Volba pro Prahu 8 vstoupila do koalice s ODS a TOP 09

Dosavadní koalice ODS a TOP 09 v Praze 8 se rozrostla o dalšího člena – Volbu pro Prahu 8. Tyto tři politické subjekty mají v zastupitelstvu osmého obvodu většinu. Tento krok bude znamenat snazší prosazení projektů, jejichž odklad nebo přerušení by výrazně zasáhly do řádného fungování celé Prahy 8 a života jejích obyvatel. Radnice se musí například vypořádat s dokončením privatizace bytového fondu, stavbou komplexu Nová Palmovka, či udržením vyrovnaného rozpočtu.

„S Volbou pro Prahu 8 jsme již v minulosti měli shodu v základních věcech, mezi ně patří privatizace bytových domů a výstavba nového komplexu na Palmovce. Chceme dokončit projekty, které se nepochybně pozitivně dotknou života většiny občanů osmé městské části. Také nemůžeme dopustit, aby se do vedení radnice dostali lidé, kteří by způsobili naprostý chaos zastavením privatizace a Prahu 8 by citelně zadlužili,“ prohlásil starosta a předseda ODS Prahy 8 Jiří Janků.

Markéta Adamová, radní a předsedkyně TOP 09 v Praze 8: „V poslední době byla stávající koalice velmi aktivně napadána. Několikrát jsme byli nepravdivě nařčeni z koalice s KČSM, což samozřejmě není pravda. Naše koalice se opírá o kvalitní projekty, které jsou prospěšné obyvatelům Prahy 8. Krok Volby pro Prahu 8 a podepsání koaliční dohody s tímto subjektem je zcela logické vyústění a potvrzení našeho přístupu. I nadále se však budeme snažit předkládat takové materiály, aby mohly být schvalovány napříč politickým spektrem Zastupitelstva Městské části.“

„Vstupem Volby pro Prahu 8 do koalice chceme posílit stabilitu vedení městské části, o které jsme vždy usilovali a tento konkrétní krok je podle našeho názoru nejlepším řešením,“ dodává za Volbu pro Prahu 8

Václav Musílek.

Zveřejněno: 06.12.2012