Karlínské filmové léto

Český rozhlas Regina a MČ Praha 8 vás srdečně zvou na Karlínské filmové léto.

Kdy: červen až září 2013 od 20 hodin
Kde: Letní kino Regina, Hybešova 10, Praha 8 - Karlín

Jednotné vstupné: 50 Kč
Webové stránky festivalu: http://www.karlinske-filmove-leto.cz
Další informace také na http://www.rozhlas.cz/regina/


Program na září
Začátky představení ve 20.00

Neděle 1. září
JÁ PADOUCH 2  (Despicable Me 2) / USA, 98 min.
Roztomile přitroublí pidižvíci se vracejí do kin. V plné polní a v doprovodu svého „taťky“, napraveného superpadoucha Grua, který začal sekat latinu poté, co mu na krku přistály tři osiřelé slečny. MLÁDEŽI PŘÍSTIPNO, DABING

Pondělí 2. září
ZUZANA MICHNOVÁ – JSEM SLAVNÁ, TAK AKORÁT / ČR, 94 min
Film o hudební skladatelce, textařce a zpěvačce Zuzaně Michnové, hlavní představitelce skupiny Marsyas. Dokument nebude jen závan vzpomínek a zachycením mluvících hlav známých osobností. Toho se chceme vyvarovat a snahou bude dostat se k zajímavému filmovému obrazu a poutavému způsobu vyprávění. Film by měl proniknout co nejvíc do nitra zpěvačky tak, aby vznikla doslova obrazová báseň v souladu s výpovědí a vlastních textů a písní. Film bude plný energie a je určen pro všechny, kdo milují Zuzanu, Marsyas, skvělou muziku a hlavně život, který rozhodně nekončí s žádným věkem.

Čtvrtek 5. září
DRSŇAČKY (The Heat) / USA, 129 min.
Jedna by druhou nejraději zabila. Ale šéf jim to zakázal. Zvláštní agentka FBI Sarah Ashburn (Sandra Bullock) a bostonská policajtka Shannon Mullins (Melissa McCarthy) už nemůžou být odlišnější. Upjatá Sarah pracuje v New Yorku a doufá v další povýšení. Je ambiciózní, talentovaná, inteligentní a má detektivní schopnosti jako Sherlock Holmes. Je vždy a za všech okolností tou nejchytřejší ze všech a nebojí se to dát najevo. Kvůli tomu taky nemá ani rodinu ani přátele. Oproti tomu svérázná Shannon vyrostla na ulicích Bostonu a umí střílet rovnou od boku. Pistolí i svou nevymáchanou pusou. A protože před nedávnem mimo jiné zatkla i svého bratra, tak ji pro změnu nesnáší její rodina. Tyto dvě představitelky zákona se prostě musí nevyhnutelně potkat.

Pátek 6. září
OSAMĚLÝ JEZDEC  (The Lone Ranger) / USA, 151 min.
Vzrušující dobrodružství plné akce a humoru, které nabízí nový pohled na legendárního maskovaného hrdinu. Indiánský bojovník Tonto (Johnny Depp) se dělí o dosud nevyřčené příběhy, které způsobily proměnu Johna Reida (Armie Hammer), muže zákona, v legendu spravedlnosti – společně s diváky se vydává na divokou jízdu plnou velkolepých překvapení a humorných neshod, které musejí oba rozpačití hrdinové překonat, aby dokázali společně bok po boku bojovat s lidskou chamtivostí a korupcí.

Sobota 7. září
POT A KREV  (Pain and Gain) / USA, 129 min.
Když to nemůžeš mít, musíš si to vzít. Režisér Michael Bay v černé akční krimi  dokazuje, že to nejde. Spolu s ním vás o tom přesvědčí Mark Wahlberg a Dwayne Johnson v rolích urostlých hochů z posilovny, kteří se k Americkému snu vydali do pekel. Daniel Lugo je trenér z posilovny, který ve volných chvílích myslí jen na to, jak zbohatnout. Proto vymyslí plán, do něhož zasvětí dva kumpány, Adriana – chlapíka totálně rozhašeného steroidy, a čerstvě propuštěného recidivistu. Unesou Danielova bohatého klienta. Kdyby všichni zúčastnění aktéři nebyli naprostí pitomci, možná by to i vyšlo. Plán ale selže hned v samém zárodku.

Neděle 8. září
TENKRÁT NA ZÁPADĚ (C’era una volta il West) / IT, USA, 166 min.
Tenkrát na Západě kombinuje dva základní konflikty: příběh mlčenlivého muže, zvaného Harmonika, který přijíždí do malého městečka Flagstone na Jihozápadě a z důvodů, jež zná jen on, hledá muže jménem Frank. Jeho trpělivá cesta za pomstou se splétá s příběhem mladé ženy, Jill, která opustila svůj život v neworleanském bordelu, vdala se za farmáře Bretta McBaina a přijíždí za ním na farmu Sweetwater. Nachází však svého muže a jeho tři děti mrtvé, a stává se tak majitelkou půdy, která je zdánlivě bez ceny – ovšem jen na první pohled. Je to jediné místo se zdrojem vody v kraji a blížící se stavba železnice by z farmy učinila důležitý uzel a jádro nového města. To ví velmi dobře železniční magnát Morton, jehož snem je spojit obě pobřeží Ameriky, i jeho „výkonná ruka“ Frank, který měl pozemek od McBaina koupit, ale místo toho vyvraždil celou rodinu a nechal vinu padnout na místního banditu Cheyenna a jeho muže. Harmonika s Cheyennem se, každý z vlastních pohnutek, stávají ochránci Jill proti Frankovi, jehož krutost a ambice už nedokáže ovládnout ani Morton, a komplikovaný tanec smrti, v němž umírají sny i jejich nositelé a odchází starý dobrý Západ, se blíží ke svému poslednímu akordu.
Zveřejněno: 31.05.2013   |   Aktualizováno: 02.09.2013 – Tomáš Vlk
Vytisknout