Zvýšená bezpečnostní opatření v Praze

Pražská policie od včerejšího dne posiluje běžný výkon služby v ulicích metropole.  

Na těchto zvýšených opatřeních se spolu s policisty podílí i strážníci městské policie a od dnešního rána i příslušníci Armády ČR. Příslušníci armády budou plnit úkoly Policie ČR, tudíž budou mít stejná oprávnění i povinnosti jako policisté.

Společné hlídky policistů a vojáků budou v následujících dnech a týdnech působit v těch nejrizikovějších lokalitách z hlediska vyšší koncentrace osob (nádraží, prostředky MHD, náměstí apod.). Zaměřovat se budou na prohlídky podezřelých prostor, kontroly volně odložených zavazadel a vytipovaných osob.

Zvýšená bezpečnostní opatření se tak zcela jistě dotknou i celé řady kulturních a společenských akcí v metropoli, sportovních klání, velikonočních trhů apod. „Uvědomuji si, že tato opatření mohou být pro řadu Pražanů i návštěvníků metropole velmi omezující, nicméně prioritou policie je v současné době zajištění bezpečnosti občanů. V této souvislosti žádám veřejnost o pochopení a maximální součinnost a spolupráci.“, dodal k celé věci ředitel pražské policie plukovník Miloš Trojánek.
Zveřejněno: 23.03.2016
Vytisknout