Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané,

velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude Vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme Vám za spolupráci při údržbě vzhledu města, Vaše městská část Praha 8.

Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo na stránkách firmy ELTODO a.s. a na její nepřetržité bezplatné lince 800 101 109.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na kontaktech SSHMP uvedených na www.sshmp.cz/vraky.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím jednoduchých formulářů na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
 
 

*


Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: (Vanda Příhonská 20.06.2016 9:35) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  minulý týden někdo 'odložil' menší sedačku před naše domovní dveře na ulici Trojská 163/28 - přímo na tramvajové zastávce. Bylo by možné ji nechat odstranit?
  Děkuji,
  Vanda Příhonská
  • Odpověď: (Vlk 21.06.2016 12:05)
   Vážená paní Příhonská,

   na odložený kus nábytku jsme upozornili správce dotčené komunikace Technickou správu komunikací hl. m. Prahy a požádali jej o odklizení sedačky.

   S pozdravem

   Bc. Jakub Novák
   oddělení státní správy
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Milan Másílko 12.06.2016 17:11) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, kdy bude posekána ta půl metru vysoká tráva v ulici Dolákova? Děkuji přikládám foto
  • Odpověď: (Vlk 14.06.2016 8:51)
   Vážený pane Másílko,

   dle přiložené fotografie se jedná s největší pravděpodobností o pozemek, který není svěřen do správy MČ Praha 8, ale spravuje jej TSK. Předáváme jim obratem Váš podnět.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Šedinová Miroslava 09.06.2016 20:45) – Hlášení závad a nedostatků
  2.5.2016 jsem hlásila velký nepořádek, témeř zakládající se skládku v ulici Ve štepnici u podchodu pod Libereckou a v něm. Přiložila jsem fotografii. Nedostalo se mi žádné odpovědi. Dnes 9.5. jsem vzala 40 l pytle a naplnila jich 12. Odpad jsem částečně roztřídíla a hodila do nejbližších popelnic. Část nalezeného nákupního vozíku jsem tam s prázdnými pytli nechala jako provizorní koš. Je možné dát impuls pro osvětu do škol. Brouci plechovku nesežerou a na plastové láhvi semínko nevyklíčí..
  • Odpověď: (Vlk 13.06.2016 9:47)
   Vážená paní Šedinová,

   dovolte, abych se v úvodu omluvil za pozdější reakci na Váš podnět. Došlo k nedorozumění a o provedených opatřeních jsme Vás prostřednictvím webové služby Hlášení závad neinformovali.

   Ve Vámi zmiňované lokalitě a jejím okolí jsme již v minulosti úspěšně řešili záležitosti spojené s úklidem. Tato oblast je složena z několika pozemků, které jsou ve vlastnictví různých fyzických i právnických osob včetně Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP).

   Podle platné legislativy, zákona č. 131/2000 Sb., o hl. m. Praze, je za udržování čistoty a pořádku na pozemku odpovědný jeho vlastník nebo uživatel. Odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP) postupuje dle příslušných předpisů k dosažení nápravy. K úklidu pozemků vyzýváme jejich vlastníky pravidelně, MHMP nevyjímaje. V případě zjištění závadového stavu je vlastníku zaslána výzva ke zjednání nápravy, tj. výzva k provedení úklidu předmětného pozemku.

   Vámi popisovaná začínající černá skládka je na pozemku Magistrátu hlavního města Prahy. Údržbu a správu majetku města zajišťuje pro MHMP Technická správa komunikací hl. m. Prahy, která byla o dané situaci vyrozuměna.

   Ke zlepšení situace v uvedené lokalitě jistě přispěje skutečnost, že pověřený pracovník OŽPSP vstoupil v jednání s vedením přilehlého hotelu, kde nám byla přislíbena pomoc v podobě zajištění částečného úklidu na horní části parkoviště (které je také ve Vámi uvedené lokalitě) a instalace mobilních odpadkových košů. Taktéž se již podařilo odstranit autovrak plný odpadků, který se zde nacházel.
   Boj s nepořádkem je nekonečný a jeho úspěch závisí především na změně chování některých spoluobčanů. Pořádek na ulicích a čistota veřejného prostranství je vizitkou občanů a zároveň nedílnou součástí našeho životního prostředí.

   Děkujeme Vám za Vaše upozornění a ujišťujeme Vás, že dané lokalitě bude ze strany pracovníků životního prostředí a speciálních projektů věnována zvýšená pozornost.

   S pozdravem

   Mgr. David Zlatý
   pověřený vedením oddělení státní správy
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Tomáš Vejvančický 18.05.2016 22:26) – Hlášení závad a nedostatků
  V této ulici se nachází přechod pro chodce u křižovatky s ul. Ďáblická a pak až u světelné signalizace na křižovatce s ul.Šimůnkova. Vzhledem k vybudování vjezdu do areálu Beach klubu Ládví by bylo nanejvýš vhodné u toho vjezdu doplnit přechod pro chodce přes ul. Žernoseckou
  • Odpověď: (Vlk 10.06.2016 14:22)
   Vážený pane Vejvančický,
    
   možnost zřízení přechodu pro chodce v tomto místě na ulici Žernosecká byl již odborem dopravy řešen.
   Bude opět projednáno s dotčeným orgánem Policií ČR.
    
   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: (Jana Myslivcová 09.06.2016 9:28) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  již před několika měsíci jsem žádala o odstranění a opravu obrubníku u parkoviště,a to u popelnic před vchodem 1162 a to pa levé straně,kde jsou již dva obrubníky vyrvány z řady a tím dochází k poškození vozidel,které do parkovacího boxu zajíždějí a nevšimnou si překážky a poškodí si svůj vůz a vytrhnou si i přední spojler,nebot ty obrubníky nejsou v souvislé řadě.Stálo by za to projít ulici a podívat se,zda jěště někde nejsou obrubníky u trávníku poškozené.Děkuji vám.Jana Myslivcová
  • Odpověď: (Vlk 10.06.2016 14:02)
   Vážená paní Myslivcová,
    
   Váš podnět týkající se odstranění a opravy obrubníku u parkoviště v ul. Hlaváčova  před vchodem č. 1162/6, předáváme správci této komunikace, jímž je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, která je v této věci kompetentní.
    
   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: (Jana Myslivcová 09.06.2016 9:19) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  prosím vás o opravu velkého výmolu u kanálu,který se nachází na parkovišti průjezdem po cestě z ulice Bojasova a Slancova a to ve spodní části průjezdem parkovištěm u mateřské školky Bojasova.Děkuji vám .Jana Myslivcová
  • Odpověď: (Vlk 10.06.2016 13:54)
   Vážená paní Myslivcová,
    
   Váš podnět na opravu výtluku na parkovišti v ul. Bojasova/Slancova předáváme správci této komunikace, jímž je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, která je v této věci kompetentní.
    
   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: (Daniele Renaudova 06.06.2016 20:41) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobry den... Pred 2 dny nekdo na chodniku pred domy c93 a 95 rozbil sklo... Jsem vlastnik c 93 a vetsi kusy jsem odstranila ale uz dlouho nikdo chodnik neuklizi a nemuzu ty male kousky co tam jeste jsou sebrat.... Muzou zranit psi i chodici...
  • Odpověď: (Vlk 08.06.2016 16:56)
   Vážená paní Renaudová,

   ulice Sokolovská je včetně chodníků ve vlastnictví hlavního města Prahy. Vaše oznámení předáváme správcovské firmě TSK Praha, která by se měla o úklid postarat.

   Děkujeme za upozornění.

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Tomáš Vejvančický 18.05.2016 22:31) – Hlášení závad a nedostatků
  Po rekonstrukci výdechu z kolektoru a řešení havárie vody v blízkosti kolektoru nebylo (či bylo provedeno nekvalitně) osetí travou ploch výkopů. Stejný problém je na protější straně ul. Žernosecká, kde se měnila kanalizace. Prostory zarůstají plevelem.
  • Odpověď: (Vlk 08.06.2016 12:56)
   Vážený pane Vejvančický,

   po rekonstrukci teplovodu byl povrch uveden do původního stavu a na nově navezené půdě bylo oseto travní semeno. Bohužel, v následujících dnech bylo sucho a bez zalévání se semeno neujalo. Naše zahradnická firma provede nový osev a bude se o trávník náležitě starat.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Jaroslav Šípek 02.06.2016 14:19) – Hlášení závad a nedostatků
  Dnes, 2. 6. 2016, kolem 12:45 jsem viděl chlapa, jak se chystá nalepit nějaký papír na čistě umyté sklo vchodových dveří v Mazurské 522/13. Přistoupil jsem k němu a důrazně ho varoval, před takovou činností. Když se ji chystal dokončit, papír jsem mu vytrhl. Doma jsem si ho přečetl a žasnul nad tou nehorázností.
  Že nám na dveře lepí papíry různá individua inzerující své produkty a služby nebo zájem o byty, je bohužel běžné a policie nic nedělá, aby ochránila náš majetek. Že tento způsob zvolí radnice Prahy 8 ke komunikaci s občany, považuji za skandální.
  Sama snaha o spolupráci s občany ve věci předzahrádek je asi dobrá, ale někdo byl asi líný využít Osmičku, zjistit vlastníky domů a komunikovat s nimi. Neskutečné lajdáctví. O inteligenci svědčí i text letáku, jehož sken přikládám. Ing. Jaroslav Šípek, předseda, Společenství vlastníků Mazurská 516 - 526

  • Odpověď: (Vlk 08.06.2016 11:18)
   Vážený pane Šípku,

   šlo pouze o prvotní informaci obyvatelům bytových domů, během několika týdnů budou připraveny potřebné podklady pro uskutečnění „legalizace“ tzv. předzahrádek, tam již samozřejmě bude odbor životního prostředí komunikovat a jednat s majiteli domů oficiální cestou. Zvolený způsob nepovažujeme za skandální, v ostatních domech se akce setkala s pochopením a mimořádným zájmem.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Smítková Jana 02.06.2016 13:15) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  chtěla bych požádat o opravu výtluků na vozovce v ulici Vratislavská 385-389, Praha 8 Bohnice. Jedná se o počátek výše uvedené ulice, po odbočení z ulice Lodžská na ulici Vratislavskou - mírné stoupání. Výtluky jsou zde na několika místech a vzhledem k zaparkovaným vozidlům na obou stranách je průjezd velmi omezený. Děkuji
  • Odpověď: (Vlk 03.06.2016 14:22)
   Vážená paní Smítková,

   Váš podnět na opravu výtluků v ul. Vratislavská 385–389 zasíláme správci této komunikace, jímž je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, která je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


Vytisknout