Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla čtyři a čtyři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Co se deje na ul Vojenova? Stale se vali odpad (Vilma Vaitieke 16.05.2024 11:01) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den
  Chodniky na ul. Vojenova - neuklizi se to tam, stale se vali lahve, plechovky, nedopalky samozr, papiry, jidlo, atd, a to primo na chodniku. Dale, vecerka na rohu - kdo se stara o zanedbany pozemek? Mraky odpadu, OSTUDA. Dekuji
  • Odpověď: (23.05.2024 10:27)
   Vážená paní Vaitieke, 

   děkujeme za Váš podnět. Pěší komunikace při ulici Vojenova nejsou svěřeny do péče Městské části Praha 8. Valná většina pozemků je ve vlastnictví fyzických osob, kterým na základě provedeného místního šetření zašleme písemnou výzvu ke zjednání nápravy spolu s důrazem na pravidelnou údržbu.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Výkopové práce na Palmovce (Jiří Stejskal 16.05.2024 21:14) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den.
  Před několika dny se v ulici Sokolovská směrem od pošty, v ulici Heydukova, Palmovka a části ulice Novákových objevily zákazové značky zastavení s dodatkem "výkopové práce od 21.5.". Těch značek je v každé ulici umístěných několik.
  Prosím o info co se tady bude dít, do kdy to bude a jestli opravdu všechny ulice budou rozkopány v jeden den?( jedná se o docela velké omezení parkování)
  Předem děkuji za odpověď.
  Stejskal
  • Odpověď: (20.05.2024 13:11)
   Vážený pane Stejskale, 

   zábory jsou naším odborem dopravy řádně povoleny se souhlasem Technické správy komunikací hl. m. Prahy, jako správcem komunikace a Policií ČR. 
   Zábory jsou povoleny z důvodu obnovy vedení optických kabelů a zřízení zařízení staveniště. 
   Opatření obecné povahy s odsouhlaseným DIO je zveřejněno na úřední desce: https://www.praha8.cz/Rozhodnuti-Sokolovska-Palmovka-Novakovych-Heydukova-obnova-vedeni-optickych-kabelu-TEMO.html
   Zóny placeného stání nemají vliv na povolování zvláštního užívání komunikace. Při zvláštním užívání komunikace se náhradní parkování, ani žádné jiné kompenzace, neposkytují.

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
   e-mail: michal.komenda@praha8.cz
 • Otázka: otevření dět. hřiště u sportoviště Squash (Kateřina 10.05.2024 15:09) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o informaci, kdy se zprovozní dětské hřiště u sportoviště Squash Čimice. Začátkem prádznin 2023 bylo zavřeno pro nevyhovující technický stav a od té doby obyvatelé čekají, opravu a znovu otevření. Je v plánu opět hřiště sprovoznit? Děkuji za informaci, hezký den Kateřina
  • Odpověď: (14.05.2024 9:23)
   Vážená paní Kateřino, 

   děkujeme Vám za zaslání dotazu ohledně otevření dětského hřiště v Čimicích. Pokud budou práce probíhat bez problémů, je naplánováno dokončení rekonstrukce tohoto dětského hřiště do začátku července tohoto roku.

   S pozdravem

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Křídlatka japonská (Tomlinson 24.04.2024 13:32) – Životní prostředí
  Sdílet
  V prázdném prostoru vedle kanceláří Docku roste a kácí obrovský keř křídlatky japonské, je tam přes rok a nyní se šíří do okolí. Je to extrémně invazivní rostlina, dělá se něco pro zamezení šíření?
  • Odpověď: (14.05.2024 9:19)
   Dobrý den,

   Váš dotaz byl konzultován s Odborem ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy. V tuto chvíli není vydáno opatření, které by upravovalo plošnou regulaci křídlatky japonské. Zavedení takových opatření je momentálně plánováno pro vybrané invazní nepůvodní druhy z unijního seznamu. V předmětné záležitosti lze využít zákon o rostlinolékařské péči a vyzvat vlastníka či uživatele pozemku k pravidelné údržbě pozemku, tj. odstraňování problematické křídlatky, a doporučit metodický postup k likvidaci tohoto druhu. Žádáme proto o upřesnění, na kterých pozemcích se rostlina vyskytuje, abychom mohli zjistit vlastníka pozemku a kontaktovat ho.

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Zvířecí hřbitov (Panochová 13.05.2024 12:17) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, je na území Prahy 8 (případně v rámci celé Prahy) hřbitov pro zvířátka, kde by se dala legálně pohřbít-např. pes/kočka?
  Děkuji.S Pozdravem Panochová
  • Odpověď: (13.05.2024 12:28)
   Vážená paní Panochová,

   ano, zvířecí hřbitov na Praze 8 existuje, konkrétně v ulici U Drahaně, přímo naproti bráně "Hřbitova bláznů".

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Uklid ulice po zvozu smeti (Veronika Demčíková 02.05.2024 9:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý deň,
  V osmičke písali článok o tom že vývoz a úklid okolo košov by sa mal od nového roku zlepšiť. Bohužiaľ na Vojenovej po vývoze ostáva na celej ulici strašný bordel a nikto to nepríde nikdy uklidit. Uklid si zabezpečujeme sami keďže nechceme žiť na skládke. Prosíme teda o zabezpečenie uklidu celej ulice po zvoze, keďže sú smeti po vývoze úplne všade nie len okolo popelnic. Ďakujem za pomoc. Demčíková
  • Odpověď: (13.05.2024 11:38)
   Vážená paní Demčíková,

   děkujeme za zaslání Vašeho podnětu ohledně nepořádku v ulici Vojenova. Úklid košů a nepořádku okolo nich by měl probíhat dle harmonogramu každý den. Úklid okolo separace zajišťuje svozová společnost v souladu s jejich provozním řádem. Součástí tohoto úklidu je i nakládka a odvoz odpadů umístěných mimo sběrné nádoby a zajištění jejich odstranění. Děkujeme Vám za upozornění, situaci v této lokalitě budeme dále monitorovat. 

   S přáním hezkého dne

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: ZŠ Bohumila Hrabala (Andrea K. 30.04.2024 14:10) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím, jak ti vypadá s výběrovým řízením na pozici ředitel na škole Bohumila Hrabala?
  Děkuji.
  • Odpověď: (06.05.2024 12:28)
   Dobrý den,

   usnesením Rady městské části Praha 8 ze dne 30. dubna 2024 byl s účinností od 1. srpna 2024 jmenován ředitelem Základní školy Bohumila Hrabala, Praha 8, Zenklova 52 pan Mgr. Bc. Matěj Rašovský, MBA. 

   Děkuji, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: zámecké koncerty (Hana Mandová 03.05.2024 6:39) – Kultura
  Sdílet
  Dobrý den, můžete mi prosím sdělit datumy zámeckých koncertů pro tento rok? Děkuji Mandová
  • Odpověď: (06.05.2024 12:25)
   Dobrý den,

   Zámecké koncerty se konají 1x měsíčně v tyto dny vždy od 19.00 hodin:

   13.6.
   10.9.
   8.10.
   12.11.

   Potom budou následovat 4 adventní koncerty. 

   Vladislava Wildtová
   odbor kultury, sportu, mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Nelegální parkování v ulici Maškova (Jan 02.05.2024 14:53) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, jak hodlá městská část postupovat ohledně nelegálního parkování na konci ulice Maškova. Den ode dne je zde odstaveno více a více automobilů. Ve vlhkém období je Maškova trvale zabahněna, v suchém období se zde permanentně víří prach. Vím, že pozemek je v soukromém vlastnictví, ale městská část má přeci možnosti, jak sankcionovat neukázněné vlastníky, kteří terorizují své okolí (např. podle §58 zákona č.128/2000 Sb. o obcích) Děkuji
  • Odpověď: (03.05.2024 12:42)
   Vážený pane Jane, 

   za odbor dopravy mohu k Vašemu dotazu uvést následující. Pozemek, který uvádíte, není veden jako komunikace, ale jako ostatní plocha s využitím jiná plocha. Na pozemku jsou neveřejné účelové komunikace.
   Přístup na pozemek a pohyb po něm si určuje výhradně vlastník. Vlastník určuje, kdo může a nemůže na jeho pozemek (a na neveřejnou účelovou komunikaci na něm) vstoupit, vjet a případný dopravní režim na jeho pozemku (areálu). Odbor dopravy nemůže do rozhodnutí vlastníka zasahovat. 
   Vlastník pozemku navíc osadil pozemek svislou dopravní značkou B1 - Zákaz vjezdu všech vozidel. Při nerespektování tohoto zákazu by se měl vlastník pozemku obrátit na Městkou policii hl. m. Prahy, případně na Policii ČR. 
   Parkování vozů před touto zákazovou značkou je stále na pozemku vlastníka a je pouze na jeho rozhodnutí, zda parkování povolí, či nepovolí. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Hrobeček na Velké skále (Eva Michalcová 30.04.2024 9:30) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda může kdokoliv v chráněném území Velká skála" pohřbívat své "miláčky". Jeden takový hrobeček s kytičkami se objevil na okraji u zahrádek, kudy prochází desítky lidí. Bylo by vhodné ho odstranit. Děkuji.
  • Odpověď: (03.05.2024 8:35)
   Vážená paní Michalcová,

   ve výše uvedené záležitosti se, prosím, obraťte na Městskou veterinární správu v Praze SVS, Na Kozačce 870/3, Praha 2, 120 00, epodatelna@svscr.cz. OŽP ÚMČ Praha 8 není kompetentní k dané problematice. Ukládání kadáverů zvířat v zájmovém chovu je upraveno ve vyhlášce č. 210/2023 Sb., o kadáverech koňovitých a zvířat v zájmovém chovu, jež je prováděcím právním předpisem zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů (veterinární zákon).

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)