Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla tři a dva
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Doprava a parkování na pozemcích ulic Maškova a Pohnertova (Petr K. 18.10.2019 17:40) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  reaguji na dotaz jiné osoby ohledně cyklistické značky v ulici Maškova. Nejde mi ani tak o tuto značku, ale o vyjádření že "soukromí vlastníci si zde provoz cyklistů nepřáli". Mohl byste prosím osvětlit vztah Prahy 8 k pozemkům v těchto místech, tedy na koncích ulic Maškova a Pohnertova? Je zde silnice, zanedbané hřiště, parkovací místa, na kterých jsou modré zóny (slepé rameno Pohnertovy ulice)... vše na soukromých pozemcích, ale na značení pro cyklisty se musíte ptát majitelů, kterým nevadí auta, ale cyklisté ano? Děsí mě totiž představa, co se stane ve chvíli, kdy si tito majitelé usmyslí, že si pozemek oplotí tak jako to udělal pan majitel na parcele 1033/30 vedle vozovny, čímž pěší chodící tímto směrem např. na tramvaj a do Penny, přišli o dlážděný chodník a musí chodit po silnici taktéž v soukr. vlastnictví. Aktuálně se na ně nejspíš vztahuje věcné břemeno, ale mohou si majitelé všechny tyto pozemky bez varování oplotit tak, že občané přijdou o průchozí cestu k Vozovně, o silnici k cvičáku/svazu chovatelů, o parkovací místa v ulici Pohnertova, neoficiální cyklostezku atd...? Máte P8 nějak zajištěno, aby k tomuto nedošlo? Jedná se o nějakém odkupu těchto pozemků nebo víte o nějakých jiných plánech majitelů těchto pozemků?

  To mě přivádí k dalšímu dotazu. Již rok zbytečně platíme modré zóny, které v končinách Pohnertovy ulice nedostačují. Zavedením modrých zón jste u nás situaci dokonce zhoršili, protože na neoznačených místech už nelze stát kvůli celoplošnému zákazu stání. Samozřejmě někdy jsou i přesto lidé nucení na těchto místech stát a když je nějaký dobrák nahlásí, dostanou pokutu přestože mají parkovací povolení zaplacené. Řeší u vás vůbec někdo problém s parkováním? Studie ohledně rozšíření parkování, kterou nechalo udělat předchozí zastupitelstvo jste asi hodili do koše, protože jsem za poslední rok nezaregistroval jediný příspěvek současného zastupitelstva k této problematice.
  Můžete na konci ulice Pohnertova alespoň mírně rozšířit vozovku a umožnit tím parkování na obou stranách? Samozřejmě je to na pozemku v soukromém vlastnictví, takže nevím jaké jsou vaše možnosti.

  Věřím, že si na odpovědi dáte záležet, případně se rád sejdu a dané místo s vámi projdu.

  Děkuji
  P.K.
  • Odpověď: (18.11.2019 16:26)
   Vážený pane,

   Zóny placeného stání (ZPS) jsou zřizovány na komunikacích ve správě TSK hl. m. Prahy. Zde i případ ulice Pohnertova. Toto není v kompetenci odboru dopravy.
   Odbor dopravy v současné době nemá žádné informace, že by zmíněné pozemky měly být nějakým způsobem oploceny apod.
   Případné zneveřejnění účelové komunikace podléhá správnímu řízení s okruhem dotčených účastníků řízení. Odbor dopravy případné odkupy pozemků neřeší. Plány majitelů nejsou OD známy. Co se týká možnosti navýšení počtu parkovacích míst v ulici Pohnertova, OD toto projedná s projektantem ZPS. Jedná se pouze o možnou úpravy dopravního značení.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: autobusove nadrazi Palmovka (Vilma 21.10.2019 12:40) – Obecní majetek
  Sdílet
  Zdravim. Velmi nas zajima kdy se zacne menit okoli kolem autob.nadrazi Palmovka, take samotne nadrazi, - je to hrozne spinave misto, schazeji se tam bezdomovci apod. Dekuji
  • Odpověď: (18.11.2019 14:02)
   Hezký den, 

   děkujeme za váš dotaz. Současné autobusové nádraží již neplní funkci, kterou naplňovalo v minulosti. Místo by se mělo během následujících let proměnit. Na části autobusového nádraží bude postaven bytový dům s aktivním parterem (obchody, kavárny, restaurace), zbylé území bude tvořit park. K danému řešení veřejného prostranství proběhne setkání s veřejností. Se soukromým investorem jsme v pravidelném jednání, klademe důraz na veřejný prostor i kvalitu výstavby. V současné době má projekt platné územní rozhodnutí. Časový horizont výstavby ale nejme v současné době schopni říci. 

   MČ Praha 8 ve spolupráci s MHMP a IPR Praha pracuje také na projektu Palmovka 2030 a realizuje dílčí intervence v podobě předláždění tramvajové zastávky v ulici Na Žertvách a specifického posezení. V přípravě je například bezbariérové řešení tramvajového křížení. Vzniknout by měla také územní studie,která určí dlouhodobou vizi rozvoje dolní Libně. Dění kolem Palmovky sledujte na www.palmovkated.cz

   S pozdravem 

   Oddělení plánování a rozvoje
   Odbor územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: Propadlý občanský průkaz (Šárka Roznerová 15.11.2019 13:53) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o informaci, co potřebuji k prodloužení OP, který měl platnost pouze do 4/2019. A kam se v tomto případě mám dostavit s žádostí o prodloužení. Děkuji Vám. Šárka Roznerová
 • Otázka: Sáčky i koše na psí výkaly (Zdeněk Souček 06.11.2019 18:13) – Životní prostředí
  Sdílet
  Bylo by možné zajistit osazení stojan i košů na psí výkaly v parku Hračička, Zahradnické i v okolí Markýz? Chodí sem venčit své miláčky řada spoluobčany z celé Rozpaky i Dlážděnky řeší vše jen sběrem do zelených mikrotenových sáčků a odkazují po okolní zelení. Je to otravné.
  • Odpověď: (15.11.2019 13:26)
   Vážený pane Součku,

   děkujeme za Váš podnět. Prověříme možnosti umístění koše na psí exkrementy v okolí ulic Na Dlážděnce, Nad Strání a Zahradnická. Ohledně konkrétních míst, která zmiňujete, mě neváhejte kontaktovat na mailu tomas.vesely@praha8.cz.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Sběrný dvůr (Mlejnková 24.10.2019 13:59) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Mám dotaz k otevírací době sběrný dvůr v Ďáblicích. Především jsem ráda, že tuto možnost máme a čas od času jí využíváme. Na vašich stránkách viz. příloha je uvedeno, že je otevřeno do 18h. Včera když jsme tam přijeli v 17,50h a měli pouze 3 pytle s trávou nás už nevpustil pán na vrátnici dovnitř. Což nás rozhodně nepotěšilo. Nikde ani na stránkách Ipodecu jsem nenašla toto omezení. Škoda. Ušetřili bychom si cestu. Je možné toto doplnit, aby i další kdo tam jede nejel zbytečně. Moje pracovní doba bohužel neumožňuje vydat se tam dříve.Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (12.11.2019 13:36)
   Vážená paní Mlejnková,

   omlouváme se za vzniklé obtíže a děkujeme za upozornění. Zajistíme doplnění potřebných informací na web ÚMČ Praha 8. Sběrný dvůr Ďáblická provozuje společnost FCC Česká republika s.r.o. a ta má na rozdíl od společnosti IPODEC - ČISTÉ MĚSTO a.s. u provozní doby sběrného dvora nově uvedeno, že odpad lze odevzdat nejpozději 15 minut před jejím koncem z důvodu vykládky odpadu a administrativy s tím spojené.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Cedule (Soukupová Kamila 23.10.2019 22:19) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v příloze zasílám fotografii cedule, která byla použita u nejmenované vodní plochy. Myslím, že by bylo velmi vhodné podobnou umístit k rybníčku u ZŠ Burešova. Je to velmi navštěvované místo právě dětmi a měla by i vzdělávací funkci. Bylo by možné podobnou ceduli k tomuto rybníčku umístit?

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (12.11.2019 13:28)
   Dobrý den,
    
   máme v plánu u jezírka umístit 2 infopanely. Infopanely by měly mít vzdělávací funkci (informace o místní flóře a fauně) a měly by také upravovat chování v okolí jezírka. 
    
   S pozdravem

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: zábor parkovacích míst (Eva Šulcová 06.11.2019 8:15) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  má otázka (stížnost) se týká stavby domova pro seniory v ulici Řešovská (Bohnice). Bydlím přímo vedle výše zmíněné stavby (Řešovská 493/14, Bohnice), to že máme velmi ztížený pohyb kolem domu /bohužel mě nenapadlo pořídit foto/, hluk a nepořádek určitě ke stavbě patří, co mě však znepokojuje je parkování. Už tak špatné parkování na sídlišti ještě zhoršují auta dělníků a jiných pracovníků stavby, kteří parkují přímo před naším domem, čemuž se dá asi těžko zabránit. Můj dotaz se ale týká nového záboru dalších cca 15 parkovacích míst. Od včerejška je po celé délce podélného parkování zábor a nemožnost parkování. Zábor je opatřen značkami a časovým údajem od kolika do kolika se nesmí v místě parkovat a mezi jednotlivými značkami je natažena páska. Přesto, že časově bylo již mimo inkriminovaný časový úsek, páska tam byla celou noc a bylo tím pádem znemožněno parkování. Rezidenti přijíždějící z práce nemají šanci na zaparkování. Má otázka tedy zní: Je tento zábor oficiální? Se souhlasem městské části? Na jak dlouho je zábor povolen? A spíš řečnická otázka: Rezidenti mají smůlu a musí snášet zvýšený hluk, nepořádek, ztížené podmínky a auta si mají nosit v kapse domů?
  • Odpověď: (11.11.2019 15:32)
   Vážená paní Šulcová,

   v rámci stavby Domova pro seniory je vyparkovaná část komunikace Řešovská a to již od roku 2018, pořád ve stejném rozsahu. Jednorázově nyní došlo k demontáži jeřábu a z tohoto důvodu byla zabraná část komunikace zvětšena, jinak by nebyl dostatek prostoru pro realizaci. Uvedená páska byla umístěna přes noc z důvodu, aby v brzkých ranních hodinách, kdy mělo k demontáži dojít, byla všechna vozidla vyparkovaná. Jednalo se o záležitost na jeden den. Nyní je vše navráceno do původního stavu a vyparkovaná pouze ta část komunikace, která byla povolena odborem dopravy do konce roku 2019. 

   Po demontáži jeřábu dojde nyní i k úbytku počtu nákladních automobilů, čímž se sníží i intenzita hluku. Měření únosné hranice hluku je v kompetenci Hygienické stanice.

   Před Vaším domem nyní ještě probíhá pokládka kabelů PRE, průchod pro pěší je omezen, nikoliv znemožněn. Podél uzavřeného chodníku je veden v zeleni koridor pro pěší tak, jak bylo povoleno odborem dopravy. 
   Bohužel, každá stavba s sebou nese určitá omezení, která se však snažíme co nejvíce minimalizovat.

   S pozdravem

   Kaplanová Lenka
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: školení první pomoci (Jarka K. 01.11.2019 4:58) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, v minulosti byly Měskou částí Praha 8 organizovány velmi zajímavé a přínosné kurzy první pomoci pro veřejnost, které zajišťovala firma Zdravotníci.cz. Chtěla bych se zeptat, zda se v příštím roce připravuje jejich pokračování, příp. zda bude kdysi avizovaný kurz resuscitace s AED.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (11.11.2019 15:05)
   Vážená paní Jarko,

   souhlasím s Vámi, že kurzy první pomoci jsou velice zajímavé a přínosné. Na to zda kurzy budou pokračovat také v příštím roce, Vám vzhledem k finanční situaci městské části momentálně odpovědět neumím, každopádně je naší snahou zajistit financování z jiných dostupných zdrojů (granty, dotace) a v jejich realizaci pokračovat. Pokud se podaří, budeme včas informovat prostřednictvím časopisu Osmička, webových stránek a Facebooku.

   Aktuálně se můžete zúčastnit zdravotnických seminářů- Novinky při poskytování první pomoci, které opět vede profesionální záchranář (Zdravotníci s.r.o)
   25. listopadu v 10:30 CAP Mazurská, je nutné se telefonicky objednat na tel. 283 024 118
   25.listopadu ve 13:30 CAP Burešova, v přednáškovém sále CAP, tel. 283 881 848
   Jak už bylo výše napsáno, maximálně se snažíme vykrýt současný nedostatek finančních prostředků z externích zdrojů, příkladem jsou právě uvedené dva semináře, které se konají díky získané dotaci Obec přátelská seniorům.

   S pozdravem

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: Akce Centra aktivizačních programů pro seniory OÚSS – Burešova (Helena Trinkewitzová 05.11.2019 13:47) – Sociální problematika
  Sdílet
  Ráda bych věděla, jak získat bližší informace o výše uvedených akcích, když ani na jednom z uvedených mailů (ilona.kostalova@sospraha8.cz a ap@sospraha8.cz) nikdo nereaguje a telefony nezvedají. Na webu je pouze program v .pdf, ale informaci o tom, zda je třeba na některou akci potřeba se přihlásit, nikde neseženete - https://www.praha8.cz/akce-cap-pro-seniory-buresova-program-3.html. Děkuji
  • Odpověď: (11.11.2019 15:01)
   Vážená paní Trinkewitzová,

   informaci od Vás jsem předala kolegyním z Centra aktivizačních programů, ty se s Vámi spojí a domluvíte se na dalším postupu.

   Informace o programech CAP je možné získat na těchto kontaktech:
   CAP Mazurská- Ilona Košťálová, tel.: 283 024 118, e-mail: Ilona.Kostalova@sospraha8.cz, cap@sospraha8.cz
   CAP Burešova- Petra Limanovská, tel.: 283 881 848, mob. 777 300 113, e-mail: petra.limanovska@sospraha8.cz, cap@sospraha8.cz
   Vedoucí center aktivizačních programů: Daniela Stoklasová, tel.: 283 842 214, e-mail: daniela.stoklasova@sospraha8.cz

   S pozdravem

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: Vánoční stromeček Ládví (LInda Lišková 06.11.2019 22:18) – Kultura
  Sdílet
  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, zda i letos a kdy bude rozsvícen vánoční stromeček na Ládví?


Vytisknout