Chcete výzvu? Zorganizujte pro své sousedy poznávací den Zažít město jinak!

Také ve vás s jarním sluníčkem ožívá chuť začít něco dělat? Pak pro vás máme dobrý tip. Dejte dohromady partu přátel nebo lidí z okolí a připravte pro své sousedy celodenní slavnost přímo ve vaší ulici nebo parku! Abyste se mohli soustředit jen na produkci a program, nutnou administrativu za vás vyřídí spolek Auto*Mat. Už vás napadá, jaké aktivity by vás mohly společně bavit? Času máte dost – slavnosti se konají v sobotu 15. září 2018.

Sousedi sousedům. I tak by mohl znít podtitul Zažít město jinak. Loni se takových sousedských zón jen v Praze objevilo 68 a dalších 25 ve městech po celé republice. Slavnosti se konají tradičně třetí sobotu v září. Program a podoba slavnosti je plně v režii místních organizátorů.

Proč zažít město jinak?
Osobně poznáte své sousedy a jejich koníčky nebo um; seznámíte se s činností organizací a podniků ve vašem okolí a lidmi, kteří za nimi stojí; o veřejném prostoru se naučíte přemýšlet jinak. Díky nově vzniklým vazbám mezi lidmi také často vznikají další iniciativy.

Na programu se nejčastěji objevuje hudba, domácí recepty, dílny, hry, divadla, zábavné závody, bazárky, módní přehlídky, besedy, tanec, programy pro děti, povídání s pamětníky, vycházky atd. Na hojně navštěvovaných slavnostech také můžete přitáhnout pozornost k místním kauzám nebo zlepšovat vztahy mezi zájmovými skupinami (samosprávou, podnikateli a obyvateli).

A co řešit nemusíte?
Koordinátoři z Auto*Matu vám budou během celého procesu příprav k dispozici s radami, postarají se o všechna úřední povolení, pomohou s grafikou a propagací a propojí vás s aktivními skupinami a jedinci v každé čtvrti.

Pokud máte o organizaci slavností předběžný zájem, napište do 31. května 2018 na zmj@auto-mat.cz. Všechny informace naleznete na na webu zazitmestojinak.cz.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Poznávací den Zažít město jinak! 2017, foto Roman Mlejnek Poznávací den Zažít město jinak! 2017
Poznávací den Zažít město jinak! 2017, foto Tereza Kunderová 
Zveřejněno: 11.05.2018
Vytisknout