Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané,

velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude Vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme Vám za spolupráci při údržbě vzhledu města, Vaše městská část Praha 8.

Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo na stránkách firmy ELTODO a.s. nebo na její nepřetržité bezplatné lince 800 101 109.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na kontaktech SSHMP uvedených na www.sshmp.cz/vraky.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím jednoduchých formulářů na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla pět a pět
 
 

Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: údržba chodníků (Marcela Stará 16.01.2017 11:09) – Hlášení závad a nedostatků
  Zdravím a mám dotaz proč se neudržují chodníky v Mirovické a v přilehlých ulicích na sídlišti. Všimla jsem si cedulek které jsou vyvěšená na sloupech upozorňující na to, že se cesta neudržuje v době sněhu a náledí (což už trvá alespoň 14 dnů) ale v této oblasti se nedá vůbec pohybovat. V pátek jsem sama upadla a to jsem, vzhledem k tomu, že jsem již kotník měla zlomený , velice opatrná. Dnes cestou do práce jsem viděla shluk lidí a paní na chodníku která čekala na sanitku po pádu. Ptám se proč se chodníky neudržují? To se ušetří za posyp a jiné pravděpodobně větší peníze se čerpají ze zdravotnictví za ošetření a následky úrazů. Je mi líto méně pohyblivých spoluobčanů, kteří jsou v tomto období v podstatě uvězněni doma. Zajímá mi kdo rozhodl, že se budou udržovat pouze suché chodníky? Děkuji.
  • Odpověď: (16.01.2017 17:23)
   Vážená paní Stará,

   chodníky v ulici Mirovická jsou ve vlastnictví hlavního města Prahy. Zároveň musíme konstatovat, že podle zákona č. 268/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, odpovědnost za schůdnost komunikace je převedena z vlastníka na jejího správce, což je v případě hl. m. Prahy Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK).

   Podle usnesení č. 17/2011 Rady hl.m. Prahy jsou však chodníky v těchto místech ze zimní údržby vyloučeny, vyjma úseku před domem pro seniory mezi Hovorčovickou a Havlínovou.

   Městská část Praha 8 zimní údržbu na pozemcích ve vlastnictví hl. m. Prahy provádí pouze na pozemcích, které byly zařazeny do zimní údržby odboru životního prostředí.

   Pokud na špatně schůdné komunikaci utrpíte úraz, můžete žádat náhradu škody. Písemná žádost adresovaná na TSK, Řásnovka 8, 110 00 Praha 1, musí obsahovat:

   • Datum, čas, hodinu a místo, kde k úrazu došlo (mapka, fotodokumentace)
   • Jména svědků úrazu a jejich kontaktní adresy
   • Kopii lékařské zprávy (včetně zpráv z případné rehabilitace)

   Další dotazy Vám zodpoví Mgr. Michaela Hromasová, tel. 236 002 729, michaela.hromasova@praha.eu.
   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Ing. Roman Březina
   pověřen vedením odboru životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: Neschůdné chodníky (Jaroslav Šípek 16.01.2017 15:01) – Hlášení závad a nedostatků
  Ani po 10 dnech zimy nejsou udržovány, čištěny a posypány chodníky ve mnoha ulicích. Ty dvě jsou jen příklad. Co jsme si to zvolili, když nedokážou zajistit abychom si nelámali nohy?
  • Odpověď: (16.01.2017 17:15)
   Vážený pane Šípku,

   chodníky v ulici Třeboradická i Pomořanská jsou ve vlastnictví hlavního města Prahy. Zároveň musíme konstatovat, že podle zákona č. 268/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, odpovědnost za schůdnost komunikace je převedena z vlastníka na jejího správce, což je v případě hl. m. Prahy Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK).

   Podle usnesení č. 17/2011 Rady hl. m. Prahy jsou však chodníky v těchto místech ze zimní údržby vyloučeny, část Pomořanské provádí TSK, viz odkaz: http://zimniudrzba.tsk-praha.cdsw.cz/imapa.aspx.

   Městská část Praha 8 zimní údržbu na pozemcích ve vlastnictví hl. m. Prahy provádí pouze na pozemcích, které byly zařazeny do zimní údržby odboru životního prostředí.

   Pokud na špatně schůdné komunikaci utrpíte úraz, můžete žádat náhradu škody. Písemná žádost adresovaná na TSK, Řásnovka 8, 110 00 Praha 1, musí obsahovat:

   • Datum, čas, hodinu a místo, kde k úrazu došlo (mapka, fotodokumentace)
   • Jména svědků úrazu a jejich kontaktní adresy
   • Kopii lékařské zprávy (včetně zpráv z případné rehabilitace)

   Další dotazy Vám zodpoví Mgr. Michaela Hromasová, tel. 236 002 729, michaela.hromasova@praha.eu.
   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Ing. Roman Březina
   pověřen vedením odboru životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: Přemnožení potkani v ulici Tanvaldská (Jana Malá 15.01.2017 18:22) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, již několik týdnů pozoruji přemnožení potkanů v ulici Tanvaldská před Vinárnou u Janičky, konkrétně v roští a v okolí popelnic.
  • Odpověď: (16.01.2017 14:41)
   Vážená paní Malá,

   ulice Tanvaldská byla zařazena do programu cyklické deratizace na rok 2017. Dále provedeme lokální deratizaci na svěřeném pozemku MČP8 a následně bude provedena kontrola nakládání s odpady v provozovně.

   Děkuji za Váš podnět a přeji hezký den.

   Bc. Lukáš Klíma
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: zápach a špatné schody (Hana Navrátilová 11.01.2017 8:11) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, již dlouho přemýšlím když čekám na autobus směr Bohnice, zda jsem se neocitla ve středověku. Šíří se tam totiž velký zápach, docela bych očekávala, že se tu vypuští vše na ulici tak jak to bývalo právě ve středověku. Čím že to je? A ještě jeden dotaz, zajímalo by mě kdo projektoval schody které vedou od atobusové zastávky k příjezdu tramvají. Schody jsou moc hezké, leč chodit po nich je docela nebezpečné, obzvlašť pro nás starší se špatnýma nohama a to ještě vylepší sníh, který překryje zvýšený okraj.
  S pozdravem Hana Navrátilová
  • Odpověď: (12.01.2017 10:53)
   Vážená paní Navrátilová,

   dle klimatických podmínek, zejména tlaku vzduchu, lze ojediněle cítit vypouštěné výpary z odvětrávacího zařízení restaurace Kobyla. Pokud Vám nevyhovuje chůze po schodech z autobusové zastávky na tramvaj, je možné schody obejít. Tato obchůzková trasa je delší o cca 20 metrů.

   S pozdravem

   Mgr. Ing. Jaroslav Kašpárek
   vedoucí odboru dopravy (OD)
 • Otázka: odklízení sněhu Bohnice (Ivan Hloušek 10.01.2017 20:13) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  obracím se na Vás s dotazem a to: Proč po cca 4 dnech sněžení nejsou udržovány chodníky a vozovky v ulicích Hackerova, Dolákova, Kusého, Feřtekova, Hanouškova atd v Bohnicích? Z předcházejících odpovědí jsem si otevřel mapu,na kterou jste u předchozího dotazu zveřejnili odkaz. Zde jsem si našel, že silnice v těchto ulicích spadají do údržby jako druhé v pořadí - jsou znázorněny modrou barvou. Tzn. že se jen něco málo nasype na vozovky a řidiči starejte se? V soli a vzniklé kaši se dobře jezdí a ještě lépe v případě nutnosti brzdí. Údržba pomocí pluhu se asi v této oblasti "nenosí". Heslo Magistrátu Hl.m.Prahy a MČ Prahy 8 asi je "Řidič si poradí a pomačkané plechy zaplatí pojišťovna. A my ušetříme." Ale ještě více mě zajímá a štve, proč nejsou dle vašeho Plánu, který jste zveřejnili na Vašich webových stránkách, chodníky uklizené nebo když na nich není odklizený sníh, tak proč nejsou aspoň ošetřeny inertním materiálem? To jsou Vám skutečně občané MČ Prahy 8 v Bohnicích lhostejní? To jsou Vám lhostejní staří lidé, pro které pád na neošetřeném chodníku může mít i fatální následky? Jak si tito lidé, lidé tělesně postižení mají dojít nakoupit, případně dojít k lékaři? Jak se mají po těchto chodnících pohybovat matky s kočárky? Jakým způsobem se provádí kontrola smluvních firem, které pro MČ provádí zimní údržbu? Na běženého občana to působí tak, že se kontrola provádí z vyhřáté kanceláře a teplé sesle u stolu. Tak je to dobře, tak se pracuje ve prospěch občanů, z jejichž daní jste jako úředníci placeni. A odpověď typu - vozovky patří pod Magistrát a TSK a pošle se nějaký odkaz není hodná úředníka radnice 21 století. Myslím, že je zde nějaká Rada, radní, který má tuto oblast v gesci a který může nějakým způsobem ovlivňovat Plány zimní údržby i v okrajových částech Prahy 8. Spoléháte jako radnice na to, že v případě úrazu občana na Vámi nezajištěné zimní údržbě chodníku, se tento občas s Vámi nebude soudit, jelikož soudní mašinerie je dlouhá a pro např. důchodce i drahá. To je velice smutné. A bohužel, tato situace se opakuje každý rok a nic se neděje.
  s pozdravem
  I.H.
  Hackerova P-8 Bohnice
  • Odpověď: (11.01.2017 17:38)
   Vážený pane Hloušku,

   dotaz týkající se vozovek a chodníků spravovaných TSK obratem předávám této organizaci k vysvětlení a nápravě. Chodníky, které udržuje odbor životního prostředí ÚMČ Praha 8 (na Vámi uváděné mapce z webu označeny červeně), jsou udržovány dle smluvního ujednání a kontroly probíhají pravidelně, a to v terénu, další je v plánu zítra (čtvrtek 12.01.2017) dopoledne. Pokud se najdou někde drobné nedostatky, snažíme se je obratem řešit. Děkujeme za podněty.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: Chybějící koše v autobusové zastávce (Štěpán Jůza 23.11.2016 11:31) – Hlášení závad a nedostatků
  Dne 15. 11. 2016 jsem upozornil ROPID, že na celé délce nástupní hrany příměstských linek ani v žádném z přístřešků v těchto zastávkách není ani jediný odpadkový koš. Připomenul jsem, že dříve bývalo samozřejmostí, že byl odpadkovým košem vybavený každý zastávkový sloupek i každý přístřešek, a vyjádřil naději, že nemusím polopatě vysvětlovat, jak toto vybavení souvisí s kulturou cestování a udržováním pořádku a proč je vhodné, aby na zastávce s obratem stovek, možná tisíců cestujících denně, z nichž mnozí na zastávku přicházejí i s předstihem desítek minut, byly odpadkové koše.

  23. 11. 2016 mi ROPID poslal vyjádření, ve kterém se od řešení situace distancuje a prosí mě, abych se s podnětem obrátil na městskou část Praha 8 jakožto na majitele (správce) příslušného prostoru.

  Dokážete si to s ROPIDem nějak ujasnit, nebo budete mít i vy nějaké důvody, proč by situaci neměl nikdo řešit?
  • Odpověď: (16.12.2016 13:10)
   Vážený pane Jůzo,
    
   po vstoupení do jednání s ROPIDEM bylo ujasněno, kdo jaké koše a lokality spravuje.
   Nově byly k zastávkám nainstalovány dva odpadkové koše, které by měly situaci v okolí nástupiště zlepšit.
    
   Přeji Vám příjemný den.

   Mgr. David Zlatý
   pověřený vedením oddělení státní správy
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: Osvětlení bez správce (Štěpán Jůza 21.11.2016 15:45) – Hlášení závad a nedostatků
  Otočka (odstavná plocha) autobusů Kobylisy podél ulic Březiněveská a Zdibská je vybavena cca pěti sloupy osvětlení. Tyto sloupy nesvítí a nejspíš nikdy nesvítily už od svého vybudování.

  Sloupy nejsou označeny identifikačními štítky Eltodo a tedy Eltodu nikdy nebyly předány do správy. Nahlásil jsem situaci Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, ale ten mi dnes sdělil, že osvětlení není ani v jeho správě.

  Doporučuji úřadu městské části, aby se ve spolupráci s MHMP pokusil dopátrat aktuálního vlastníka osvětlení a zajistit, aby jej někdo dostal do správy a řádně jej provozoval a udržoval. Popřípadě doporučuji též prověřit, zda kolaudační podmínky předpokládaly, že osvětlení bude funkční a plocha osvětlena, pokud se zde pracovníci dopravců pohybují za tmy mezi vozidly.
  • Odpověď: (14.12.2016 12:37)
   Vážený pane Jůzo,

   dle sdělení Dopravního podniku hl. m. Prahy je převod sloupů osvětlení oprávněnému subjektu v řešení.

   S pozdravem

   Daniela Hemidi
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: spadané listí (Helena Horneková 09.12.2016 23:55) – Hlášení závad a nedostatků
  Minulé roky v tuto dobu takový nepořádek na chodnících ani v přilehlé zeleni nebyl. Dočetla jsem se v časopise 8mička o změně úklidové firmy a velkých úsporách za úklid. Výsledek je pro ostudu.
  • Odpověď: (13.12.2016 16:05)
   Vážená paní Horneková,

   Vaše upozornění na spad listí jsme s žádostí o úklid postoupili správci uvedených komunikací, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy – Oblastní správa Sever.

   S pozdravem

   Daniela Hemidi
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Neuklizené listí (Jan Kadlec 05.12.2016 17:33) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, před našim domem se asi letos zapomělo uklidit spadané listí. Normálně by nám to nevadilo, ale od přerostlého dubu je v okolí tolik listí, že se to válí po chodnících, mezi auty a když je vlhko, klouže to a hrozí úraz. Můžete to prosím nechat uklidit?
  Děkuji
  Kadlec
  • Odpověď: (13.12.2016 15:54)
   Vážený pane Kadleci,

   v ulici Glowackého bude úklid probíhat během tohoto týdne. Zahradnická firma, která má toto území ve správě, byla upozorněna, aby tyto plochy upřednostnila.
   Co se týče parkoviště a silnice, na těchto plochách zajišťuje úklid listí Technická správa komunikací hl. m. Prahy, které Váš podnět předáváme.

   S přáním hezkého dne

   Barbora Měkutová
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: připomenutí - podezřelý, opuštěný objekt (Brůžková 08.12.2016 22:54) – Hlášení závad a nedostatků
  25.11. jsem podávala níže přiložený podnět - to je opravdu tak složité během 14 dnů vypátrat majitele objektu a v této věci jej kontaktovat?

  Dobrý den,ráda bych se zeptala na malý objekt (cca 11m2), pravděpodobně bývalá trafostanice, na křižovatce ulic Na Stráži,Bulovka a Zenklova. Myslím, že zhruba v létě byly rozkopnuty dveře a během několika měsíců se tam místo původních dveří střídavě objevují závěsy, matrace, dveře různých typů. Takže tam v noci někdo pobývá. Za okny/luxfery jsou vidět různodivné předměty. Sama jsem byla svědkem, jak tam ve futrech stáli podivná individua a mířila dovnitř. Kolem chodí děti ze školy, což mi přijde dost riskantní.
  Volala jsem před 14 dny policii. Vyjeli tam na kontrolu, ale to je asi tak vše. Už takhle je v okolí hodně individuí bez domova, bivakují na trávě u zastávky Bulovka v blízkosti zstávky busu 166. Kdo je majitel objektu? Nešlo by, aby dveřní prostor byl zazděn? Je to funkční budova? Děkuji Brůžkov
  • Odpověď: (13.12.2016 15:43)
   Vážená paní Brůžková,

   jedná se o bývalou telefonní ústřednu,  která je v majetku městské části Praha 8. Kontaktoval jsem proto správce nemovitosti, který v současné době uzavřel výběrové řízení na demolici tohoto objektu. Demolice je naplánována do konce ledna roku 2017. Dále proběhlo v místě opakované místní šetření, na základě kterého byla uskutečněna schůzka s Městskou policií hl. m. Prahy, na které byla přislíbena častější kontrola tohoto objektu.

   S pozdravem

   Bc. David Straka
   pověřený vedením oddělení bezpečnosti a krizového řízení
   odbor kancelář starosty (OKS)


Vytisknout