Začíná třetí ročník Křížovkářské ligy seniorů

Senioři z naší městské části se opět mohou těšit na oblíbenou Křížovkářskou ligu. Ta nabízí účastníkům po dobu deseti týdnů každý týden novou křížovku a i mnoho cen. Soutěž je určená pro zájemce starší 60 let a její jarní část začne 6. dubna 2017 a potrvá do 8. června 2017. Pro účast v ní se stačí zdarma zaregistrovat a pak si každý čtvrtek přijít na určené místo pro novou křížovku.

„Křížovkářská liga se získala velkou oblibu u naších starších spoluobčanů. V minulém roce měla totiž přes 300 účastníků,“ říká starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD), který je iniciátorem a patronem soutěže. „Záměrem této soutěže je nabídnout seniorům pravidelnou pohodovou činnost, která zároveň pomáhá trénovat jejich paměť. Cenné je, že díky soutěži s námi luští křížovky i několik desítek lidí upoutaných na lůžko. Na čtvrtek, kdy dostanou křížovku, se vždy velmi těší. Je to pro ně důležitý podnět a signál, že na ně nezapomínáme,“ upřesňuje starosta Roman Petrus.
 
Křížovkářská liga chce seniory především pobavit a nabídnout jim pravidelnou a dlouhodobou volnočasovou aktivitu. Také proto nejsou křížovky složité. Další výhodou soutěže je, že se lidé mohou zaregistrovat i zpětně. To znamená, že když se zájemce zaregistruje třeba až v květnu, dostane všechny v soutěži vydávané křížovky. Na úspěšné luštitele navíc čeká odměna. Především jde o dárkové balíčky s čajem, sušenkami, oplatky apod. Podmínkou je, odevzdat ve stanoveném termínu formulář se všemi tajenkami.

Do pravidelného luštění se zapojují tradičně klienti DPS Bulovka, DPS Křižíkova a DPS Burešova. Dalšími účastníky soutěže jsou obyvatelé Domova pro seniory Nová slunečnice, Domova pro seniory Kobylisy a Domova pro seniory Ďáblice. Nově se připojuje Centrum Rosa, Gerontologické centrum a Senior akademie Střední odborné školy sociální. Soutěže se mají možnost účastnit i senioři, kteří nevyužívají služeb žádného z výše jmenovaných zařízení. Mohou se zaregistrovat v recepci Domova pro seniory Kobylisy v Mirovické ulici a v Centru Rosa vždy ve čtvrtek od devíti do čtrnácti hodin. Dostanou zde každý čtvrtek až do začátku června novou křížovku. Po skočení soutěže proběhne kontrola tajenek a ve druhé polovině června vylosování výherců.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Slavnostní vyhodnocení Křížovkářské ligy v roce 2016
Zveřejněno: 05.04.2017
Vytisknout