Začala výsadba nových stromů v Karlíně

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 byla za účasti náměstka primátorky hl. m. Prahy Petra Dolínka (ČSSD), starosty městské části Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) a předseda komise pro životní prostředí MČ Prahy 8 Víta Cézy (ČSSD) v Šaldově ulici slavnostně zahájena výsadba nových stromů v Karlíně. Vysazeno bych jich mělo být v letošním roce několik desítek. Nápad na výsadbu nových stromů v Karlíně vzešel od místních spolků, které navrhly, aby při příležitosti výročí 200 let od založení této čtvrti v ní byly vysázeny nové stromy. Navíc místní občané dlouhodobě neúspěšně upozorňovali na nedostatečný počet stromů v Karlíně.

Nakonec se podařilo s Magistrátem hl. m. Prahy domluvit, že Technická správa komunikací zasadí na vhodných místech v Karlíně nové stromy. „Velice si vážím toho, že místní občané věnovali svůj volný čas tomu, aby prosadili na Magistrátu hl. m. Prahy výsadbu nových stromů v Karlíně. Poděkování si také určitě zaslouží náměstek primátorky Petr Dolínek, který má TSK mezi svými kompetencemi a zajistil u této organizace, že Karlín se může těšit na velký počet nových stromů,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD), který pomáhal pří výsadbě prvního stromu v rámci tohoto jejich sázení.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Slavnostní zahájení výsadby stromů v Karlíně, 20. dubna 2017
Zveřejněno: 21.04.2017