Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla sedm a osm
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Lavička (Falcová Ilona 21.09.2020 19:01) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,bydlím v ulici Vřesová 681/17 již 10let,máme to tady moc pěkné,jen nám nedávno zřejmě chuligáni zničily lavičky,které máme před domem.Ostatní byty mají malé balkonky,ale bohužel my ne,takže jsem ráda seděla před barákem na lavičce.Bohužel už je to druhá lavička,kterou zničily.jak k tomu ,ale přijde člověk,který se chová zodpovědně a chrání si své okolí.Je nějaká šance,že se lavičky znovu zde objeví? Děkuji za odpověd
  • Odpověď: (23.09.2020 15:07)
   Vážená paní Falcová,

   bohužel Vám s poničenou lavičkou nemohu pomoci, neboť lavička je na soukromém pozemku ve vlastnictví spolumajitelů přilehlých domů Vřesová 17 a 19. Zkuste se obrátit na jejich zástupce nebo správce příslušných nemovitostí.

   Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Stížnost: stavba pod okny , hluk a špína (Adriana Tomišová 20.09.2020 6:55) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den
  Už měsíc(přes)je stavba na ul.U Slovanky 2440/5b,je tam díra, vyhloubená stavba jestli se to tak dá nazvat.Celý tyden se tam nic neděje až o víkendu tam přijedou dělníci rano!,když pi celotýdenním ranním vstáváním bychom chtěli spát aspoň do 8/9h, začnou pod okny brousit ,řezat cihly, panely
  Když sem se ptala proč to nedělají přes týden, řekli mi,že je to nařízení.Dále nemůžeme mít otevřena okna,větráky protože ten prach vám jede rovnou do bytu.Navíc nedá se ram procházet, chodník je taky rozkopán.
  Nechápu!!!!????? JE TO ROZKOPANÉ MĚSÍC, DĚLAJÍ TAM 1x NEBO 2x DO TÝDNE,PROČ TO NENÍ UŽ DAVNO DOKONČENO??? Občas tam někdo přijde čumí do té jámy věčnost tak hoďku a pak odejde.
  Takže se ptám proč to dělají o víkendu v sobotu ráno když lidé ještě spí, proč to není po měsíci dávno hotovo?????
  Je tam hluk ,špína, nemůžete větrat, nedá se tam procházet!!!
  Děkuji a s přáním hezkého dne
  Adriana Tomišová
  • Odpověď: (23.09.2020 15:04)
   Vážená paní Tomišová,
    
   SÚ P8 upozorní stavebníka na dodržování podmínek SP s důrazem na hluk, prach a pracovní dobu. 
   Stavební povolení je platné 2 roky a SÚ P8 bohužel nemá žádnou zákonnou  možnost nutit stavebníka k urychlení stavby. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Doprava v ulici Na pěšinách (Angela Nevímová 11.09.2020 17:22) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, již druhým rokem se neustále zvyšuje doprava v ulicích podél Zenklovy. Řidiči se naučili objíždět trasu přes stírku a nyní od září se doprava zhoršila o 100%. Konkrétně v ulici Na pěšinách je hluk mezi 7-9 hod ráno nesnesitelný. Většina domů má okna sotva 2m od vozovky. V ulici je omezení rychlosti, které většina řidičů nedodržuje. Zároveň je ulice ráno plná dětí a pejskařů a není absolutně uzpůsobena takové dopravě. Stížnost už tu byla v únoru a nic se od té doby nezměnilo. Je nutné ulici zneprůjezdnit ze směru dolů na Libeň nebo alespoň instalovat dostatek zpomalovacích pruhů. Pokud se situace nebude řešit, budeme podepisovat petici. Nebydlíme v klidné ulici u lesa, aby se z ní ráno stávala dopravní tepna, kde se nedá spát.
  • Odpověď: (21.09.2020 16:58)
   Vážená paní Nevímová,

   Váš podnět bude projednán s dotčeným orgánem Policií ČR, odbor služby dopravní policie.
   Případná změna organizace dopravy se dotkne všech rezidentů v této lokalitě. Některých i negativně.
   Z tohoto důvodu odbor dopravy názory více rezidentů přivítá.
   Děkuji za podnět. 

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Karlín - obnovení vodorovného značení (Anna Batulková 07.09.2020 12:57) – Doprava
  Sdílet
  Obnova vodorovného značení - dříve byly v oblasti Karlína v jednosměrkách (cykloobousměrkách) na vozovce cyklopiktogramy, aby řidiči vnímali, že cyklista může jet i proti nim. Svislé značení cyklobousměrky velmi často řidič nezaznamená. Vhodné by bylo obnovení cyklopiktogramu alespoň v Křižíkově ulici, kde je největší provoz. Ideální by bylo vyznačení vyhrazeného nebo ochranného pruhu. Zvýší se tím bezpečnosti i komfort jízdy nejen pro cyklisty, ale i pro motoristy a také chodce, kteří často při přecházení také o cykloobousměrce nevědí a rozhlíží se pouze na jednu stranu silnice.
  Proč bylo vodorovné značení odstraněno a kdy se počítá s jeho obnovením a zlepšením podmínek pro všechny účastníky provozu? Děkuji
  • Odpověď: (18.09.2020 11:06)
   Vážená paní Batulková,

   Cyklopiktogramy jsou v ulici Křižíkova vyznačeny a jejich případná obnova je v kompetenci správce komunikace TSK hl. m. Prahy. Cyklopruhy vyznačovány nebudou.
   Svislé DZ jasně informuje řidiče o pohybu cyklistů v protisměru. Další DZ je z pohledu zavedené zóny s dopravním omezením 30 km/h a předností vozidel přijíždějících zprava jako nadbytečné. Veškeré DZ odsouhlasila z pohledu bezpečnosti a plynulosti provozu Policie ČR.

   Děkuji za podnět. 

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: placení modré zóny (Renata Grüner Zejdová 17.09.2020 10:57) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den je možné zaplatit rezidenční zónu na Praza 8 na váš účet.Pokud ano prosím o informace k zaplacení.Děkuji.
  • Odpověď: (18.09.2020 11:01)
   Vážená paní Zejdová,

   parkovací oprávnění je možné uhradit buď osobně na výdejně parkovacích oprávnění, nebo prostřednictvím Osobních stránek uživatele, ke kterým Vám byly zaslány přihlašovací údaje za předpokladu, že jste při registraci parkovacího oprávnění poskytla svoji e-mailovou adresu. 
   Pokud jste si přihlašovací údaje neuložila, kontaktujte přímo referenty výdejny parkovacích oprávnění e-mailem nebo telefonicky. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: pozemek v Čimicích, u rybníka. (Melánie Neužilová 03.09.2020 12:20) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím v ulici Vánková 16, Čimice, již 27 let. byty dřív vojenské, jsou nyní družstevní. někdy na jaře AS-PO, což je armádní servisní, předala pozemek mezi barákem a rybníkem ( kdysi tam bylo hřiště ), ÚŘADU PRO ZASTUPOVÁNÍ STÁTU. No a tento úřad se vůbec nestará o sekání trávy, prý na to nemá mechanizaci atd. co s tím prosím ? je tam tráva od jara nesekaná a lezou nám do baráku myši. vedení družstva je bezmocné. děkuji za odpověď
  • Odpověď: (14.09.2020 15:14)
   Vážená paní Neužilová,

   Váš podnět jsme předali správci pozemku – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. V pátek 11.9. jsme obdrželi odpověď tohoto znění:
   „K níže uvedené stížnosti Vám sdělujeme, že zhotovitel Úřadu by měl údržbu zeleně provést dle svých kapacit v nejbližší době.“
   Doufejme tedy, že tráva bude posekána co nejdříve.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Název ulice Davídkova (Markéta Šebková 14.09.2020 9:58) – Kultura
  Sdílet
  Dobrý den,

  Chtěla jsem se zeptat, po kom je pojmenovaná ulice Davídkova, kde již 20 let bydlím. Nikde jsem se nemohla dopátrat odpovědi.

  Děkuji.
  • Odpověď: (14.09.2020 15:04)
   Vážená paní Šebková,

   Václav Davídek (1797-1855), ředitel libeňského panství, o jehož rozvoj se všestranně zasloužil. Za jeho života byla vybudována tato ulice, vysázena alej na místě dnešní Voctářovy ulice a založen park na Zámeckém vrchu (tj. u Libeňského zámku) atd.
   Ulice, resp. tehdy silnice, byla vylámána v pískovcové stráni, a proto se jí nejdříve říkalo V Pískových vrších. Její význam komunikační – spojovala Libeň s Kobylisy a Ďáblicemi – dal vznik dalšímu názvu, jeho první doklad je z roku 1837, a to Ďáblická silnice (viz též Ďáblická ulice). Tento název postupně převážil a existoval až do roku 1895, kdy byla ulice pojmenována po muži, jemuž vděčí za svůj vznik.
 • Otázka: Kdy skončí ,,Zkapacitnění kanalizace v Prosecké ulici? (Vladimíra Šturmová 10.09.2020 1:21) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím v Prosecké ulici 190/4, kousek od tramvajové zastávky U kříže. ,,Zkapacitnění kanalizace,, tu mělo být ukončeno v červnu 2020. A už je září. Zdá se mi že se tu nic neděje, pouze na informační ceduli v kolonce ukončení výstavby někdo začernil to datum = červen 2020... viz fotografie - detai infocedule, která zde vysí již přez rok. Stále jsou tu obytné kontajnery, namísto aby se postupně stavba finišovala tak před týdnem další obytný kontajner přibyl - byl navýšen na jeden z kontajnerů stávajících. Prosím, kdy tato oprava skončí? Je daný nějaký nový termín? Myslím si, že zhotovitel stavby by měl občany kteří zde bydlí více informovat...Za odpověď děkuji. V. Šturmová
  • Odpověď: (11.09.2020 10:16)
   Vážená paní Šturmová,

   bohužel je stavba mimo dosah SÚ. 
   Stavba je označena jako údržbové práce a ty v případě PVS se nepovolují Stavebním úřadem.

   SÚ již upozornil zástupce Rady MČ P8 a doporučil jim požadovat po PVS urychlené ukončení práci. Situace je tam skutečně velmi dramatická včetně téměř každodenních dopravních nehod způsobených nepřehledným umístěním stavby v křižovatce významné komunikace. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Voličský průkazy rijen 2020 (Ladislav Machuta 10.09.2020 12:08) – Ostatní
  Sdílet
  Kde a kdy si můžeme s manželkou vyzvednout voličský průkazy. Na ADr trv bydliště se nezdrzujeme. Děkuji
  • Odpověď: (11.09.2020 10:12)
   Dobrý den,

   vzhledem k tomu, že na území Městské části Praha 8 se říjnové volby 2020 nekonají, nelze voličům s trvalým pobytem na tomto území voličský průkaz vydat.

   S pozdravem

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)
 • Otázka: Dokumentace (Petra Rybářová 10.09.2020 11:58) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, mam dotaz ohledne zdravotni dokumentace.
  Chodila jsem k pani zubarce Zahorove, ale pani zubarka z nenadani skoncila, linka je nedostupna. Ja jsem si nasla noveho zubare, ktery po me chce dokumentaci, ale ja zadnou nemam. Od noveho zubare jsem dostala informaci, ze by dokumentace mohla byt poslana na urad mestske casti - je tomu tak nebo posilaji dokumentaci na pojistovnu? Dekuji moc predem za odpoved
  • Odpověď: (11.09.2020 9:33)
   Vážená paní Rybářová,

   zdravotnickou dokumentaci od lékařů, kteří již neordinují, i další s tím spojené problémy, řeší MHMP odbor zdravotnictví
   http://zdravotni.praha.eu/jnp/cz/odbor_zdravotnictvi/index.html
   konkrétně Mgr. Olga Matoušková, tel. 236 004 181.
   Obraťte se tedy, prosím, na ni.

   Přeji hezký den

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb


Vytisknout