Ženy Joudrs vybojovaly na PVP stříbrné medaile

Joudrs a evropský pohár v softbaluNa prestižním evropském klubovém Poháru vítězů poháru v softballu žen, který se v srpnu konal v areálu ZŠ Dolákova v Bohnicích, vybojovaly ženy Joudrs na domácím hřišti v konkurenci 13 týmů skvělé 2. místo. Podařilo se jim tak počtvrté v řadě získat medaili v evropských pohárových soutěžích.

První dva dny turnaje bohužel poznamenal nepřetržitý déšť a neumožnil odehrát ani jediný zápas. Díky nesmírné obětavosti pořádajícího bohnického klubu a jeho téměř 120 dobrovolníků, kteří chod turnaje celý týden zajišťovali, však mohl program nakonec proběhnout podle naplánovaného scénáře. Bohnická děvčata se probojovala až do finále, kde však i přes veškerou snahu podlehla italskému týmu Fiorini Forli. „Hlavní překážkou za vytouženým zlatem na domácí půdě byla americká nadhazovačka soupeře, která patří ve Spojených státech k extratřídě. Na druhou stranu, porazili jsme evropské špičkové týmy, které měly ve svých řadách rovněž posily ze zámoří a nechali tak v celkovém pořadí za sebou německé, britské i holandské pohárové zástupce. Takže jsem s naším výsledkem spokojen,“ hodnotí vystoupení bohnických děvčat jejich kouč Tomáš Kusý. Jako předsedu klubu jej potěšila opět bezchybně fungující organizace turnaje i vysoká divácká návštěvnost. 

Roman Petrus, starosta MČ Praha 8, která pořádání Poháru podpořila, pak v rozhovoru pro internetovou televizi živě přenášející finále, vyjádřil spokojenost nad konáním Poháru na Osmičce  takto: „MČ Praha 8 má zhruba 100 tis. obyvatel. Máme tady spoustu sportovních klubů, ovšem akcí na mezinárodní úrovni máme velmi málo a já jsem rád, že nás Joudrs tak zásobují těmito akcemi.

Hlavní vrchol roku mají bohnické softballistky za sebou, ale sezóna jim zdaleka nekončí. Rády by vybojovaly domácí mistrovský titul i prvenství v českém poháru a zajistily si tak účast v evropských pohárech i pro příští rok. 

Joudrs a evropský pohár v softbalu Joudrs a evropský pohár v softbalu Joudrs a evropský pohár v softbalu

Zveřejněno: 24.08.2015 – Anna Patočková
Vytisknout