Změny tras i zastávek autobusů v Praze 8

Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID) připravil změny v autobusové dopravě na Praze 8, které měly začít platit od 1. července 2016. Podle nejnovějším informací však vstoupí v platnost až na podzim tohoto roku. O změnách budeme včas informovat.

Důležitou změnou je, že linka 136 by nově ze stanice Prosek neměla pokračovat do zastávky Vozovna Kobylisy, ale bude vedena přes Letňany do zastávky Sídliště Čakovice. ROPID změnil trasu této důležité autobusové linky kvůli jejímu nízkému využití ze strany cestujících v Žernosecké ulici a také proto, že má shodnou směrovou nabídku s tramvajovou linkou č. 10, když společně jedou do oblasti Krejcárku a Vinohrad.
 
V ulicích Ďáblická a Žernosecká dojde k nahrazení linky 136 linkou 183, která ze zastávky Třebenická nově pojede po současné trase linky 136 do zastávky Vozovna Kobylisy. Pro zajištění dostatečného počtu autobusových spojů MHD v ul. Žernosecká bude do této lokality nově jezdit linka 102 ze zastávky Kobylisy. Každý její druhý spoj bude jezdit z Kobylis ulicemi Střelničná, Čumpelíkova, Žernosecká a Ďáblická do obratiště Sídliště Ďáblice, kde bude mít konečnou. Prodloužení linky 102 by mělo kompenzovat to, že do této lokality už nebude jezdit linka 136, která měla nízké intervaly mezi svými spoji.
 
Linka 152 bude odkloněna přes ulici K Ládví, aby mohla v této lokalitě nahradit linku 183. Budou na ní nasazeny standardní autobusy, protože v zastávce Za Čimickým hájem nemohou zastavovat kloubové autobusy. Bude zřízena nová linka 127 s trasou Sídliště Čimice – Podhajská pole – Kobylisy – Ládví – Střížkov – Prosek – Vysočanská – Českomoravská, která nahradí odkloněné linky 152 a 183. Tato nová linka 127 bude celodenně a celotýdenně provozována v kloubových autobusech. Intervaly jsou zatím navrženy takto: 6 minut ráno, 15 min. dopoledne, 7,5 min. odpoledne a 15 až 25 min. večer a o víkendu.

„Mám velkou radost, že se podařilo vyjednat, že obyvatelé Ládví, Kobylis, Bohnic a Čimic budou mít přímé autobusové spojení se zastávkou Českomoravská. Nachází se u ní totiž několik důležitých objektů například O2 aréna a obchodní centrum Galerie Harfa,“ uvedl radní pro dopravu Karel Šašek.   

Mapa změn tras autobusů
Zveřejněno: 07.06.2016
Vytisknout