Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla sedm a sedm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: zábor parkovacích míst (Eva Šulcová 06.11.2019 8:15) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  má otázka (stížnost) se týká stavby domova pro seniory v ulici Řešovská (Bohnice). Bydlím přímo vedle výše zmíněné stavby (Řešovská 493/14, Bohnice), to že máme velmi ztížený pohyb kolem domu /bohužel mě nenapadlo pořídit foto/, hluk a nepořádek určitě ke stavbě patří, co mě však znepokojuje je parkování. Už tak špatné parkování na sídlišti ještě zhoršují auta dělníků a jiných pracovníků stavby, kteří parkují přímo před naším domem, čemuž se dá asi těžko zabránit. Můj dotaz se ale týká nového záboru dalších cca 15 parkovacích míst. Od včerejška je po celé délce podélného parkování zábor a nemožnost parkování. Zábor je opatřen značkami a časovým údajem od kolika do kolika se nesmí v místě parkovat a mezi jednotlivými značkami je natažena páska. Přesto, že časově bylo již mimo inkriminovaný časový úsek, páska tam byla celou noc a bylo tím pádem znemožněno parkování. Rezidenti přijíždějící z práce nemají šanci na zaparkování. Má otázka tedy zní: Je tento zábor oficiální? Se souhlasem městské části? Na jak dlouho je zábor povolen? A spíš řečnická otázka: Rezidenti mají smůlu a musí snášet zvýšený hluk, nepořádek, ztížené podmínky a auta si mají nosit v kapse domů?
  • Odpověď: (11.11.2019 15:32)
   Vážená paní Šulcová,

   v rámci stavby Domova pro seniory je vyparkovaná část komunikace Řešovská a to již od roku 2018, pořád ve stejném rozsahu. Jednorázově nyní došlo k demontáži jeřábu a z tohoto důvodu byla zabraná část komunikace zvětšena, jinak by nebyl dostatek prostoru pro realizaci. Uvedená páska byla umístěna přes noc z důvodu, aby v brzkých ranních hodinách, kdy mělo k demontáži dojít, byla všechna vozidla vyparkovaná. Jednalo se o záležitost na jeden den. Nyní je vše navráceno do původního stavu a vyparkovaná pouze ta část komunikace, která byla povolena odborem dopravy do konce roku 2019. 

   Po demontáži jeřábu dojde nyní i k úbytku počtu nákladních automobilů, čímž se sníží i intenzita hluku. Měření únosné hranice hluku je v kompetenci Hygienické stanice.

   Před Vaším domem nyní ještě probíhá pokládka kabelů PRE, průchod pro pěší je omezen, nikoliv znemožněn. Podél uzavřeného chodníku je veden v zeleni koridor pro pěší tak, jak bylo povoleno odborem dopravy. 
   Bohužel, každá stavba s sebou nese určitá omezení, která se však snažíme co nejvíce minimalizovat.

   S pozdravem

   Kaplanová Lenka
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkoviště u polikliniky Mazurská (Lenka Chytkova 25.10.2019 11:29) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala na pravidla parkování před Poliklinikou Mazurská. Bylo avizováno, že bude sloužit také pacientům a návštěvníkům polikliniky. Nyní je příjezd osazen značkou Zákaz vjezdu s doplňkovou tabulkou vjezd pouze pro dopravní obsluhu polikliniky, což z definice zákon pacient není.
  Prý tam MP i vjezd pokutuje.

  Děkuji

  L. Chytková
  • Odpověď: (01.11.2019 10:46)
   Vážená paní Chytková, 

   zrekonstruované parkoviště u polikliniky Mazurská je určené i pro pacienty polikliniky. Dopravní značení B1 (zákaz vjezdu) s dodatkovou tabulkou se vztahuje na komunikaci (pojížděný chodník) vedoucí severně podél polikliniky k ul. Pomořanská. V současné době se projednává posunutí této značky blíže k uvedené komunikaci, na který se značení vztahuje. Městská policie na místě nepokutuje vjezd na parkoviště, řeší pouze přestupky, jako je parkování na chodníku, na zákazu zastavení apod.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: parkování u Polikliniky Mazurská (Jana Műllerová 24.10.2019 14:09) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o informaci, zda nově zbudované parkoviště u polikliniky Mazurská mohou využívat i pacienti s os. automobily. Na značce je povolen pouze vjezd dopravní obsluze polikliniky. Děkuji
  • Odpověď: (30.10.2019 16:22)
   Vážená paní Müllerová, 

   zrekonstruované parkoviště u polikliniky Mazurská je určené i pro pacienty polikliniky. Dopravní značení B1 (zákaz vjezdu) s dodatkovou tabulkou se vztahuje na komunikaci (pojížděný chodník) vedoucí severně podél polikliniky k ul. Pomořanská. V současné době se projednává posunutí této značky blíže k uvedené komunikaci, na který se značení vztahuje.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Hodiny na stanici metra a autobusů Kobylisy (Pavel Martinovský 20.10.2019 11:48) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, proč zhasly všechny elektronické hodiny v Kobylisích?
  • Odpověď: (22.10.2019 15:20)
   Vážený pane Martinovský, 

   požadavek na zprovoznění hodin na zastávce Kobylisy jsme dne 10. 10. 2019 zasílali společnosti Technologie hl. m. Prahy, která je v této věci kompetentní. Do dnešního dne jsme však neobdrželi žádnou informaci, zda a kdy budou hodiny opraveny. Podnět opět postupujeme THMP a věříme, že k opravě dojde v nejbližších dnech.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Auto bez zadni SPZ (Šemíková 16.10.2019 12:30) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, opět se vracím k parkování v modré zoně v Jisíkové ul. Už přes měsíc tam parkuje stříbrné audi bez zadní poznávací SPZ. Směrem k chodníku, kde to nejde sejmout má SPZ 7AU8816. Stojí pořád na stejném místě, měli byste dát podnět k prošetření. Na víc tam parkuje spousta dodávek, což v modrých zonách, asi by taky neměly být, evidetně nebydlící a neplatící. Jinak ještě v ulici Malého neustále parkují auta na chodníku, takže chodci i matky s kočárky je musejí obcházet po silnici. Buďte tak laskaví a nechte to prošetřit. Děkuji. S pozdravem.
  Šemíková
  • Odpověď: (18.10.2019 10:56)
   Vážená paní Šemíková,

   Vaše upozornění na vozidlo bez RZ v ulici Jirsíkova předáváme Správě služeb hl. m. Prahy k prověření.
   Oprávněnost parkování nelze zjistit pohledem, ale na základě monitoringu, který provádí firma ELTODO. Parkovat v zónách placeného stání může každý, kdo má platné parkovací oprávnění nebo uhradil parkovné jako návštěvník prostřednictvím parkovacího automatu, případně virtuálních parkovacích hodin. Mimopražské RZ v žádném případě neznamenají, že parkují bez parkovacího oprávnění, případně bez uhrazeného parkovného.
   Místní úprava provozu zakazuje na území hl. m. Prahy noční stání (20-6 h) nákladních automobilů nad 3,5t. Řešit přestupky proti tomuto zákazu, ale i nepovolené parkování na chodníku, je v kompetenci  MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8, kterou můžete, v případě podezření, že je spáchán přestupek, kontaktovat přímo: Operační středisko MP Praha 8: 222 02 5556; 222 02 5557.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Značka "Cyklisto sesedni z kola" v ulici Maškova (František L. 07.10.2019 14:31) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, z jakého důvodu je v ulici Maškova (na konci asfaltky, křížení se Spádnou) značka "Cyklisto sesedni z kola"? Jaký tam tato značka má smysl? Přeci pokud se ukončuje pruh pro cyklisty, není nutné, aby cyklista sesedal z kola. Navíc běžně za touto značkou jezdí auta, takže kvůli nějakému ohrožení chodců tam určitě nebude. Lze to nějak vysvětlit? Je tam ta značka vůbec legálně, vzhledem k jejímu divnému umístění nad značkou IP20b?
  Kousek za touto značkou je pak značka Zákaz vjezdu B1. Nešlo by značku nahradit značkou B11, aby cyklista po té široké cestě mohl legálně projet a plynule navázat na stezku pro pěší a cyklisty do Čimického háje? Dopravní značení v této části je opravdu nesmyslné. Děkuji za vysvětlení a případné úpravy.
  • Odpověď: (14.10.2019 14:04)
   Dobrý den,

   Uvedené dopravní značení zdůrazňuje fakt, že dále vyhrazený pruh nepokračuje a není zde ani cyklostezka. Až po nový úsek cyklostezky v Čimickém háji se jedná o soukromé pozemky.
   Uvedené dopravní značení zde bylo instalováno v rámci zřízení vyhrazeného pruhu pro cyklisty a kolaudace následné cyklostezky.
   Z tohoto důvodu je zde i zákazové dopravní značení B1 - soukromí vlastnící si zde provoz cyklistů nepřáli.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: ostranění značek (Dagmar Pohunková 08.10.2019 12:23) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  šlo by zařídit odstranění přenosných zákazových značek v oblasti Lindnerova x Podlipného?
  Vzhledem k tomu,že neplní svoji funkci a nikdo je nerespektuje akorát překážejí a padají na zaparkovaná auta.
  Při uzavírce Primátorské je vedena objízdná trasa přes Lindnerovou do Podlipného,značky si stejně řidiči posunuli a parkují v křižovatce, v protisměru, zhotoviteli stavby a městské policii je to jedno,měšťákům parkují takříkajíc přímo pod okny a oni to nevidí.
  Svozové firmy už ani nechtějí vyvážet odpad,bo se nevytočí a případné karamboly jdou vždy na triko řidiče svozové firmy.
  Tak ty značky prosím odstraňte ať zbytečně nepřekážejí.
  Hezký den.
  • Odpověď: (10.10.2019 15:56)
   Vážená paní Pohunková,

   zákazy zastavení není možné odstranit, jelikož jsou součástí projektu DIO schváleného PČR, Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy, odborem služby dopravní policie.  Zákazy zastavení jsou osazeny v místech, kde je potřeba zajistit bezpečný průjezd v rámci objízdné trasy. Neukázněnost obyvatel, kteří svévolně dopravní značení přemísťují, řeší zhotovitel průběžně a na naše upozornění bude kontrola prováděna častěji. Skutečnost, že by byl problém se svozem odpadu nám není známa. V takových případech nás svozová firma informuje a problém se neprodleně řeší.
   Váš podnět předáváme současně zástupcům Městské policie.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: parkování nákladních aut na sídlišti Bohnice (Táňa N. 04.10.2019 8:52) – Doprava
  Sdílet
  Velmi mě pobouřila Vaše odpověď na dotaz, který učinila jedna z obyvatelek sídliště Bohnice, týkající se
  parkování 3 - 6 dodávek (nákladních aut)jednoho podnikatele, které zabírají místo pro osobní auta občanů zde bydlících. Z odpovědi odpovědného pracovníka je cítit absolutní nezájem o tento problém, prostě je vše v pořádku, podnikatel nic neporušuje a tím to končí. Takže kdyby podnikatel rozšířil svůj vozový o dalších dvacet nákladních aut, klidně by měl na sídlišti bezplatné parkoviště pro všechny vozy. Parkováni nákladních aut a obřích firemních dodávek je, bohužel, na sídlišti Bohnice čím dál víc rozšířené. To je opravdu takový problém nainstalovat např. dopravní značky se zákazem parkování nákladních vozů?
  • Odpověď: (10.10.2019 15:43)
   Vážená paní,

   Místní komunikace jsou ze zákona veřejně přístupné.
   Noční stání (20-6 h) nákladních automobilů nad 3,5t je na území hl. m. Prahy místní úpravou provozu zakázáno. 
   Řešit přestupky proti tomuto zákazu je v kompetenci  MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8, kterou můžete, v případě podezření, že je spáchán přestupek, kontaktovat přímo: Operační středisko MP Praha 8: 222 02 5556; 222 02 5557.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Neusnosna situace parkovani v Bohnicich (Jiri Ciz 05.10.2019 19:59) – Doprava
  Sdílet
  Vážení,
  obracím se na Vás z důvodu neúnosné situace parkování vozidel v Bohnicích v oblasti ulic Lindavská, Bukolská, Podhajská pole a Čimická. Situace se velmi zhoršila po rozšíření rezidentních zón do oblasti Šutky a k Čimickému háji. Parkovací místa ve výše uvedených ulicích jsou téměř neustále obsazená, auta zde parkují dojíždějící ze Středočeského kraje a v odpoledních a večerních hodinách jsou ulice opět plné, neboť zde parkují všichni, kdo využívají tělocvičny a sportoviště na Slovanu Bohnice. Na parkovištích zde parkují i kamiony a auta stojí i na chodnících a v zeleni. Situace se opakuje každý den včetně víkendů. Opravdu by bylo vhodné začít situaci s parkováním řešit.
  Děkuji.
  • Odpověď: (09.10.2019 13:48)
   Vážený pane Číži,

   Děkuji za podnět.
   V současné době bohužel není možné zakázat vjezd návštěvníkům sportovišť resp. ostatních návštěvníků do zmíněných ulic.
   Místní komunikace jsou ze zákona veřejně přístupné.
   Noční stání (20-6 hod.) nákladních automobilů nad 3,5t je na území hl. m. Prahy místní úpravou provozu zakázáno. Tento podnět včetně podnětu stání vozidel na chodnících a zeleni předáváme MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8, která je v tomto kompetentní.
   Zavedení ZPS v oblasti Bohnic se v tuto chvíli neplánuje. Váš podnět evidujeme.

   Děkuji za pochopení.
                          
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: dokončení vozovky v ul. Cafourkova (Helena Vojtková 04.10.2019 23:11) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  podle vyjádření TSK, které máme vyvěšeno na nástěnce, měla být oprava chodníků a komunikace hotova koncem září. Bohužel v posledním týdnu veškerá činnost ustala, jenom dva až tři lidé pracují na pokládání červených kostek do chodníku na protější straně. Bohužel o chodnících před domem si zatím, při tomto pracovním tempu, můžeme nechat jenom zdát, stejně tak o dokončení vozovky. Prosím o odpověď, jaký je skutečný termín dokončení prací.
  S pozdravem
  Vojtková


Vytisknout