Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a pět
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkování Lodžská (Vilém Stárek 23.04.2019 8:58) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, dnešním dnem má být ukončeno volné parkování v Lodžské ulici (za domem Poznaňská, bývalá Billa) a parkoviště má údajně přejít na soukromníka. CCa 150 aut nebude mít kde parkovat a zaplní okolní ulice. Již nyní je situace s parkováním v Bohnicích špatná. Počítá MČ s nějakým řešením (nová parkovací místa, zrušení zákazu stání v ulici Lodžská apod..) Děkuji za odpověď Stárek
  • Odpověď: (23.04.2019 11:11)
   Vážený pane Stárku,

   zítra má na našem úřadě proběhnout jednání, v rámci kterého budeme celou situaci projednávat a zabývat se možnostmi dalšího řešení.

   S pozdravem

   pověřená vedením oddělení dopravního rozvoje 
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkoviště Olštýnská (Libuše Hamplová 17.04.2019 21:04) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý večer, dnes jsem chtěla zaparkovat na Parkovišti Olštýnská. Před vjezdem je dopravní značka-zákaz zastavení.Dotaz:proč je parkoviště uzavřené. V Bohnicích je zoufalství zaparkovat ve večerních hodinách a ještě se uzavře parkoviště. Parkoviště i přes zákaz je plně obsazeno. Nikde neví vysvětleno, proč tam je zákaz stání.Děkuji za odpověď. Hamplová
  • Odpověď: (18.04.2019 9:56)
   Vážená paní Hamplová, 

   dopravní značení na komunikaci Olštýnská bylo osazeno bez povolení silničního správního úřadu a bohužel nebyl zjištěn důvod tohoto osazení, ani subjekt, který značení na komunikaci umístil. Z tohoto důvodu jsme značení nechali z komunikace neprodleně odstranit.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Zóna zákazu zastavení, parkoviště Olštýnská (Jan Dvořák 17.04.2019 12:52) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  na parkovišti na ulici Olštýnská se nám objevilo mobilní dopravní značení, konkrétně zóna zákazu zastavení. Není zde žádný termín platnosti ani žádné vysvětlení a tak by mě zajímalo zda o tom něco víte. Uzavření toho parkoviště v dané oblasti pravděpodobně způsobí katastrofu.
  • Odpověď: (18.04.2019 9:52)
   Vážený pane Dvořáku, 

   dopravní značení na komunikaci Olštýnská bylo osazeno bez povolení silničního správního úřadu a bohužel nebyl zjištěn důvod tohoto osazení, ani subjekt, který značení na komunikaci umístil. Z tohoto důvodu jsme značení nechali z komunikace neprodleně odstranit.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: modre zony (Petr Pomykacek 02.04.2019 0:33) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, na uzemi Prahy 8 je mnoho parkovacich mist v rozporu ze zakonem. Nedodrzuji v obousmernych ulicich 6m, vzdalenost od krizivatky, prechodu,parkovani na moste a pod.Jak budete tato mista resit. dekuji
  • Odpověď: (09.04.2019 13:13)
   Vážený pane Pomykáčku,

   dotaz je příliš obecný. Uveďte prosím lokality konkrétněji a v čem spatřujete nezákonnost při porovnání obecné a místní úpravy.

   S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Doprava nad Rokoskou (Jakub Schwarz 21.03.2019 22:05) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den... Vždy když je špatně průjezdná magistrála v Holešovičkách směrem do centra tak si řidiči urychlují cestu ul.Nad Rokoskou nepřiměřenou rychlosti.Mame zde označení zákazovou cedulí a mnoho dětí.Mnohdy vznikají nebezpečné situace.Volaní policie příliš nepomáhá,mnohdy nepřijedou nebo jsem atakován že volám příliš často a již je mi nepříjemné po nich něco chtít.Jaké opatření by pomohlo ul.Nad Rokoskou? Děkuji
 • Otázka: Odstavená auta (Frantl 29.03.2019 8:05) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den v ulici Nad Rokoskou v dolní části u školy je odstaveno minimálně 5 osobních automobilů typu BMV,bez SPZ, která tam tam evidentně někdo odložil , pravděpodobně po jejich krádeži.
  Žádám MČ aby tuto situaci vyřešila neboť v ulici se hromadí i odstavené automobily dalších značek.
  Děkuji.
 • Otázka: POP a trvalá změna RZ (Petr Kříha 04.04.2019 16:19) – Doprava
  Sdílet
  Mám zaplaceno na rok 2019 parkovací oprávnění v modrých zónách Prahy 8. Před týdnem jsem ztratil RZ vozidla a dostal novou RZ.
  Mám to někde hlásit?
  • Odpověď: (05.04.2019 12:41)
   Vážený pane Křiho, 

   o trvalou změnu RZ lze požádat pouze osobně na výdejně parkovacích oprávnění. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Janášová (Kateřina 03.04.2019 16:34) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se bude nějak řešit dopravní situace "v trojúhelníku" ulic Pernerova, Prvního pluku a výjezdu z autobusového nádraží Florenc? V tomto místě neustále vznikají dopravní zácpy a to zejména kvůli zvláštně seřízenému semaforu a kvůli výjezdu/vjezdu autobusů z nádraží. Ke všemu onen "trojúhelník" by zasloužil i nějakou kultivaci co se týče zeleně. Neplánuje Praha 8 v tomto místě například kruhový objezd s nějakou pěknou květinovou sadbou? Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (04.04.2019 10:35)
   Vážená paní Janášová,

   prostor v okolí Vámi uváděného trojúhelníku ul. Pernerova, Prvního pluku a výjezdu z ÚAN Florenc se řeší v rámci akce „Rekonstrukce Negrelliho viaduktu“, finální podoba bude upřesněna. Ve věci nastavení semaforů je kompetentní odbor dopravních agend MHMP, prioritou je upřednostnění MHD.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Železniční zastávka U Kříže (Jan Pospíšil 25.03.2019 21:28) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  dozvěděl jsem se o projektu zavedení železniční zastávky Praha - Rokytka (U Kříže). Vzhledem k tomu, že bych tento projekt rád podpořil a po zavedení zastávku denně využíval, chtěl bych se zeptat, jaký je aktuální stav a na koho se případně mohu obrátit, abych pomohl projekt urychlit? Existuje plánovaný termín realizace? Kdy začne případně výstavba?

  Předem děkuji za odpověď.
  Pospíšil
  • Odpověď: (03.04.2019 7:45)
   Vážený pane Pospíšile, 

   v současné době máme k dispozici studie železničních zastávek, které bude radní Tomáš Hřebík předkládat Radě MČ Praha 8. Hned po jejich schválení je uveřejníme na našem webu. 

   Jednáme o dalších fázích projektové dokumentace s MHMP. Uvažujeme nad vypsáním architektonické soutěže na podobu zastávek a poté o realizaci dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení. V těchto krocích jsme závislí na spolupráci a případné finanční podpoře MHMP.

   Zastávka U Kříže je v současném územním plánu a dle projednání s dalšími zainteresovanými subjekty, jako je např. SŽDC a ROPID, realizovatelná. Navíc je ekonomicky příznivější než možná zastávka v Karlíně. 

   Termín realizace prozatím není znám. Prosím, sledujte webové stránky MČ Praha 8 a Palmovka TEĎ pro případné novinky. 
    
   S pozdravem

   oddělení architekta městské části a strategického rozvoje
   odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Ústavní - zákaz zastavení (Vladimír Kladiva 19.03.2019 11:36) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, můžu se prosím zeptat ohledně osazení a následné zrušení značky zákaz zastavení.
  Na začátku roku byla na ulici Ústavní mezi ulicemi Na velké skále a Hlivická umístěná značka zákaz zastavení (ve směru od starých Bohnic)
  Mohu se prosím zeptat, jaký je proces osazení značky tohoto typu, kdo umístění navrhuje a kdo jej schvaluje? Bylo to někde zveřejněno, případně existuje nějaká povinnost rozhodnutí o umístění značení zveřejňovat?

  Povetšinou zde parkují auta z přilehlého paneláku v ulici Hlivická (kde je mimochodem situace neúnosná... řeší se to nějak?). Vetšina parkujících aut v tomto směru ani nejezdí, otáčí se u volného parkovacího místa. Nutno podoknout, že silnice je zde dotatečně široká a podélné parkování je z hlediska vyhlášek bezproblémové.
  Mohu se prosím zeptat, jaký byl tedy vůbec důvod zřízení zákazu zastavení?

  Následně po 3 měsících byla tato značka zrušena. Samožrejmě tomu předcházely vyjížďky policie (strážníků). První pokuty ale začaly přicházet až začátkem března. Toto jednání ve mě zanechává dojem nepříjemné účelovosti. Osadit, vybrat a zrušit až když se na to přijde. Může městská část předepsat např. 3 měsíční lhůtu, kdy bude policie řešit přestupky domluvou? Případně, když ne předepsat, alespoň požádat.
  Děkuji za zodpovězení dotazů. Omlouvám se, že je jich tolik.
  • Odpověď: (02.04.2019 8:09)
   Vážený pane Kladivo,

   o  instalaci dopravního značení B 28 – zákaz zastavení, které se v letošním roce objevilo v ul. Ústavní, nerozhodl odbor dopravy ÚMČ Praha 8, který běžně dopravní značení stanoví. Bližší info k tomuto procesu viz § 77 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

   Nejednalo se o nově stanovené dopravní značení, jeho původ je z roku 2007, kdy bylo značení instalováno. Po nějakém čase bylo značení odstraněno z nám neznámých důvodů a nikdo ho po celou dobu nepostrádal. Před několika týdny správce komunikace TSK, zřejmě v rámci běžné údržby, dopravní značení na sloup veřejného osvětlení znovuosadil, jelikož tato značka byla stále evidována v pasportu. Na základě této skutečnosti odbor dopravy neprodleně zahájil kroky k jejímu odstranění. V současné době je dopravní značení odstraněno.

   Pro upřesnění uvádíme, že dle zákona šířkové parametry komunikace (viz § 25 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích) Ústavní neumožňují obousměrný provoz a současně podélné parkování , což byl v minulosti zřejmě i důvod osazení uvedeného značení.

   V současné době se situace řeší a prověřují se navržené varianty, které povedou ke zlegalizování parkování na této komunikaci.

   Způsob i postihování přestupků je plně v kompetenci Městské policie, která začala konat až na základě oznámení občanů, do té doby zde bylo parkování tzv. „tolerováno“. MČ nemá kompetence do tohoto systému zasahovat.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


Vytisknout