Skauti na Osmičce budou mít novou klubovnu

Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8. 

Bohnické skautské středisko Stopaři vzniklo roku 1980 jako turistický oddíl mládeže a od té doby jím prošlo přes 500 dětí. V současnosti se více než 90 dětem věnuje kolem třiceti vedoucích a jejich pomocníků. Schází se v klubovně v Bohnicích, která je pro jejich aktivity již nevyhovující. 

„Skautů si velmi vážím, proto jsem inicioval přestavbu bývalé sauny v areálu MŠ Dolákova na moderní centrum, kde by se mohli scházet a dále rozvíjet své aktivity. Nová klubovna bude lépe odpovídat současným nárokům bohnických Stopařů. Projekt poslouží dobrému účelu také tím, že se přestaví a využije mnoho let chátrající objekt,“ popisuje místostarosta Matěj Fichtner.

Zástupce skautů, pan Ondřej Buršík, projekt přihlásil také do letošního participativního rozpočtu Prahy 8. „Potřebu nové klubovny dokládá také fakt, že pro tento projekt hlasovalo přibližně 50 % z 3 766 lidí, kteří se do hlasování o participativním rozpočtu zapojili. To umožní, aby se na spolufinancování části nákladů na vybudování skautského centra podílelo i hlavní město Praha,“ dodává Fichtner.

„V současné době probíhá finální úprava architektonického ztvárnění a podoby vnitřních dispozic nové budovy dle požadavku skautů, které poslouží jako zadání pro zpracování projektové dokumentace. Předpokládám, že s realizací stavby by se mohlo začít v polovině příštího roku, až bude na projekt vydáno územní rozhodnutí a stavební povolení,“ doplňuje informace Fichtner.

Rekonstrukce objektu bude zahrnovat kompletní přestavbu budovy do moderní podoby tak, aby bylo možné objekt znovu využívat a aby měl dostatečnou kapacitu pro umístění zázemí pro děti z Bohnic i z jiných částí Prahy. Záměr má podporu vedení městské části i vedení ZŠ a MŠ Dolákova, v jejímž areálu se bývalá sauna nachází.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Zveřejněno: 21.11.2017
Vytisknout