ZAŽÍT MĚSTO JINAK 2023

Ulice Prahy 8 se hodí Do gala. Sobota 16. září bude patřit sousedským slavnostem Zažít město jinak.

Již po osmnácté se letos třetí sobotu v září promění ulice, náměstí, dvorky a vnitrobloky po celé republice v místa sousedského setkávání v rámci slavností Zažít město jinak. Ani Praha 8 nebude výjimkou. Ve spolupráci spolku AutoMat a místních dobrovolných organizátorů ožije 13 „osmičkových” lokalit:  Čimice, ulice Frýdlantská, Hrubého, okolí kina Atlas, Křižíkova, Na Pecích, Okrouhlík, Osinalická, Pod Čimickým hájem, Sídliště Invalidovna, Studio Alta, Urxova a Žižkovský tunel.

Akce Zažít město jinak, která sdružuje sousedy, místní spolky a podniky a upozorňuje na problematiku využití veřejného prostoru, nalákala loni k účasti téměř dvě stovky lokalit a desetitisíce návštěvníků. Podobně tomu bude i letos. 
 
Sousedské slavnosti Zažít město jinak oslaví letos v září plnoletost a jejich pořadatel, spolek AutoMat již 20 let svého působení. A to už je důvod k oslavě. S tím souvisí i motto letošního ročníku, které zní „Ulice do gala”. 

Sestavte si den jak sen

Jak se jednotliví organizátoři a organizátorky „poperou” se slavnostním zadáním, budeme  postupně rozkrývat na webu zazitmestojinak.cz v sekci Program 2023. Už teď je ale jasné, že do veřejného prostoru přinesou kulturu i gastronomii, vytvoří prostor pro sousedské klábosení i dětské hraní, zvelebí své okolí i poukážou na to, co je v dané lokalitě pálí.
 
Sousedské slavnosti se na mnoha místech po celé České republice již staly tradicí a součástí folklóru. Přesto se každý rok přidávají další a další lidé, kteří považují práci na posilování sousedských vztahů i kultivaci veřejného prostoru za důležitou a smysluplnou. Akce se tradičně koná v rámci Evropského týdne mobility, který vyhlašuje Evropská komise.
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zažít město jinak 2023Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 22.08.2023
Vytisknout