Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a tři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Stavba OC Odra (Jiří Novotný 22.01.2021 14:28) – Ostatní
  Sdílet
  Dovolte mi dotaz na téma OC
  Odra,v poslední době se o tom mlčí! A jsou o tom jenom dohady a informace chybí!? Jaký je současný stav, případně,kdy se začne stavět nebo jestli se vůbec začne? Co zatím vím tak je to zatím ve stádiu hádek žalob a vzájemně nevraživosti!!! Nebudeme si nic nalhávat Odra rekonstrukci potřebuje je to ostuda Prahy 8!!! Tak jak je rekonstrukce je naplánována je bohužel nekoncepční a vůbec nic neřeší? Je to kočkopes!? Nelze zastavět půlku areálu a druhou nechat ladem? Nic to neřeší a bude to vypadat jako památník soc.realismu!? Děkuji za Vaše informace. J.Novotny.
  • Odpověď: (26.01.2021 15:03)
   Dobrý den, 

   Pro záměr rekonstrukce OC Odra bylo vydáno územní rozhodnutí v měsíci září 2020 a vzhledem k tomu, že sousedi využili svého práva a podali odvolání, tak bylo řízení postoupeno na odvolací orgán MHMP v prosinci 2020.

   S pozdravem

   Ing. Pavel Kryštof, MBA
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Čistá Osmička - Palmovka (Stefan 07.01.2021 15:12) – Životní prostředí
  Sdílet
  Píšu o projektu Čistá osmička. Jsem velmi rád a vděčný, že Praha 8 investovala prostředky na poskytování dalších služeb. Pomáhá udržovat naše okolí čisté a zvyšuje zaměstnanost. Přesto každý projekt má prostor pro zlepšení. Mám nápad na vylepšení projektu.

  Myslím, že jedna ze zón by měla být rozšířena, aby zahrnovala více ulic. Přiložen je snímek ulic, který by podle mě měl být přidán - nová ulice je zvýrazněna modelo barvou. Myslím, že by měla být zahrnuta celá délka Novakovych, U Balabenky, Vacínova, Ronkova, Na Hrázi a část Kotlasky. Důvodem je, že tyto ulice jsou velmi blízko stanice metra a autobusové zastávky Palmovka, která má hodně pěší dopravu. Mnoho lidí probíhá v ulicích a často chodí do Balabenky - výsledkem je bohužel v těchto oblastech více odpadu na zemi. Všiml jsem si, že v ostatních zónách, které jsou ve středu zón stanice metra, tým uklízí až 3 nebo 4 ulice od stanice metra. Například Světová ulice je vyčištěna, jednouže je vzdálena čtyři ulice od metra Palmovka. Nebo je v Karlíně vyčištěno mnoho ulic od metra Křižíkova.

  Myslím, že je třeba udělat dobrý důvod, proč by měla být služba rozšířena o tyto ulice. Pokud je to možné, dej mi prosím vědět své myšlenky.

  Děkuju za vaši pozornost.
  • Odpověď: (25.01.2021 16:37)
   Dobrý den,

   Děkujeme za Váš podnět. Jak jsem Vám psal v mailu, tak jednotlivé trasy byly dohodnuty v rámci smlouvy a Váš návrh je v řešení. Aktuálně platí stávající trasy programu Čistá Osmička. Pokud by se trasy programu Čistá Osmička rozšiřovaly, tak Vámi navržená oblast je jedna z nejvhodnějších.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Instalace zátrasu do ulice Krejčího (Martin Vacek 14.01.2021 15:59) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal na důvod instalace kuželu znemožňujícího vjezd do ulice Krejčího, v místě mezi zdí Hřbitova Libeň a plotem zahrádkářské kolonie. Pokud byl kužel instalován doprostřed silnice na pokyn MČ P8, prosím o vyjasnění jaký k tomu byl důvod.
  Děkuji za odpověď Vacek
  • Odpověď: (25.01.2021 15:30)
   Vážený pane Vacku,

   Odbor dopravy provedl šetření na místě a žádný zátaras v celém úseku ulice Krejčího není.
   Prosím o případné upřesnění.

   Děkuji.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Senafor u Bauhausu (Jaroslav Kovář 13.01.2021 14:50) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, již delší dobu je provedena stavební úprava a montáž semaforů na problematické křižovatce Teplická u Bauhausu. Proč už nejsou semafory v provozu ?
  V křižovatce navíc byla v úrovni svodidel nainstalována dopravní značka - která ale výrazně zhoršuje výhled do křižovatky pro vozy odbočující směrem do Čimic- není vidět do levého pruhu v protisměru.
  • Odpověď: (20.01.2021 15:20)
   Vážený pane Kováři, 

   nejedná se o ulici Teplickou, ale Ústeckou a k Vašemu dotazu si Vás dovolím odkázat na odpověď, která zde byla zveřejněna 28. 12. 2020: 

   Světelná signalizace na křižovatce Ústecká – K Ládví je podmíněnou investicí pro bytový areál Nové Chabry, a proto jsou záležitosti týkající se kroků vedoucích ke zprovoznění signalizace věcí investora tohoto bytového projektu. Na základě nám dostupných informací je potřeba provést ještě administrativní kroky, podle kterých investor předpokládá zprovoznění SSZ v průběhu měsíce února příštího roku.

   Z dopravního hlediska k této věci za PKD MHMP doplňujeme, že aktuální složitou situaci vnímáme rovněž v kontextu adventního času spojeného s nárůstem intenzit dopravy a věříme, že zprovoznění světelné signalizace ve vztahu výše uvedených skutečností snese odkladu. 
   Věříme, že uvedené vysvětlení budete moci přijmout a s pochopením.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   Jaroslav Lehký
   specialista silničního správního úřadu

   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
   Odbor pozemních komunikací a drah
 • Otázka: Očkování seniorů nad 80 let (Ing. Petr Částka 14.01.2021 17:44) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den.
  Chtěl jsem se zeptat, zda-li nějakým způsobem na Praze 8 plánujete organizovat/zabezpečovat dopravu nemohoucích, imobilních seniorů (80 let a více) do místa očkování proti covid-19? Například Praha 7 a i jiné okresy tuto možnost začínají nabízet právě pro imobilní seniory, kteří nemají jinou možnost jak se k vakcinaci dostavit.
  Děkuji.
  • Odpověď: (18.01.2021 14:59)
   Vážený pane inženýre,

   přestože převozovou službu by měl v případě imobilních osob zajišťovat praktický lékař, Městská část Praha 8 je připravena pomoci imobilním občanům s dopravou do očkovacího centra. Tato pomoc bude řešena v rámci pečovatelské služby, doprovod bude zajištěn vozem pečovatelské služby a kvalifikovaným pracovníkem. Služba za tímto účelem, a to s ohledem na mimořádnost situace, bude poskytována občanům ve věku 80+ bezplatně. Vzhledem k omezené kapacitě pečovatelské služby, která musí zabezpečovat i své každodenní úkoly, je třeba se na této pomoci dopředu domluvit. Proto žádáme zájemce, aby nejdříve konzultovali své potřeby na telefonických linkách pro seniory, ideálně před samotnou rezervací termínu očkování. Tyto seniorské linky byly zřízeny na podporu seniorských obyvatel MČ Praha 8 a pro potřeby poradenství při registraci k očkování byly posíleny: 

   601 263 294
   601 263 290
   601 263 291
   601 263 292

   Pokud byste potřeboval pomoc či další informaci, neváhejte se na nás obrátit.

   S pozdravem

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: úřední hodiny s ohledem na PES5 (Turko Jiří 13.01.2021 16:37) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  předem se omlouvám, že nejsem občan Vaší Městské části, ale občan MČ Prahy 7.

  Velice by mě zajímalo, jak je možné, že Váš úřad může mít úřední hodiny dva dny v týdnu, defacto po celý den, a to bez jakéhokoliv omezení pro veřejnost, když přímo Protiepidemický systém ČR uvedené výslovně vylučuje. Konkrétně uvádí, že úřední hodiny jsou pouze pro
  nezbytnou agendu a jinak má být nařízena práce z domova. Na Vašich stránkách však žádné omezení není zřejmé a také z doslechu vím, že úřední hodiny mají všechny Vaše agendy stejné jako před
  vyhlášením nouzového stavu.

  Mohl bych dostat informaci, na základě čeho se domníváte, že nejsou uvedeným porušována vládou nařízená opatření? Rád bych uvedené oficiálně navrhl také na naší MČ, kde tvrdí, že uvedené s ohledem na PES 5 nejde řešit jinak, než max. ÚH 2x týdně 5 hod. u vybraných agend, u zbylých nařízené pravidelné směny a HO, a také vyvolávací systém pro všechny agendy tak, aby v budově bylo co nejméně lidí.

  Velice děkuji za Váš čas.

  S pozdravem Turko
  • Odpověď: (15.01.2021 13:18)
   Vážený pane Turko,

   podle našeho názoru jsou stávající úřední hodiny stanoveny zcela v souladu s Usnesením vlády ČR č. 1202 ze dne 20.11.2020, neboť omezení úřední doby na 5 hodin 2x v týdnu, jak jsme si již vyzkoušeli, ohrožovalo činnost správního orgánu a nepřiměřeně ohrožovalo práva klientů/ veřejnosti. Samozřejmě v rámci těchto úředních hodin byla přijata ochranná opatření v souvislosti s pohybem občanů po budově.

   S pozdravem

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)
 • Otázka: chybějící supermarket v části Horní Libeň (Veronika Č. 08.01.2021 9:21) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, mám na Vás prosím dotaz ohledně nějaké vyhlídky výstavby supermarketu v okolí tramvajové trasy mezi Palmovkou a Kobylisy? V této lokalitě jsou pouze vietnamský prodejci a nějaký supermarket by se vzhledem ke stále se rozšiřující výstavbě novostaveb hodil. Je prosím nějaká informace, zda nebude v nově vznikajícím developerském projektu Koti Libeň (zastávka U Kříže) případně na zbývajících prostorách? Velice děkuji.
  • Odpověď: (12.01.2021 15:40)
   Dobrý den,

   bohužel SÚ nemá k dispozici informaci, zda v uvedeném projektu bude nějaký supermarket. Můžeme potvrdit, že v parteru budov jsou nebytové prostory, jejichž využití je v pravomoci vlastníka prostor. Většinou u podobných projektů bývají podobné prostory využity pro poskytovatele služeb veřejnosti, včetně obchodů. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Tříkrálový trh (Tereza Kozáková 09.01.2021 13:05) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, je mi jasné, že kvůli covidové situaci se Tříkrálový trh konat nebude. Ptám se jen, jestli uvažujete o posunutí akce, až se covid. situace uklidní? Je možné přispět, ať finančně či oblečením, na Klokánka, kam výtěžek obvykle chodil? Předem děkuji, Kozáková.
  • Odpověď: (11.01.2021 14:08)
   Vážená paní Kozáková,

   letošní Tříkrálový trh se neuskuteční ani v náhradním termínu vzhledem k nejasnému vývoji epidemiologické situace.
   Děkujeme za Váš zájem přispět organizaci Klokánek. Obraťte se proto, prosím, na ně přímo:
   http://www.klokanek-chabarovicka.cz/jak-mohu-pomoci/

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Komunální odpad (Poláčková 08.01.2021 16:24) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  narodilo se nám dítě, prosím o radu jak a zda vůbec je třeba nahlásit nového člena rodiny v bytě kvůli platbě za komunální odpad.
  Děkuji
  • Odpověď: (11.01.2021 14:04)
   Vážená paní Poláčková,

   předpokládám, že se jedná o obecní byt. V tom případě, prosím, kontaktujte oddělení bytů MČ Praha 8:
   https://www.praha8.cz/Oddeleni-bytu-a-spravy-pohledavek
   Pokud se jedná o byt v osobním vlastnictví, je třeba toto řešit s příslušným SVJ.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Letní provoz MŠ (Tereza 05.01.2021 21:18) – Školství
  Sdílet
  Dobry den, chtela bych se zeptat jak bude v letosnim roce resen provoz skolek pres letni prazdniny? Loni bylo nutne dite prihlasit do konce ledna, ale letos jsem zatim nikde nedohledala zadne informace. Dekuji. T.
  • Odpověď: (07.01.2021 14:50)
   Vážená paní Terezo, 

   veškeré informace o letním provozu MŠ, zřizovaných Městskou částí Praha 8, budou zveřejněny nejpozději do konce ledna 2021. 

   Děkuji za pochopení. Klidný den.

   vedoucí odboru školství (OŠ)


Vytisknout