Vyznačení nových přechodů v křižovatce Podlipného - Lindnerova

Aktuálně probíhá vyznačení přechodů pro chodce v křižovatce Podlipného - Lindnerova v Libni. Důvodem je zvýšení bezpečnosti pěších a hlavně dětí, na základě podnětů místních občanů. V těsné blízkosti křižovatky se nachází gymnázium a ulice Podlipného je hlavní přístupovou komunikací do nedalekého Parku Pod Korábem, kde se nachází dětské hřiště. V křižovatce neoprávněně parkovala vozidla, která bránila pohybu pěších a komplikovala rozhledy v křižovatce.

Z tohoto důvodu dochází k vyznačení svislého a vodorovného značení a doplnění dvou přechodů pro chodce přes ulice Podlipného a Lindnerova. Součástí opatření bude instalace protiparkovacích zábran (balisety), které zajistí, aby se neparkovalo v rozhledech. V křižovatce bude také snížena rychlost na 30 km/h. Pro pěší i pro řidiče tak bude průjezd křižovatkou bezpečnější a budou zajištěny lepší rozhledové poměry.

Dopravní značení stanovil odbor dopravy, realizaci provede TSK hl. m. Prahy. Úpravy dopravního značení mají být hotové v průběhu letošního srpna.

Jedná o přechodnou úpravu, do doby stavebních úprav, které aktuálně připravuje investiční oddělení TSK hl. m. Prahy. "Finální podoba křižovatky vznikne po rekonstrukci ulice Podlipného, které se na žádost MČ Praha 8 již připravuje a měla by být realizována v roce 2024," uvedl Tomáš Slabihoudek (TOP 09 + STAN), radní pro dopravu.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Vyznačení nových přechodů v křižovatce Podlipného - Lindnerova


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 03.08.2023
Vytisknout