Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané,

velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude Vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme Vám za spolupráci při údržbě vzhledu města, Vaše městská část Praha 8.

Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo na stránkách firmy ELTODO a.s. a na její nepřetržité bezplatné lince 800 101 109.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na kontaktech SSHMP uvedených na www.sshmp.cz/vraky.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím jednoduchých formulářů na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a tři
 
 

Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: (Veronika Bayerová 13.09.2016 11:01) – Hlášení závad a nedostatků
  Pravidelně nefungující samozavírací ventily na vodních prvcích na dětském hřišti mezi ulicemi Čumpelíkova a Žernosecká. Ventily se pravidelně zanášejí pískem, který je všude na hřišti a přestávají díky tomu fungovat (tj. voda stále protéká, i když už si s vodou nikdo nehraje). Doporučuji výměnu ventilů za takové, ze kterých teče voda jen po dobu stisku. Takový je osazen na lanovém hřišti na Proseku (v Parku Přátelství, u Billy Prosek) a zdá se být lepším řešením, z hlediska trvanlivosti (tj. robustnosti provedení a tedy i odolnosti vůči vandalům) i z hlediska plýtvání s vodou … Ušetřilo by se tak i za výjezdy údržbáře povolávaného k zavření vodovodu (protože ventily kvůli zanesení pískem nejdou ani hrubou silou zavřít a voda stále teče …). Děkuji za vyřízení.
  • Odpověď: (Vlk 27.09.2016 16:52)
   Vážená paní Bayerová,

   děkujeme Vám za Váš zájem. Se samouzavíracími ventily u vodních prvků na dětském hřišti Větrušická bývají často problémy. Tyto závady jsou převážně způsobeny vandalismem. Ať již odcizením části či celého ventilu nebo je pouze poškozená vnitřní pružina vlivem prudkého nárazu. Do budoucna budeme zkoušet různé varianty oprav, zajištění před odcizením, i Vámi navrhovaný ventil bez samouzavírání.

   S pozdravem

   Daniel Žižka
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Pavel Pomahač 31.08.2016 12:17) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  prosím o kontrolu stromů a přerostlých větví a jejich odstranění. Zejména parkovací stání naproti firmě Ipodek. V oblasti se prakticky nedá zaparkovat soukromý vůz. Zaměstnanci firmy IPODEK pravidelně své vozy parkují na parkovací místa rezidentů a pro rezidenty zůstávají jen místa "plná větví". To samé se týká i chodníků pro chodce.

  Děkuji,

  Pavel Pomahač, Česákova 6

  Děkuji
  • Odpověď: (Vlk 20.09.2016 8:49)
   Vážený pane Pomahači,

   na základě Vašeho podnětu proběhla kontrola stavu dřevin v ulici Česákova x Černého.
   V ulici Černého u vjezdu do ulice Česákova byly zjištěny přerostlé dřeviny zasahující do komunikace a pěší cesty, dřeviny budou ořezány, tak abychom zajistili průjezd po komunikaci. Bude zvednuta koruna dřevin z důvodu podchozí výšky u pěších cest.
   U keřových skupin bude proveden řez, kdy dodržíme chodníkový profil pro bezpečný průchod.  Práce proběhnou v nejbližší době dle harmonogramu prací správcovské firmy.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Luboš 10.09.2016 0:18) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, u křižovatky Písečné ulice s Čimickou přibližně zde: https://mapy.cz/s/13nbx došlo po osekání keře k odkrytí velkého množství odpadků. Je prosím možné zajistit úklid?
  • Odpověď: (Vlk 12.09.2016 13:57)
   Dobrý den,

   uvedený keř s nepořádkem se nachází na pozemku ve vlastnictví soukromé právnické osoby. MČ Praha 8 tedy přímou správu pozemku nevykovává. Povinnost udržování čistoty a pořádku je věcí vlastníka pozemku. Z toho důvodu jsme dotčené společnosti zaslali výzvu ke zjednání nápravy, tj. provedení úklidu.

   S pozdravem

   Bc. Jakub Novák
   oddělení státní správy
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Jandečková 06.09.2016 12:59) – Hlášení závad a nedostatků
  Schody vedoucí k podchodu pod ulicí V Holešovičkách praskají a drolí se, viz fota.
  • Odpověď: (Vlk 12.09.2016 11:37)
   Vážená paní Jandečková,

   Vaše upozornění na níže popisovanou závadu jsme postoupili Technické správě komunikací hl. m. Prahy – Oblastní správa Sever, Ing. Bohumil Pfeferle, tel.: 257 015 616, e-mail: Bohumil.Pfeferle@tsk-praha.cz.

   S pozdravem

   Daniela Hemidi
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: (Milan B. 19.08.2016 22:54) – Hlášení závad a nedostatků
  Ulice Pisecna, vjazd na parkovisko k budove cp 13 a 15 (parkovisko za zdravotnym strediskom) - pri vjezdu na parkoviste, na urovni prechodu pre chodcov (viz street view https://www.google.cz/maps/@50.1250932,14.444213,3a,75y,287.43h,80.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKdLHt4h-UTU9uAk9cYTr5A!2e0!7i13312!8i6656) - ridic osobneho auta nema moznost videt osobu blizici sa na prechod kvuli rohu budovy, rovnez chodec nevidi, ci sa spoza rohu neblizi auto. Osobne som zazil problemove situacie jak ridic, tak ako aj chodec. Pomohla by instalacia zrkadla. Je mozno zrkadlo instalovat?
  • Odpověď: (Vlk 07.09.2016 15:39)
   Vážený pane Milane,

   Váš podnět bude projednán s dotčeným orgánem – Policií ČR, odborem služby dopravní policie.
   Pokud budou reálná nějaká dopravní opatření, budou realizována.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: (M. a V. Šimákovi 29.08.2016 15:39) – Hlášení závad a nedostatků
  Vážaní, před našim domem je několik prohlubňí na vozovce (v Ústecké ulici před č. 174/65 a 175/63).
  Při projetí nákladního vozu se dům otřese. Je to velice nepřijemné ve dne natož v noci. Dovolujeme si požádat o vyjádření na koho se obrátit k odstranění uvedených závad na vozovce v Ústecké ulici před zmíněnými domy. Mnohokrát děkujeme M. a V. Šimákovi
  • Odpověď: (Vlk 02.09.2016 9:05)
   Vážená paní Šimáková, vážený pane Šimáku,
    
   Váš podnět týkající se výtluků v ul. Ústecká před č. 174/65 a 175/63 předáváme správci této komunikace, jímž je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, která je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: (Tomáš Bartoš 26.08.2016 15:33) – Hlášení závad a nedostatků
  Obrovský výmol v silnici a vrak ve vozovce.
  • Odpověď: (Vlk 02.09.2016 8:55)
   Vážený pane Bartoši,

   Váš podnět týkající se výtluku v komunikaci Pobřežní před č. p.620 předáváme správci této komunikace, jímž je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, která je v této věci kompetentní.  

   Na základě Vámi přiložené fotografie vozidla se domníváme, že se o vrak nejedná. Postupujeme proto kompetentnímu orgánu – Správě služeb hl. m. Prahy, oddělení evidence vraků, k posouzení. Zároveň postupujeme na městskou policii, jelikož uvedené vozidlo je zaparkováno mimo povolený režim parkování stanovený místní úpravou.
    
   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: (Nosková 24.07.2016 22:41) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat proč z Libně zmizely kontejnery na odložené oblečení a zda bude nějaká náhrada. Na stránkách MČ P8 je info o kontejnerech na textil ve všech možných lokalitách Prahy 8, ale v Libni není ani jeden...
  Předem děkuji za odpověď.
  Nosková
  • Odpověď: (Vlk 31.08.2016 17:01)
   Vážená paní Nosková,

   kontejnery na textil v dané lokalitě budou nahrazeny během podzimu, ale budou umístěny ke kontejnerům na tříděný odpad.

   S pozdravem

   Daniela Hemidi
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: (Radmila Pešková 30.07.2016 20:43) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat , kdo by měl uklízet , popř. sekat trávu a plevel na veřejném parkovišti v ulici Vosmíkových , traviny zasahují až do části chodníků okolo parkoviště a všude se tam povaluje nepořádek - plast. lahve , plechovky a papíry .Bodláky dosahují až do výše 1 m . Děkuji Pešková
  • Odpověď: (Vlk 30.08.2016 14:11)
   Vážená paní Pešková,

   část zeleně kolem parkoviště máme v pasportu zeleně a travní porost je pravidelně sekán a plocha pravidelně uklízena. Bohužel, část zeleně kolem tohoto parkoviště je v soukromém vlastnictví. V tomto případě může MČ Praha 8 vyzvat vlastníka k posekání a úklidu pozemku, ale nemůže mu to nařídit.

   S přáním hezkého dne

   Barbora Měkutová
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Mgr. Jiří Čmelík 16.08.2016 8:49) – Hlášení závad a nedostatků
  Přeji hezký den,
  Považuji již za evergreen moje stížnosti na nedostatky v okolí mého nejbližšího okolí. Jsou to:
  1) Díra a propadlá zem u kanálu před vchodem Frýdlantská 1315
  2) Přeplněný kontejner s plasty.
  Oba problémy se opakují a řešení je kde? Připojené snímky byly pořízeny dnes ráno kolem 8 hodiny. Možná by bylo dobré:
  1) Zjistit kam se vytrácí nevezená zemina.
  2) Zajistit častější odvoz značně exponovaných kontejnerů s platy i s papírem.
  • Odpověď: (Vlk 26.08.2016 15:04)
   Vážený pane Čmelíku,

   na základě opakovaných upozornění na propad zeminy v blízkosti kanalizační šachty v ulici Frýdlantská před číslem popisným 1315 jsme poptali deratizační firmu, která provede položení nástrah na hlodavce.
   Pokud by se výskyt hlodavců nepotvrdil, budeme kontaktovat správce kanalizační šachty – v tomto případě společnost Pražské vodovody a kanalizace, a.s. – za účelem opětovného prověření šachty.

   Co se týká kontejnerů na tříděný odpad, vzhledem k nově nastavovanému systému na MHMP budeme tuto věc řešit v září tohoto roku, a to požadavkem na navýšení četnosti svozu.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)


Vytisknout