Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla dva a sedm
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Auto bez zadni SPZ (Šemíková 16.10.2019 12:30) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, opět se vracím k parkování v modré zoně v Jisíkové ul. Už přes měsíc tam parkuje stříbrné audi bez zadní poznávací SPZ. Směrem k chodníku, kde to nejde sejmout má SPZ 7AU8816. Stojí pořád na stejném místě, měli byste dát podnět k prošetření. Na víc tam parkuje spousta dodávek, což v modrých zonách, asi by taky neměly být, evidetně nebydlící a neplatící. Jinak ještě v ulici Malého neustále parkují auta na chodníku, takže chodci i matky s kočárky je musejí obcházet po silnici. Buďte tak laskaví a nechte to prošetřit. Děkuji. S pozdravem.
  Šemíková
  • Odpověď: (18.10.2019 10:56)
   Vážená paní Šemíková,

   Vaše upozornění na vozidlo bez RZ v ulici Jirsíkova předáváme Správě služeb hl. m. Prahy k prověření.
   Oprávněnost parkování nelze zjistit pohledem, ale na základě monitoringu, který provádí firma ELTODO. Parkovat v zónách placeného stání může každý, kdo má platné parkovací oprávnění nebo uhradil parkovné jako návštěvník prostřednictvím parkovacího automatu, případně virtuálních parkovacích hodin. Mimopražské RZ v žádném případě neznamenají, že parkují bez parkovacího oprávnění, případně bez uhrazeného parkovného.
   Místní úprava provozu zakazuje na území hl. m. Prahy noční stání (20-6 h) nákladních automobilů nad 3,5t. Řešit přestupky proti tomuto zákazu, ale i nepovolené parkování na chodníku, je v kompetenci  MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8, kterou můžete, v případě podezření, že je spáchán přestupek, kontaktovat přímo: Operační středisko MP Praha 8: 222 02 5556; 222 02 5557.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: byvale jesle pisecna (gabriel 14.09.2019 16:24) – Sociální problematika
  Sdílet
  dobry den, stale apelujeme na agresivni a hlucne jednani fetaku v objektu byvalych jesli v ulici Pisecna. Chapeme, jestli radnici vedou pirati ci topka, ze mate sympatie k temto kolegum, ale jedna se objekt sousedici s detskym hristem..dekujeme Pisecna 449/3
  • Odpověď: (17.10.2019 15:19)
   Vážený pane Gabrieli,

   nejedná se o objekt městské části Praha 8. Uvedený objekt je ve vlastnictví soukromého majitele a z tohoto důvodu nemůže policie bez souhlasu majitele do objektu vstoupit a osoby vykázat. Zabezpečení objektu je na majiteli objektu.
   Problematika uvedeného objektu byla opakovaně projednávána na komisi pro bezpečnost a prevenci sociálně patologických jevů. V současné době radnice jedná s majitelem objektu o vyřešení situace. V dalších krocích bude postupováno dle zákona a navazujících vyhlášek.

   S pozdravem

   Odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
 • Otázka: Kamerový systém Vosmíkových, Bulovka (Tomáš Kohoutek 24.09.2019 12:01) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  plánuje se vytvořit kamerový systém v ulicích Zenklova a Vosmíkových? Moc o to prosíme. Jak z důvodu prevence, tak z důvodu bezpečnosti. Minulý rok npař. někdo požkodil na 27 autech stěrače, včera dokonce někdo "odstrojil" nové auto za bílého dne (údajně v 19:00) od litých kol. Toto už je do nebe volající. Chceme se na Bulovce cítit bezpečně :-(
 • Otázka: Posledni sekani bude/nebude? (Lukas Sedlacek 09.10.2019 22:32) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den. Bylo by, prosim, mozne letos jeste jednou posekat travu na sidlistich Bohnice, Cimice? Vyska k seceni je vice nez dostatecna a vysoke teploty snad jiste nikdo z Vas odborniku na udrzbu zelene jiz neocekava. Jinak diky za letosni opetne "bezproblemove a pro obyvatele priznive" starani se o zelen a tesime se na zimni sezonu s vrstvou snehu ponechane na chodnicich + 2x za zimu posypanych s posypem ponechanym jiste opet do dubna-kvetna.
  • Odpověď: (15.10.2019 15:39)
   Vážený pane Sedláčku,

   dnem 14. 10. 2019 začíná další fáze seče, která bude prováděna plošně na území, které je majetkem či ve správě ÚMČ Praha 8, tedy i na Vámi dotazovaných sídlištích Bohnice a Čimice. 

   Přeji hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Značka "Cyklisto sesedni z kola" v ulici Maškova (František L. 07.10.2019 14:31) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, z jakého důvodu je v ulici Maškova (na konci asfaltky, křížení se Spádnou) značka "Cyklisto sesedni z kola"? Jaký tam tato značka má smysl? Přeci pokud se ukončuje pruh pro cyklisty, není nutné, aby cyklista sesedal z kola. Navíc běžně za touto značkou jezdí auta, takže kvůli nějakému ohrožení chodců tam určitě nebude. Lze to nějak vysvětlit? Je tam ta značka vůbec legálně, vzhledem k jejímu divnému umístění nad značkou IP20b?
  Kousek za touto značkou je pak značka Zákaz vjezdu B1. Nešlo by značku nahradit značkou B11, aby cyklista po té široké cestě mohl legálně projet a plynule navázat na stezku pro pěší a cyklisty do Čimického háje? Dopravní značení v této části je opravdu nesmyslné. Děkuji za vysvětlení a případné úpravy.
  • Odpověď: (14.10.2019 14:04)
   Dobrý den,

   Uvedené dopravní značení zdůrazňuje fakt, že dále vyhrazený pruh nepokračuje a není zde ani cyklostezka. Až po nový úsek cyklostezky v Čimickém háji se jedná o soukromé pozemky.
   Uvedené dopravní značení zde bylo instalováno v rámci zřízení vyhrazeného pruhu pro cyklisty a kolaudace následné cyklostezky.
   Z tohoto důvodu je zde i zákazové dopravní značení B1 - soukromí vlastnící si zde provoz cyklistů nepřáli.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: ostranění značek (Dagmar Pohunková 08.10.2019 12:23) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  šlo by zařídit odstranění přenosných zákazových značek v oblasti Lindnerova x Podlipného?
  Vzhledem k tomu,že neplní svoji funkci a nikdo je nerespektuje akorát překážejí a padají na zaparkovaná auta.
  Při uzavírce Primátorské je vedena objízdná trasa přes Lindnerovou do Podlipného,značky si stejně řidiči posunuli a parkují v křižovatce, v protisměru, zhotoviteli stavby a městské policii je to jedno,měšťákům parkují takříkajíc přímo pod okny a oni to nevidí.
  Svozové firmy už ani nechtějí vyvážet odpad,bo se nevytočí a případné karamboly jdou vždy na triko řidiče svozové firmy.
  Tak ty značky prosím odstraňte ať zbytečně nepřekážejí.
  Hezký den.
  • Odpověď: (10.10.2019 15:56)
   Vážená paní Pohunková,

   zákazy zastavení není možné odstranit, jelikož jsou součástí projektu DIO schváleného PČR, Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy, odborem služby dopravní policie.  Zákazy zastavení jsou osazeny v místech, kde je potřeba zajistit bezpečný průjezd v rámci objízdné trasy. Neukázněnost obyvatel, kteří svévolně dopravní značení přemísťují, řeší zhotovitel průběžně a na naše upozornění bude kontrola prováděna častěji. Skutečnost, že by byl problém se svozem odpadu nám není známa. V takových případech nás svozová firma informuje a problém se neprodleně řeší.
   Váš podnět předáváme současně zástupcům Městské policie.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: parkování nákladních aut na sídlišti Bohnice (Táňa N. 04.10.2019 8:52) – Doprava
  Sdílet
  Velmi mě pobouřila Vaše odpověď na dotaz, který učinila jedna z obyvatelek sídliště Bohnice, týkající se
  parkování 3 - 6 dodávek (nákladních aut)jednoho podnikatele, které zabírají místo pro osobní auta občanů zde bydlících. Z odpovědi odpovědného pracovníka je cítit absolutní nezájem o tento problém, prostě je vše v pořádku, podnikatel nic neporušuje a tím to končí. Takže kdyby podnikatel rozšířil svůj vozový o dalších dvacet nákladních aut, klidně by měl na sídlišti bezplatné parkoviště pro všechny vozy. Parkováni nákladních aut a obřích firemních dodávek je, bohužel, na sídlišti Bohnice čím dál víc rozšířené. To je opravdu takový problém nainstalovat např. dopravní značky se zákazem parkování nákladních vozů?
  • Odpověď: (10.10.2019 15:43)
   Vážená paní,

   Místní komunikace jsou ze zákona veřejně přístupné.
   Noční stání (20-6 h) nákladních automobilů nad 3,5t je na území hl. m. Prahy místní úpravou provozu zakázáno. 
   Řešit přestupky proti tomuto zákazu je v kompetenci  MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8, kterou můžete, v případě podezření, že je spáchán přestupek, kontaktovat přímo: Operační středisko MP Praha 8: 222 02 5556; 222 02 5557.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Neusnosna situace parkovani v Bohnicich (Jiri Ciz 05.10.2019 19:59) – Doprava
  Sdílet
  Vážení,
  obracím se na Vás z důvodu neúnosné situace parkování vozidel v Bohnicích v oblasti ulic Lindavská, Bukolská, Podhajská pole a Čimická. Situace se velmi zhoršila po rozšíření rezidentních zón do oblasti Šutky a k Čimickému háji. Parkovací místa ve výše uvedených ulicích jsou téměř neustále obsazená, auta zde parkují dojíždějící ze Středočeského kraje a v odpoledních a večerních hodinách jsou ulice opět plné, neboť zde parkují všichni, kdo využívají tělocvičny a sportoviště na Slovanu Bohnice. Na parkovištích zde parkují i kamiony a auta stojí i na chodnících a v zeleni. Situace se opakuje každý den včetně víkendů. Opravdu by bylo vhodné začít situaci s parkováním řešit.
  Děkuji.
  • Odpověď: (09.10.2019 13:48)
   Vážený pane Číži,

   Děkuji za podnět.
   V současné době bohužel není možné zakázat vjezd návštěvníkům sportovišť resp. ostatních návštěvníků do zmíněných ulic.
   Místní komunikace jsou ze zákona veřejně přístupné.
   Noční stání (20-6 hod.) nákladních automobilů nad 3,5t je na území hl. m. Prahy místní úpravou provozu zakázáno. Tento podnět včetně podnětu stání vozidel na chodnících a zeleni předáváme MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8, která je v tomto kompetentní.
   Zavedení ZPS v oblasti Bohnic se v tuto chvíli neplánuje. Váš podnět evidujeme.

   Děkuji za pochopení.
                          
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Ukazatele času na Kobylisich (Karel 07.10.2019 22:07) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  Proč již minimálně měsíc nefungují uakzatele času a teploty u autobusové zastávky Kobylisy? Je jich tu minimálně 5 a žádná z nich nefunguje přinejmenším měsíc v kuse.
 • Otázka: dokončení vozovky v ul. Cafourkova (Helena Vojtková 04.10.2019 23:11) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  podle vyjádření TSK, které máme vyvěšeno na nástěnce, měla být oprava chodníků a komunikace hotova koncem září. Bohužel v posledním týdnu veškerá činnost ustala, jenom dva až tři lidé pracují na pokládání červených kostek do chodníku na protější straně. Bohužel o chodnících před domem si zatím, při tomto pracovním tempu, můžeme nechat jenom zdát, stejně tak o dokončení vozovky. Prosím o odpověď, jaký je skutečný termín dokončení prací.
  S pozdravem
  Vojtková


Vytisknout