Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané,

velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude Vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme Vám za spolupráci při údržbě vzhledu města, Vaše městská část Praha 8.

Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo na stránkách firmy ELTODO a.s. nebo na její nepřetržité bezplatné lince 800 101 109.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na kontaktech SSHMP uvedených na www.sshmp.cz/vraky.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím jednoduchých formulářů na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla tři a sedm
 
 

Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: nepořádek na aut. zast. Krakov - vzdálenější od OC (Libor Neupauer 19.10.2016 17:10) – Hlášení závad a nedostatků
  Vážení,

  v pondělí jsem psal Dopravnímu podniku Hl.m. Prahy, aby uklidil na autobusové zastávce Krakov (vzdálenější od obchodního centra). Bylo zde s odpuštěním nasráno od holubů a od psů, nablito od lidí, bláto, listí, slupky od banánů. Dnes mi odpověděli, že to celé mám napsat městské části nebo TSK, takže tak činím pro jistotu na obě strany. Doporučuji zde zvýšit dohled, protože se zde začali houfovat bezdomovci a hnízdící holubi v nadchodu taky nejsou úplně zázrak hygieny. Protože mezitím zapršelo, již jsme si část bordelu roznesli na podrážkách domů.

  S pozdravem

  Libor Neupauer
  • Odpověď: (Vlk 20.10.2016 10:06)
   Vážený pane Neupauere,

   prostor autobusové zastávky Krakov náleží Magistrátu hl. m. Prahy a městská část Praha 8 jej ve své správě nemá. O úklid by se měla postarat TSK, které Váš podnět též předáváme.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Michaela Pánková 14.10.2016 14:31) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, ráda bych upozornila na dlouhodobý špatná stav komunikace v ulicích K Sadu a K Velké skále (parcela číslo 792/64). Mohli byste mne prosím informovat o tom, zda se plánuje v blízké budoucnosti rekonstrukce této cesty (nahrazení stávající prašné cesty asfaltkou)? Případně na koho se mohu v této věci obrátit? Děkuji
  • Odpověď: (Vlk 20.10.2016 8:14)
   Vážená paní Pánková,

   Váš dotaz týkající se špatného stavu komunikace K Sadu a K Velké skále předáváme správci těchto komunikací, jímž je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, která je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: (Ivo Aubrecht 09.10.2016 19:52) – Hlášení závad a nedostatků
  Nepořádek - na několika místech a také v podchodu pod Libereckou nákupní košíky na kolečkách, rozsypaný komunální odpad (zejm. obaly od potravin a nápojů).
  • Odpověď: (Vlk 18.10.2016 10:14)
   Vážený pane Aubrechte,

   na základě Vašeho podnětu provedli pracovníci odboru životního prostředí a speciálních projektů ve Vámi uvedené lokalitě místní šetření, při kterém zdokumentovali rozsah znečištění. Podle platné legislativy, zákona č. 131/2000 Sb., o hl. m. Praze, je za udržování čistoty a pořádku na pozemku odpovědný jeho vlastník nebo uživatel. Následně byla vlastníkovi zaslána výzva ke zjednání nápravy, tj. výzva k provedení úklidu předmětného pozemku.

   Děkujeme Vám za Vaše upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. David Zlatý
   pověřený vedením oddělení státní správy
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Monika Kratochvílová 15.10.2016 17:59) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  mezi domy Čumpelíkova 5 a 7 se propadá půda(viz fotografie). Situace se neustále zhoršuje. Nešlo by s tím něco udělat?
  Děkuji
  • Odpověď: (Vlk 17.10.2016 14:43)
   Vážená paní Kratochvílová,

   pozemek mezi domy Čumpelíkova 5 a 7, resp. mezi zástavbou a chodníkem, je ve vlastnictví Magistrátu hl. m. Prahy a městská část Praha 8 jej ve své správě nemá. Závadu proto obratem ohlásíme na příslušný odbor Magistrátu.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Marek Albrecht 01.10.2016 11:40) – Hlášení závad a nedostatků
  Proč od 1.10.2016 nejsou zprovozněny parkovací zóny v oblasti Karlína. Dopravní značky jsou stále přelepeny oranžovou páskou, která značí jejich neplatnost.Řidiči se podle toho řídí. Bude nám všem, kteří jsme si zakoupili rezidenční parkování, toto někdo kompenzovat? Např. prodloužením platnosti povolenky o dny , o které bude zprovoznění zón odkládáno.
  • Odpověď: (Vlk 13.10.2016 14:24)
   Vážený pane Albrechte,

   zprovoznění ZPS odloženo nebylo. Chyba byla na straně zhotovitele DZ, který měl zmíněné zneplatnění k datu spuštění ZPS odstranit. Spuštění ZPS bylo 01.10.2016, ale jelikož zóny mají provozní dobu pondělí až pátek, reálné spuštění proběhlo až 03.10.2016.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: (Dana Rousová 30.09.2016 8:07) – Hlášení závad a nedostatků
  Stížnost na čistotu v oblasti zeleně mezi prodejnou Lidl a zastávkou autobusu Katovická, směr Kobylisy. Již delší dobu pozorujeme, že se zhoršuje situace v oblasti pořádku kolem stromů a keřů v této oblasti. Mezi keři je spousta odpadků a lidé tam vykonávají potřebu. V oblasti se pohybují bezdomovci a na lavičkách konzumují alkohol.Z pohledu od stanice autobusu nic není vidět, ale pokud se prochází uličkou od prodejny Lidl do ulice Toruňská, je to nechutné. Navíc jsem v tomto místě celou zimu nesvítilo pouliční světlo. Za zimu jsem několikrát závadu hlásila na Eltodu - bezvýsledně.
  • Odpověď: (Vlk 12.10.2016 17:52)
   Vážená paní Rousová,

   na základě Vašeho podnětu bylo v dané lokalitě ze strany odboru životního prostředí a speciálních projektů Prahy 8 provedeno místní šetření, na jehož základě bylo přijato opatření v podobě výzvy majiteli pozemku ke zjednání nápravy (úklidu pozemku). Podle platné legislativy, zákona č. 131/2000 Sb., o hl. m. Praze, je za udržování čistoty a pořádku na pozemku odpovědný jeho vlastník nebo uživatel. Tato oblast je složena z několika pozemků, které jsou ve vlastnictví různých právnických osob. Pouze některé pozemky v dané lokalitě jsou ve správě MČ Praha 8 – ty jsou pravidelně udržovány odbornou zahradnickou firmou a úklid je kontrolován pracovníky oddělení správy městské zeleně. Ke zlepšení stávajícího stavu jistě přispěje skutečnost, že ve spolupráci s MP Prahy 8 bude dané lokalitě věnována zvýšená pozornost. Taktéž oddělení krizového řízení Prahy 8 se zaměří na výskyt lidí bez domova a bude se snažit tuto problematiku řešit.

   Děkujeme Vám za Vaše upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. David Zlatý
   pověřený vedením oddělení státní správy
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Ortová 21.09.2016 13:18) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  dne 9.3.2016 jsem vznesla dotaz na možnost umístění odpadkových košů na nové autobusové zastávky Pernerova.
  Dne 16.3.2016 jste mi odpověděli, že se tak stane v nejbližší možné době.
  Do dnešního dne se tak nestalo.
  Myslím, že půl roku by už byla dostatečná doba na umístění 2 ks odpadkových košů. Co myslíte ? Zkuste se někdy podívat jak to na zastávkách vypadá. Dneska ráno to byl pravý HNUS.
  • Odpověď: (Vlk 07.10.2016 13:53)
   Vážená paní Ortová,
    
   koše byly nainstalovány k autobusovým zastávkám nedlouho po Vašem podnětu. Následně proběhlo místní šetření a ujištění, že koše jsou na svých místech. Kontrola lokality proběhla i dnes, tedy 07.10.2016 a koše na zastávkách opravdu jsou.
    
   S pozdravem

   Mgr. David Zlatý
   pověřený vedením oddělení státní správy
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Jelínek 26.09.2016 16:17) – Hlášení závad a nedostatků
  Chci upozornit na zachycené uschlé větve a celkový stav stromu. Uschlé větve ohrožují bezpečnost chodců a majetku.
  Děkuji
  • Odpověď: (Vlk 07.10.2016 13:43)
   Vážený pane Jelínku,
    
   děkujeme Vám za podnět.
   Na základě Vaší žádosti bylo dne 27.09.2016 provedeno místní šetření.
   Na místě bylo zjištěno, že na Vámi určeném místě se nachází proschlý topol. Prořez tohoto stromu bude vyžadovat práci stromolezců, kterým bude průklest stromu zadán.
    
   S pozdravem a přáním příjemného dne

   Tereza Valešová, DiS.
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí a speciálních projektů (OŽPSP)
 • Otázka: (Libor 10.09.2016 0:36) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  v těchto místech: https://mapy.cz/s/13ncS
  udělují strážníci městské policie pokuty za stání v zákazu zastavení. nicméně platnost značky, která je umístěna na začátku ulice je zrušena křižovatkou (komunikace vedoucí ke garážím) V této oblasti je nedostatek parkovacích míst proto by bylo vhodně zde vyznačit možnost podélného stání a předejít tak udělování sporných pokut.
  • Odpověď: (Vlk 04.10.2016 15:04)
   Vážený pane Libore,

   účelnost svislého DZ B28 bude projednána s dotčeným orgánem Policií ČR, odborem služby dopravní policie.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: (Petr Svalb 19.09.2016 19:30) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobry den, rad bych nahlasil zavadu v osvetleni - verejne osvetleni se zapina velmi pozde - napr. 19.9. v 19.26 bylo jiz davno takove sero, ze na prechodech vubec nebyli chodci videt a verejne osvetleni stale nesvitilo. Nemohlo by byt zapinano o 30 min. driv? Dekuji
  • Odpověď: (Vlk 03.10.2016 17:27)
   Vážený pane Švalbe,

   Vaše upozornění na pozdní rozsvícení sloupů veřejného osvětlení jsem postoupila společnosti Eltodo a.s., která je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   Daniela Hemidi
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


Vytisknout