Čtvrtý Zlatý erb v řadě pro Prahu 8

Zlatý erb 2018MČ Praha 8 má nejlepší webové stránky z celé Prahy. Dokazuje to ocenění v krajském kole renomované soutěže Zlatý erb. Osmá pražská městská část se stala vítězem po čtvrté v řadě.

V úterý 13. března 2018 v sídle primátorky letos ocenění v kategorii „nejlepší webové stránky města“ převzala za MČ Praha 8 radní Jana Solomonová (ANO), tajemník úřadu JUDr. Josef Rambousek a administrátor webových stránek Mgr. Tomáš Vlk.

Cílem soutěže je podpořit modernizaci veřejné správy v oblasti informačních služeb a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích České republiky. Jubilejního 20. ročníku oblíbené soutěže se v krajském kole zúčastnilo 18 pražských městských částí.

„Čtvrté ocenění za nejlepší web v Praze je důkazem, že svou práci děláme dobře. Naše webová prezentace se mi opravdu líbí, je přehledná a jsou na ní všechny důležité informace pro občany. Děkuji týmu lidí, kteří za ní stojí. Prostor na zlepšení je ale vždy,“ komentuje výhru radní Prahy 8 Jana Solomonová.

„Web budeme dále rozvíjet a zlepšovat. Letos se zaměříme na novou grafiku i strukturu webu a s tím spojené zlepšení služeb, které již poskytujeme,“ popisuje plány místostarosta Radomír Nepil.

Spuštění zcela nového webu, se kterým bude Praha 8 bojovat příští rok o páté vítězství, se plánuje během letošního roku. Nový web zachová to, co ve stávajícím dobře funguje a odstraní nefungující nebo již zastaralé prvky. Stránky by tak celkově měly být přehlednější, modernější a plně responzivní, tzn. budou se přizpůsobovat velikostem různých zařízení, na kterých budou zobrazovány – v současnosti je responzivní pouze mobilní verze stránek, která rovněž dozná změn.

„Zaměříme se také na bezbariérovost stránek s cílem snadného pohybu a orientaci těm, kteří jsou nějakým způsobem handicapovaní. Plánujeme také rozšířit nabídku jazyků, ve kterých jsou stránky dostupné,“ doplňuje místostarosta Nepil.

Vyhlašovatelem a hlavním organizátorem soutěže Zlatý erb je od roku 2017 spolek Český zavináč. Více informací naleznete na webových stránkách Zlatého erbu.


Související
Videoreportáž ze slavnostního předávání na stránkách Praha TV
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Zveřejněno: 14.03.2018   |   Aktualizováno: 16.03.2018
Vytisknout