Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla čtyři a osm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nepořádek, tůrújící auta, výjezd z lokality Střelničná,Ďáblická,Praha 8 (Josef Šipík 11.02.2020 14:51) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  už jsem se jednou ptal,kdy bude proveden úklid listí na ulici Černého při firmě Ipodec. Takhle to vypadá po provedeném úklidu - viď foto. Veškeré okolní plochy a ulice byly vzorně uklizené, jenom na Černého ulici je každý rok nepořádek s listím, které navíc v zimním období navlhne a při náledí hrozí dopravní nehody na nebezpečném povrchu. Z firmy Ipodec každé ráno v 6 hod. vyjíždí množství aut, které neberou ohled na zde bydlící občany, auta ráno tůrůjí motory, proč nemají výjezd směrem ke konečné tramvají ale jezdí pod okny občany, zkuste bydlet v přízemí, tak z toho zblbnete, den co den to samé, neskutečné, jak to je možné v dnešní době. Z této lokality je jenom jeden výjezd, přes koleje tramvají , když se stane nehoda na přejezdu a jediném výjezdu, nedostane se jsem ani záchranáři, ani hasiči s policii. Je to možné nějak řešit.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  J.Š.


  Odpověď:
  Vážený pane Šipíku,

  Váš podnět jsme zaslali na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, která zajišťuje úklid ulic. O případné odpovědi Vás budeme informovat.
  Děkujeme za upozornění.

  S pozdravem

  Mgr. Ondřej Hohl
  oddělení správy městské zeleně
  odbor životního prostředí (OŽP)
  e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz  Tento e-mail byl zaslán z adresy, která není určena pro příjem zpráv.
  Vaši případnou reakci na tento e-mail směřujte na kontakt uvedený pod poskytnutou odpovědí, případně znovu využijte službu Zeptejte se nebo Hlášení závad.

  Hezký den Vám přeje Vaše městská část Praha 8.
  • Odpověď: (20.02.2020 10:43)
   Vážený pane Šipíku,

   dle sdělení Technické správy komunikací je pravděpodobné, že listí bylo během uplynulých větrných dní naváto do ulice z okolních pozemků. Úklid je již objednán.
   Co se areálu firmy IPODEC týče, bohužel nyní není možné provést žádné úpravy dopravního uspořádání, ani omezení provozu pracovních strojů a mechanismů. V budoucnu uvažujeme o přesunutí provozovny na jiné, méně exponované místo, pokud se takový vhodný pozemek najde.
   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Souček (Zdenêk 03.02.2020 20:34) – Životní prostředí
  Sdílet
  Již před nêjakÿm časem jsem se Vás ptal zda by nebylo možné umístit v parku pod ul. Nad Rokoskou-V Holešovičkách koš se sáčky na sbêr psych exkramentú. Souček
  • Odpověď: (17.02.2020 14:02)
   Vážený pane Součku,

   vzhledem k tomu, že v ulici Nad Rokoskou jsou koše se sáčky na psí exkrementy poměrně rovnoměrně rozloženy (u parku Hercovka, Nad Rokoskou x Na úbočí, Nad Rokoskou x Pomezní), tak při umísťování nových nebo nahrazování odcizených či zničených košů měly prioritu jiné oblasti. Neváhejte mě kontaktovat ohledně upřesnění místa, kde by podle Vás koš na psí exkrementy byl potřeba.

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Pád stromu v ulici Molákova (Roman Nový 10.02.2020 15:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  došlo na má slova, když jsem Vás oslovil 19.7.2016, že hrubě narušené kořeny topolů povedou k jejic seschnutí a následnému pádu při poryvu větru. Naštěstí nebyl nikdo zraněn ale byly poničeny č automobily. od roku 16 se nikdo dále o tyto stromy nezajímal ani stavitel bussines centra a ani městský úřad. poškození zvažují žalobu na Městskou část Prahy 8. Měli by ste se zamyslet nad vykácením těchto nebezpečných stromů s narušenýmy kořeny a vysadit zde jiné a mladé stromy
  • Odpověď: (14.02.2020 13:18)
   Dobrý den,

   dřeviny přes silnici nemá ve správě Městská část Praha 8, bohužel nemůžeme jednat za vlastníka pozemku, i když se nachází na území Prahy 8. Původního vlastníka jsme na stav dřevin upozorňovali, bez reakce. V současné době je vlastníkem Magistrát hl.m. Prahy a správcem pozemku je TSK, které už danou situaci řeší.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Re-use centra (Ivana Bláhová 05.02.2020 8:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  neplánuje Praha 8 také zřízení nějakého re-use centra jako je tomu v Jihočeském kraji?
  https://budejovice.rozhlas.cz/nepotrebne-ale-stale-funkcni-veci-mohou-lide-nove-odkladat-v-takzvanych-re-use-8124520
  Děkuji
  Ivana Bláhová
  • Odpověď: (10.02.2020 13:50)
   Vážená paní Bláhová,

   zřízení stálého re-use centra Praha 8 neplánuje. Nepotřebné věci můžete nabídnout třeba na některém prodejním trhu či jarmarku.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Podzemní kontejnery (Petr Barták 29.01.2020 9:09) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den.
  Ohledně častého nepořádku v blízkosti podzemních kontejnerů, např v ul. Na Rokytce, mám dotaz, zda nepořádek vzniká z důvodu naplnění kapacity kontejnerů, nebo z důvodu ucpání vhozové části?
  A jakým způsobem budete tuto situaci řešit?
  Děkuji Barták
  • Odpověď: (10.02.2020 13:26)
   Vážený pane Bartáku,

   od svozové společnosti máme informace, že nepořádek kolem kontejnerů vzniká z obou důvodů, tj. jak naplnění kontejnerů, tak ucpání průchodu. Můžeme navýšit četnost svozu v případě, že je to v možnostech svozové společnosti. Z podstaty věci nelze přidat další kontejner na podzemním stanovišti, ale prověříme možnosti přidání dalšího nadzemního stanoviště na tříděný odpad v blízkém okolí. Dále odbor životního prostředí průběžně provádí kontroly nakládání z odpady u živnostníků, což také může pomoci v případě, že je stanoviště přeplňováno odpadem z živnostenské činnosti.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Odvoz tříděného skla (Ing.Petr Janda 17.01.2020 12:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v oblasti Kobylis v okolí ulice Košťálkova již od Silvestra nejsou vyvezeny kontejnery na sklo a tím pádem se hromadí sklo i kolem kontejnerů...jsou nějak stanoveny termíny svozu ?
  Děkuji, Petr Janda
  • Odpověď: (27.01.2020 15:44)
   Vážený pane Jando,

   děkujeme za Váš podnět. Problém s nevysypaným sklem hned na několika místech řešíme už od druhého týdne letošního roku. Termíny svozu samozřejmě stanoveny jsou, ale kvůli závadě je nebyla svozová společnost schopna dodržet. Sklo i střepy v blízkém okolí kontejnerů musí svozová společnost sama odklízet. Během tohoto týdne by měly být všechny kontejnery na sklo vysypány.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Uhynulé zvíře (Matušková 16.01.2020 12:58) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,včera ráno jsme s dětmi na chodníku našli mrtvou veverku. S pomocí jiné paní jsme ji dali pod strom a smrkovou větev, ale je mi jasné, že takto to určitě nekončí. Poradíte mi prosím, jak v takové situaci jednat? Kam se případně obrátit? Děkuji.
  • Odpověď: (20.01.2020 16:27)
   Vážená paní Matušková,

   v případě nálezu uhynulého zvířete je nutné kontaktovat Městskou policii hlavního města Prahy (tel. 156), která zajistí místo nálezu. Následně sama či prostřednictvím Magistrátu hl.m. Prahy osloví společnost, která provede odvoz zvířete. Výjimkou jsou domácí zvířata, tedy především psi a kočky, jejichž odvoz zajišťuje přímo městská policie.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: kontejnery na bioodpad (Vlasta Vetešníková 12.01.2020 10:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  před vánocemi byly v Praze na bilboardech zveřejňovány informace,že od nového roku bude v celeé Praze možnost třídit i bioodpad. Jak to vypadá konkrétně s Prahou 8?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (15.01.2020 15:43)

   Vážená paní Vetešníková,

   projekt hl.m. Prahy, který byl propagován na billboardech i jinde v médiích, spočívá v tom, že od roku 2020 přechází svoz hnědých popelnic na bioodpad pod hl.m. Prahu. Hnědou popelnici na bioodpad si může k domu objednat vlastník nemovitosti. Režim objednání, placení apod. je velice podobný svozu směsného odpadu. Na portálu životního prostředí hl.m. Prahy (http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/odpady/pro_obcany/bioodpa) naleznete ke svozu bioodpadu veškeré informace.d/index.html)
   Další možností pro třídění bioodpadu jsou velkoobjemové kontejnery na bioodpad, které jsou přistavovány sezónně, tj. od března do listopadu. Bioodpad rovněž můžete odevzdat v kterémkoli sběrném dvoře provozovaném hl.m. Prahou. Na území Prahy 8 je to sběrný dvůr Ďáblická 791/89 a sběrný dvůr Voctářova.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: nepořádek u stanice metra Kobylisy (Jana Hejná 11.01.2020 16:22) – Životní prostředí
  Sdílet
  Kdy se konečně začne uklízet parčík u metra Kobylisy nad ulicí Na Pěšinách?Už kdysi jsme dostali odpověď, že pozemek patří více vlastníkům a nikoli Praze 8.To nám však bohužel nestačí. Je přece možné pořádek vynutit, náklady úklidu vyúčtovat odpovědným subjektům. Nepořádek je tu skutečně až příšerný,stydíme se před návštěvami a naše popelnice nestačí, přestože sami sbíráme odpadky jak můžeme.Tu ostudu si Praha 8 opravdu nezaslouží, nikde není tak hrůzný nepořádek, jako na tomto malém prostoru.Děkujeme za pochopení a nápravu.
  • Odpověď: (14.01.2020 15:24)
   Vážená paní Hejná,

   na Váš podnět musím odpověď stejně jako k totožné stížnosti z 6. ledna. Nepořádek v parčíku u metra Kobylisy již řešíme. Vlastníkovi pozemků (fyzické osobě) byla zaslána písemná výzva ke zjednání nápravy, tj. k odstranění drobného odpadu. Děkujeme za Vaše upozornění a doufáme, že po naší výzvě dojde co nejdříve k nápravě. Městská část Praha 8 nemůže provádět na své náklady úklid na cizích pozemcích.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Žádost o kontejner na kovy (Klára Maláčová 05.01.2020 20:52) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych požádat o přidání kontejneru na kovy na stanoviště třídění odpadů na křižovatce Soví vršek x Pod Bání. Děkuji.
  • Odpověď: (13.01.2020 16:02)
   Vážená Maláčová,

   zažádám o přidání kontejneru na kovy na Vámi zmíněné stanoviště. Vzhledem k tomu, že se v blízkém okolí žádný kontejner na kovy nenachází, domnívám se, že by s přidáním neměl být problém.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout