Veřejná sbírka na výstavbu naučné stezky v Čimickém háji

Křest knihy za přítomnosti starosty Romana Petruse (ČSSD) a zastupitele Víta Cézy (ČSSD).Byla úspěšně zahájena veřejná sbírka na výstavbu naučné stezky v Čimickém háji. V sobotu 10. září 2016 v areálu dopravního hřiště u ZŠ Glowackého (Glowackého 555/6, Praha 8) proběhla benefiční akce Pro Čimický háj, kterou pořádal za podpory naší městské části spolek Vědomý dotek. Zahájila veřejnou sbírku na výstavbu naučné stezky v Čimickém háji.

V rámci akce byla za přítomnosti starosty Městské části Praha 8 Romana Petruse (ČSSD) a předsedy Komise pro životní prostředí Víta Cézy (ČSSD) pokřtěna kniha Pohádky z Čimického háje. V ní lze nalézt pohádkovépříběhy skřítka Čimíska a jeho přátel zvířátek. Kniha obsahuje i informace o přírodě. Výtěžky z prodeje knihy půjdou do veřejné sbírky Pro Čimický háj.

Akce nabídla bohatý program pro děti i jejich rodiče. Bylo totiž na ní možné vidět ukázku hasičské techniky a i vojáky v historických uniformách. Děti si mohly užít malování na obličej a dětskou diskotéku. Nejmenší návštěvníky akce určitě potěšil i příchod dubového skřítka Čimíska a hudební pohádka O Terezce a Matějovi s písničkami Jaroslava Uhlířea Zdeňka Svěráka.

„Benefiční akce se i díky krásnému letnímu počasí vydařila a vzbudila velký zájem veřejnosti. Ukázalo se tak, že naši občané mají velký zájem o životní prostředí ve svém oko,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Ve večerních hodinách se konal benefiční koncert Pro Čimický háj. Jeho diváci si na něm mohli poslechnout především pohodovou folkovou hudbu.

Benefiční akce pro Čimický háj Benefiční akce pro Čimický háj Benefiční akce pro Čimický háj
Zveřejněno: 13.09.2016