Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a jedna
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Oprava chodníku - přemístění popelnic na trávu bez možnosti svozu odpadu (Alena Hronová 05.11.2017 15:08) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. V příloze naleznete fotografie popelnic, které někdo - zřejmě dělníci opravující chodník v ulici Mirovická, přemístil z místa pro ně vyhrazeného, na místo ke kterému se popeláři nemají šanci dostat. Mezi popelnicemi a komunikací vznikl příkop + bude se tam dávat asfalt. Odpad proto nebyl odvezen už v pátek a pokud ty popelnice někdo nepřemístí tam kam patří, tak se odpad nebude odvážet ještě týden! Prosím o urychlené řešení. A. Hronová
 • Otázka: Hrob (Marcela Čermáková 23.11.2017 15:24) – Obecní majetek
  Sdílet
  Jsem spolumajitelkou hrobu na Proseckém hřbitově ,hrob máme napůl se sestrou která zemřela a půlka hrobu bude patřit státu a já bych chtěla hrob odkoupit pro synovce syny zemřelé sestry ,napište mi prosím co pro to mám udělat ?
 • Otázka: Re: parkování v modré zóně (Václav Novák) Odpověď: (13.11.2017 13:24) (Nechleba 15.11.2017 19:55) – Doprava
  Sdílet
  Vážená paní Radilová,
  Jste si jistá, že v číslech, která uvádíte, nemáte řádovou chybu? Nebo spíše o dva řády?
  Pakliže jsou Vaše čísla správná, znamená to, že systém kontroly ZPS a vlastně celý systém ZPS na Praze 8 je zcela nefunkční a od základu špatně nastavený.
  1 115 přestupků za 2 měsíce znamená v průměru cca 3O přestupků za jeden pracovní den za celou Prahu 8. Ve skutečnosti v Kobylisích ve 4 ulicích okolo hřiště Admira parkuje KAŽDÝ DEN cca 15-20 vozidel v rozporu s principy ZPS – což tvoří minimálně jednu polovinu průměru Vámi uváděného počtu přestupků na celé Praze 8. Což je zjevný nepoměr.
  Z Vámi uvedených čísel tedy nade vší pochybnost plyne, že blikající autíčko Eltodo co se každý den prohání vysokou rychlostí ulicemi, je jen Potěmkinova vesnice na obyvatele Prahy 8, aby si nepřipadali hloupě, že platí výpalné za modré zóny zcela zbytečně.
  Prosíme vysvětlení tohoto rozporu
  S pozdravem
  L Nechleba
  • Odpověď: (23.11.2017 14:57)
   Vážený pane Nováku,

   čísla, které jsou uvedena vyhodnotil program SDP na zpracování přestupků zón placeného stání. Ten vychází ze zadokumentovaných a následně zpracovaných záznamů od Městské policie hl. m. Prahy.

   Naše oddělení neovlivňuje, kdy, kde a jak a kolikrát bude automatizovaným technickým prostředkem používaným při dohledu na dodržování pravidel parkování v rámci systému zón placeného stání zadokumentováno množství přestupků. Naše oddělení pouze tyto přestupky zpracovává a následně řeší.
    
   Zaznamenal-li jste podezření ze spáchání přestupků v zónách placeného stání, máte jako občan možnost vyrozumět MP hl. m. Prahy na L. 156 (volání je zdarma).Centrální operační středisko předá Váš podnět na podezření ze  spáchání přestupků Obvodnímu ředitelství MP Prahy 8. Důležité je nahlásit, o jaká vozidla se jedná, a v které ulici. Na místo se dostaví hlídka MP, která celou záležitost prověří. Samozřejmě totéž můžete učinit na PČR L. 158 (volání je zdarma).
    
   Jestliže víte, že některý občan uhradil formou „výpalného“ poplatek za možnost parkování v modré zóně, jedná se zcela určitě o nezákonnou formu vybírání poplatků. Protože jedinou zákonnou možností úhrady poplatků je na pobočce v přízemí Bílého domu (U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň). Po úhradě je vystaven doklad o uhrazení příslušné částky. Tento ceník schválila Rada hl. m. Prahy usnesením č. 1709. Tento ceník platí od 24. srpna 2017. Jiná forma úhrady, tj. „výpalné“, není možná a zákonná.
    
   S pozdravem
    
   vedoucí oddělení přestupků
   odbor dopravy (DO)
 • Otázka: Zastávkový přístřešek Třebenická (Smutná 11.11.2017 21:42) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o dodání zastávkového přístřešku — autobusová zastávka Třebenická u Kauflandu, ve směru na Vysočany. Děkuji.
  • Odpověď: (23.11.2017 14:48)
   Vážená paní Smutná,

   Vámi zmíněná zastávka Třebenická u Kauflandu, ve směru na Vysočany, není, bohužel, v kompetenci odboru dopravy MČ Praha 8. Prosíme, obraťte se na organizátora dopravy, kterým je ROPID.

   Děkujeme za pochopení, s pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)
 • Otázka: potkani (HANA NEDBALOVÁ 11.10.2017 15:14) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, již pár dní pozoruji ráno na zastávce Palmovka před Primou pobíhající potkany v parčíku mezi tramvajovou tratí a autobusovým nádražím. Budete to nějak řešit?
  • Odpověď: (23.11.2017 14:40)
   Vážená paní Nedbalová,
    
   deratizace v okolí Palmovky proběhla během měsíce října a listopadu podle harmonogramu umístěného na stránkách MČ P8 v sekci Deratizace.
    
   S přáním hezkého dne

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úklid podchodu Ládví (Žilková 26.10.2017 14:31) – Ostatní
  Sdílet
  Zajímalo by mne, kdo je zodpovědný za úklid podchodu u metra Ládví. Praha 8 nechala vymalovat pandy a tím, zdá se, starost o podchod zkončila.
 • Otázka: Most přes Rokytku a Elsnicovo náměstí (Barták 22.11.2017 14:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den.
  Pokud tomu dobře rozumím, tak oprava mostu ještě dlouhou dobu nezačne, ale dopravní omezení zůstane? A následné kroky při opravě Zenklovy ulice jsou již připraveny dobře, nebo také budou problémy ještě než něco vůbec začne?

  Zaujala mne odpověď p.Cézy ohledně změny na Elsnicově nám. který napsal že dojde k tvorbě nového parčíku pod úrovní místních komunikací, což zajistí jeho hlukovou izolaci.
  Mohu poprosit o více informací k tomuto plánu? Nebo rovnou vizualizaci? Já to zatím chápu tak, že se vytvoří parčík okolo Rokytky, v místech kde se momentálně nachází pouze potkani a bezdomovci. Můžete to prosím upřesnit?
  Předem děkuji za odpověď Barták
  • Odpověď: (23.11.2017 9:53)
   Vážený pane Bartáku,

   zásadním faktorem pro odpověď je, že celkovou rekonstrukci ul. Zenklova provádí více firem – DP, TSK, PVS, PVK apod.

   Ul. Zenklova patří dle výkonu státní správy MHMP. Zjednodušeně řečeno, výběrová řízení, výběr dodavatelů či subdodavatelů a celý povolovací proces staveb je pod gescí MHMP.

   O změnách na Elsnicově náměstí nemá Odbor dopravy informace.

   S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)
 • Otázka: otevření kasina v Čimicích (Matulíková 20.11.2017 15:49) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, prostý dotaz: Domníváte se, že pro "sídlištní" obyvatele Čimic by nebylo účelnější otevřít jakýkoli jiný obchod, např. řeznictví, prodejnu tiskovin, textilu atd., než otevírat kasino, když v těsném sousedství se nachází hospoda? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (23.11.2017 8:32)
   Vážená paní Matulíková,

   s lítostí Vám musím sdělit, že nejsme schopni ovlivnit, zda se pro nějaké prostory najde nájemce nebo provozovatel Vámi zmiňovaných obchodů. Obec je neotvírá. Vzdálenosti mezi různými provozovnami nejsme schopni ovlivnit vůbec. 

   Pokud Váš dotaz směřuje na hernu s adresou Praha 8, K Ládví 344/4 pak uvádím, že se jedná o adresu uvedenou v novelizované příloze Obecně závazné vyhlášky č. 10/2013 Sb. hl. m. Prahy, to znamená, že se jedná o místo provozování loterií. Provozovaná herna je povolena Ministerstvem financí ČR, ne obcí.

   Jen pro upřesnění, do budoucna s účinností nového Zákona o hazardních hrách se bude obec vyjadřovat jen k tzv. hernímu prostoru. Základní povolení uděluje opět Ministerstvo financí ČR. Mohu Vás ubezpečit, že cílem obce je snížit počet adres v Praze 8, kde je možno provozovat loterie. V této souvislosti uvítáme jakékoliv konkrétní informace od našich občanů, které budou relevantní pro zákonné důvody vedoucí k úpravě povolených míst provozování loterií při novelizaci OZV hl. m. Prahy.

   S pozdravem 

   vedoucí 
   ekonomický odbor (EO)
 • Otázka: Popelnice (Květa 27.10.2017 11:19) – Životní prostředí
  Sdílet
  Plánuje Městská část Prahy 8 uzamykatelné klece kolem popelnic? V oblasti Trója ul. Mazurská a Krynická je okolo popelnic neskutečný nepořádek, jelikož se stále lidé bez domova v těchto popelnicích přehrabují a vyhazují z popelnic na silnici věci.
  • Odpověď: (23.11.2017 7:58)
   Vážená paní Květo,

   vybudování klecových přístřešků pro kontejnery na směsný odpad je především věcí bytových družstev, SVJ nebo vlastníků domů. MČ Praha 8 může za určitých podmínek poskytnou součinnost nebo zvážit realizaci opravy kontejnerového stání dle typového projektu, který bude používán na území MČ Praha 8.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Hluk (Chlumová Stanislava 22.11.2017 10:03) – Životní prostředí
  Sdílet
  Je v plánu odhlučnit vlakovou trať, konkrétně přes ulici Primátorská? Tato trať zesílila provoz a hluk je i přes zavřená okna. Děkuji Chlumová


Vytisknout