro dobrou věc, kde si budou moci za dobrovolný příspěvek vybrat z nerozdaných předmětů. Věřím, že to jako každý rok ocení zejména maminky s dětmi, protože hraček či dětského oblečení není nikdy dost. Výtěžek trhu bude posléze předán Klokánku v Praze 8,“ zve na trh radní Švarc.

Letošní Tříkrálová sbírka začala právě v době, která je v našich zemích ztotožněná s příchodem tzv. tří králů. Dle Matoušova evangelia dorazili tito „mudrcové z východu“ do Betléma, aby nově narozenému Ježíši vzdali úctu a předali dary, jež mu pomohli v jeho nuzné situaci. Symbolicky tak mohli i všichni občané Prahy 8 přinést dary potřebným. Zejména po vánočním úklidu mnoho z nich objevilo už nepotřebné dětské oblečení a boty, hračky a další. Zájemci měli možnost donést tyto předměty během jednoho týdne do celkem 27 mateřských a základních škol v Praze 8, které se do tohoto charitativního projektu zapojily.

Jim i všem dalším dobrovolníkům, kteří se projektu zúčastnili, patří velké díky.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Tříkrálový trh pro dobrou věc 23.–24. února 2019
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 16.01.2019
Vytisknout