Zábavná i poučná – to byla oslava Dne dětí s ekologicko-výchovným zaměřením

Dětský den Žernosecká 7-6-2018Oslava Mezinárodního dne dětí může být zábavná i poučná. Přesvědčilo se o tom více než 1 000 dětí v rámci akce, která pro ně byla připravena ve čtvrtek 7. června 2018 na louce Žernosecká. Ekologicko-výchovné zaměření atrakcí přilákalo mateřské i základní školy.

I přes velké horko byl o akci nevídaný zájem. „Tuto akci pořádáme opakovaně a je o ni čím dál tím větší zájem. Některé třídy mateřských i základních škol s akcí již počítají jako se skvělou příležitostí, jak propojit teorii, kterou se děti učí v prvouce či přírodovědě, a praxi,“ těší se radní Anna Kroutil.

Desítka organizací a institucí si připravily pro děti vědomostní i dovednostní soutěže. „Děti se mohly dozvědět více o problematice třídění, bezpečnosti a zdravovědě, cyklistice a výcviku policejní psů formou her. Po rozluštění hádanky či hlavolamu, vybarvení omalovánek, složení puzzle si odnášely drobnosti ve formě upomínkových předmětů,“ vyjmenovává radní Kroutil. Děti si mohly vyrobit medaili ze dřeva, nebo zkusit na čas proběhnout opičí dráhou. Pro rekordmany byly připraveny velké ceny. Největší zájem byl o skákací hrady.

Novinkou tohoto ročníku oslav Dne dětí byla prezentace Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, Lesů hl. m. Prahy a společnosti ELEKTROWIN. „Děti jsou neuvěřitelně zvídavé, vše si chtějí zkusit. Je úžasné, kolik toho ze školy ví. A přesto se chtějí odzvědět více a vše si vyzkoušet. Akce, které propojí jejich znalosti s praxí, jsou cenné. Budeme v jejich organizování určitě pokračovat,“ dodává radní Jana Solomonová.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 12.06.2018 – Marcela Konrádová
Vytisknout