Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla čtyři a jedna
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: kde mohou parkovat svatebčané (Radek Říha 29.06.2020 19:50) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, doporučujete nějaké místo k parkování svatebčanů? Obřad proběhne u Vás 2.7.2020 na MČ Praha 8, ale na webu MČ jsem nenašel žádné doporučení nebo informace kam nejvhodněji vozidla umístit. Při pohledu na leteckou mapu máte na nádvoří místa (relativně) dost, i auta na mapě vidím. Otázka je, zda tam pouštíte vozidla svatebčanů. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (30.06.2020 10:11)
   Vážený pane Řího,

   pro vozy svatebčanů jsou vyhrazena parkovací místa v ulici U Libeňského zámku (jižní okraj ulice při zdi přístaveb zámku).

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz 

   parkování
 • Otázka: otevření CaP (Suchá O. 21.06.2020 19:21) – Kultura
  Sdílet
  Proč se už měsíc neotevřel CAP,když Remedium,ElPIDA a j. už od května fungují. To je také způsob šetření P-8 a to na seniorech?
  • Odpověď: (24.06.2020 16:03)

   Vážená paní Suchá,

   děkuji Vám za Váš dotaz, avšak si dovolím upozornit, že Centrum aktivizačních programů pro seniory je registrovanou sociální službou dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách z čehož vyplývá, že se nejedná o volnočasovou organizaci ani kulturní centrum nebo sportoviště, s čímž je bohužel tato služba často mylně zaměňována. Dle plánu MPSV ohledně rozvolňování opatření v sociálních službách bylo CAP možné otevřít až v pondělí 22. června, což naše příspěvková organizace Sociální a ošetřovatelské služby Praha 8 učinila. Vzhledem k opatrnosti je služba zpřístupněna v omezeném režimu, kdy epidemiologická situace se v Praze sice lepší, nicméně vznikají nová ohniska a obezřetnost je stále na místě.

   Pro bližší informace ohledně CAP prosím kontaktujte:

   Daniela Stoklasová tel.:283 842 214, e-mail: daniela.stoklasova@sospraha8.cz
   Mgr. Jan Šmída, tel.: 283 842 215, e-mail: jan.smida@sospraha8.cz

   Děkuji a přeji hezký den

   Mgr. Zuzana Holíková
   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
   e-mail: zuzana.holikova@praha8.cz

 • Otázka: Casopis Osmicka (Randy Johnsonova' 19.06.2020 13:04) – Ostatní
  Sdílet
  Bydlim na sidlisti Bohnice-Radomska'470/3 V unoru prestali dodavat do naseho domu Osmicku. Kde je nejblizsi misto kde bych si ji mohla vyzvednout?
  • Odpověď: (24.06.2020 15:57)

   Dobrý den, paní Johnsonová,

   Mrzí nás, že Osmičku nedostáváte. Kontaktoval jsem již kvůli tomu distribuční společnost a věřím, že se vše napraví. Nejbližším místem, kde je Osmička k vyzvednutí, je pro Vás KD Krakov, případně Psychiatrická nemocnice Bohnice.

   S pozdravem

   Mgr. Vladimír Slabý
   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
   e-mail: vladimir.slaby@praha8.cz

 • Otázka: Výmoly ve vozovce (Lucie Brousková 19.06.2020 10:01) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych požádala o opravu výmolů v ulici Bojasova,Slancova jejich tam už poměrně dost a čím dál víc se zvětšují, místy je nelze objet, úzký prostor, takže je to o nápravu či kola???!
  Myslím, že platíme dost velké částky za Modré zóny, které by šly na opravy využit!!!
  Děkuji Brousková
  • Odpověď: (23.06.2020 15:25)

   Vážená paní Brousková,

   Váš podnět na opravu výtluků v ul. Bojasova a Slancova předáváme správci komunikace TSK, který je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz

   Dobrý den,
   Ohledně výtluků v těchto komunikací vím. Mám hlášené neustále od občanů další výtluky apod. Již před týdnem jsem toto zadal našemu dodavateli na opravu ale bohužel nedokážu ovlivnit, kdy se do toho pustí a opraví to. Pokusím se je trochu popohnat ale bohužel mají přednost havarijní závady a až pak teprve se dělají tyto. 
   Pokusím se dodavatele optat, jestli by se do toho mohli co nejdříve pustit.

   Zdeněk Kolařík
   Správní technik
 • Otázka: Znacka zakaz stania,U mlynskeho kanalu (Martin Paluch 12.06.2020 16:17) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den. , bolo by mozne umiesnit na koniec ulice U mlynskeho kanalu tnacku zakaz stania? Po obidvoch stranach je vjazd na obsluzne komunikacie ,ktory je blokovany stojacimi autami ... dakujem
  • Odpověď: (23.06.2020 15:21)

   Vážený pane Paluchu,

   v této části ulice je zřízena obytná zóna.
   Vozidla tudíž mohou stát pouze na vyznačených místech označených jako parkoviště.
   Tato vozidla stojí mimo takto označená místa, dopouští se přestupku. Bylo by vhodné oslovit MP hl. m. Prahy.
   Tato ulice je účelovou komunikací ve vlastnictví právnické osoby a případná úprava DZ je na návrh vlastníka resp. Správce komunikace.
   Pokud bude OD osloven vlastníkem resp. správcem komunikace, bude se případným návrhem zabývat.
   Nicméně všeobecně se dá konstatovat, že v obytné zóně se užívá dopravního značení co nejméně.

   Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: marek.cerny@praha8.cz

 • Otázka: Otevírací doba letních zahrádek (Karel Hochmajer 16.06.2020 20:35) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den,
  platí na území Prahy 8 nějaké omezení otevření letních hospodských zahrádek?
  Například hospoda U Horkých v Koželužské ulici nechává sedět své hosty na zahrádce každý den třeba přes půlnoc, a ruší přilehlé domy.
  I když to několikrát řešila i MP, zahrádka vesele vyrušuje dál.

  Děkuji, K.H.
  • Odpověď: (22.06.2020 16:38)

   Vážený pane Hochmajere,

   k vašemu dotazu ohledně otevírací doby restauračních zahrádek sděluji, že restaurační zahrádka může být provozována max. do 22.00 hodin. Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   Irena Kratochvílová
   Oddělení silničního správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
   e-mail: irena.kratochvilova@praha8.cz

 • Otázka: Zahrádka restaurace Namaste India (A. Homolková 13.06.2020 17:45) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, ve vnitrobloku mezi ulicemi Ronkova, Kotlaska, Pod Kotlaskou a Na Žertvách budují majitelé restaurace Namaste India (Ronkova 12) restaurační zahrádku. Já i ostatní občané bydlící ve jmenovaných ulicích se obáváme hluku při večerním a nočním provozu restaurace. Zajímá mne, zda je stavba zahrádky povolena příslušnými úřady. Děkuji Homolková
  • Odpověď: (22.06.2020 16:35)

   Vážená paní Homolková,

   k vašemu dotazu ohledně umístění restaurační zahrádky ve vnitrobloku ulic Ronkova, Kotlaska, Pod Kotlaskou a Na Žertvách sdělujeme následující. Jelikož se nejedná o umístění zahrádky na komunikaci, silniční správní úřad zde z toho důvodu nevykonává státní správu.  Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   Irena Kratochvílová
   Oddělení silničního správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
   e-mail: irena.kratochvilova@praha8.cz

 • Otázka: letní provoz MŠ (Pavla Prokopová 09.06.2020 12:10) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, připojuji se k dotazům na letní provoz školek. Děti jsme museli hlásit do letního provozu s ohromným předstihem a v rámci situace s koronavirem se situace a plány na prázdninové hlídání u mnoha rodičů změnily. Jiná města/městské části v rámci nastalé mimořádné situace rozšiřují prázdninový provoz a to v kmenových školkách, aby se děti kvůli riziku nákazy zbytečně nemíchaly. I v naší MŠ rodiče toto diskutují a očekávají nějaký takový krok od městské části - např. provoz kmenové MŠ na celý červenec. Myslím, že by bylo vhodné vyjít občanům v tomto vstříc, rozpočet na toto by se určitě našel, např. z příjmů z daně z nemovitostí, kterou Praha 8 zvýšila letos na dvojnásobek původní výše. Můj dotaz tedy zní: plánujete se zeptat přímo rodičů přes jednotlivé MŠ, zda jim prázdninový provoz vyhovuje a zda neočekávají jiný rozsah či přesun do kmenových MŠ? Nebo podniknete nějaké jiné kroky ke změně? Děkuji.
  • Odpověď: (17.06.2020 14:28)

   Vážená paní Prokopová, 
    
   v rámci letního provozu bylo určeno 9 mateřských škol, kam přihlášení zákonní zástupci zasílali platby za školné a stravné tak, aby byly na účtu školky nejpozději do 31. března 2020.
   Pravděpodobně s ohledem na současnou nejistou situaci byl počet platících – s ohledem na minulá léta – enormní. Všech 9 mateřských škol je plně zaplněno, navíc u 4 z nich došlo k převisu platících, který nikdy v historii nebyl, tak jsme museli otevřít několik dalších tříd v dalších 4 mateřských školkách, abychom uspokojili všechny, kteří splnili podmínky.
   Zákonným zástupcům, kterým platba na účet školky dorazila 1. dubna a později, ji vracíme.
   Byl vyhlášen „stop- stav“ na jakékoliv další přijímání k letnímu provozu.
   Navíc jeden z rodičů  požádal dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, o anonymizované jednotlivé informace, kdy konkrétně kdo zaplatil školné a kdy stravné – jelikož měl podezření, že jsou přijati i někteří, co zaplatili po termínu. Což se nestalo.

   Více viz  https://www.praha8.cz/Letni-provoz-nasich-osmickovych-materinek-je-v-ramci-Prahy-zcela-jednoznacne-nejrozsahlejsi.html

   Pokud někdo v lednu žádost k letnímu provozu nepodal, a přesto by chtěl letní provoz využít, tak poslední možností oslovit mateřské školy, co budou mít letní provoz, aby Vás kontaktovali v případě, že některý ze zákonných zástupců, co zaplatili za své děti, již nyní oznámil, že nenastoupí. V tento moment je možné přijetí na letní provoz 2020.


   Děkuji. Klidný den.

   Mgr. Petr Svoboda
   vedoucí odboru školství (OŠ)
   e-mail: petr.svoboda@praha8.cz

 • Otázka: Sečení trávy (Věra Marvanová 08.06.2020 17:14) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  Myslela jsem, že po tom fiasku se sečením trávy v minulých letech si úřad již dá pozor a bude pověřenou firmu kontrolovat. I letos sečení probíhá zmateně, každý trávník je sečený na jinou délku (často je přerostlá tráva posečena úplně nakrátko, čímž se ze zelené džungle změní rovnou v suchou poušť), posečená tráva je často zanechána na trávníku, některé plochy nebyly dosud vůbec posečeny a působí spíš jako vzrostlé obilné pole místo městského trávníku.
  Přiložené fotografie byly pořízeny dne 7. 6. 2020 v Čimické ulici. Jak lze vidět, vzhledem k její barvě, posečená tráva zde leží již delší dobu a dusí živou trávu pod sebou, která tak nemůže dobře růst. Naopak např. v ulici Na Žertvách nebyl trávník dosud vůbec posečen.
  Chtěla bych proto požádat úřad o častější kontroly stavu trávníků. Pamatuji doby, kdy přijela jedna firma a během několika dnů posekala celé Bohnické sídliště na jednotnou úroveň a nebyl s tím problém. Proč v současné době s moderní technikou toto není možné?
  S pozdravem
  Marvanová
  • Odpověď: (11.06.2020 10:49)

   Vážená paní Marvanová,

   obracíte se na nás s dotazem ohledně provádění seče trávnatých ploch na území MČ Praha 8, konkrétně v ulici Čimická, v těsné blízkosti zastávky Podhajská pole a dále v ulici Na Žertvách. Bohužel, ne všechny pozemky jsou svěřeny do správy MČ Praha 8.
   Dle Vámi pořízené fotodokumentace se jedná o pozemky, které nespravuje MČ Praha 8. Pozemek v ulici Čimická je majetkem Hl. m. Prahy, údržbu zde provádí Technická správa komunikací hl.m. Prahy. Pozemek, kde se nachází pás zeleně v ulici Na Žertvách, je majetkem Dopravního podniku hl. m. Prahy, údržbu pozemku zde zajišťuje Dopravní podnik. Váš podnět bude oběma vlastníkům předán k přímému vyřízení.

   Odbor životního prostředí zajišťuje seč travnatých ploch svěřených do správy na základě smlouvy o dílo se stejným dodavatelem jako v předchozích letech. Seč probíhá pouze na základě výzvy odboru životního prostředí, je pravidelně kontrolována a po ukončení prací je vše zaznamenáno do předávacího protokolu. Provedení seče je u dodavatele požadováno na vyšší pokos 8-10 cm se sběrem, seč probíhá s ohledem na klimatické podmínky.  U mladých výsadeb bez kůlování a vzrostlých solitérních dřevin v okruhu cca 0,5 m je tráva ponechána z důvodu zamezení případného poškození kmene dřevin nebo poškození kořenových náběhů.

   Děkujeme za Váš zvýšený zájem o životní prostředí na území MČ Praha 8.

   Ivana Švancarová
   Odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ivana.svancarova@praha8.cz

 • Otázka: WC u dětského hřiště v Podlipného sadech (Daniela Dvořáková 03.06.2020 15:07) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, jak je to s otevřením uvedeného WC. Za celou dobu jeho existence jsem pouze jednou zažila, že byl v provozu. Důvody uzavření jsou dle oznámení na dveřích různé. V zimě zima, pak technické důvodu, nyní hygienické důvody - virus. Přilehlé hřiště bylo plné rodičů a dětí. Je velmi hygienické potřebu vykonávat v okolí hřiště.
  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (10.06.2020 14:52)

   Vážená paní Dvořáková,

   WC je v provozu již od 1. 6. 2020. Nyní čekáme na opravu pumpy na dětském hřišti, abychom mohli zprovoznit vodní prvek a pítko. Děkuji za podnět.

   S přáním hezkého dne

   Bc. Ondřej Maleček
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.malecek@praha8.czVytisknout