Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a tři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Smetí pod železničním viaduktem - Na Žertvách (Jaroslav Čehovský 15.03.2018 12:01) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, s dovolením s evrátím k dřívějšímu tématu velmi neutěšeného stavu pod železničním viaduktem v ulici Na Žertvách. Vím, že je pozemek ve správě Dopravního podniku, bojujeme s bordelem na jejich pozemcích i na Praze 9. Podi viaduktem chodím denně a domnívám se, že je situace z velké části způsobená záborem plochy osobními vozy. Je tu improvizované nelegální parkoviště, na kterém stojí mimopražská a zahraniční vozidla. Nejednou jsem byl svědkem, jak skupina osob zřejmě po delší cestě v místě svůj vůz "uklízí" vyhazováním odpadků po okolí, kálejí, močí. MP začala parkování na této ploše částečně řešit, cca 1x týdně všem rozdá výzvu. A to je vše, efekt na zábor trávníků a chodníku je nulový, pořád je narváno. Z druhé strány náspu na Sokolovské to samé. Věřím, že kdyby se zabránilo pokračování této nelegální odstavné plochy, vyřešil by se do velké míry i problém s pořádkem. Druhou věcí je pak neudržovaná zeleň na samotném náspu, kde občas jen hledím, jakej typ odtamtud z křoví vyleze.
  • Odpověď: (16.03.2018 10:32)
   Vážený pane Čehovský,

   pozemek, jak správně zmiňujete, je ve vlastnictví DP hl. města Prahy.  Výzvu DP na úklid nepořádku jsme zaslali. Bohužel se jedná o velmi problematické místo. 

   Bohužel, MČ Praha 8 nemá finanční prostředky, které by vynaložila na úklid pozemků, které nemá svěřené ve své správě. 

   Podnět týkající se nelegálního parkoviště jsme předali řediteli MP. Reakci zasíláme níže.

   S podzravem

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: klara.dvorakova@praha8.cz


   Vážený pane Čehovský,

   v reakci na Váš e-mail a žádost o radu Vám sdělujeme následující:

   Problém s parkováním vozidel na ploše pod železničním viaduktem v závěru ulice Na Žertvách jsme řešili již v měsíci lednu tohoto roku, kdy jsme zde prověřovali stížnost jednoho občana, který si stěžoval na neoprávněné stání vozidel v této lokalitě. K našemu šetření byl sepsán našim místně příslušným okrskovým strážníkem úřední záznam, který byl odeslán majiteli pozemku, tj. DP Hl. m. Prahy.

   V tomto ÚZ navrhujeme uvedenému majiteli pozemku i případné řešení dle našich představ. Reakci majitele pozemku Vám posíláme níže a také Vám jako informaci posíláme i předmětný úřední záznam, včetně fotodokumentace a výpisu z KN.

   Na Žertvách pod mostem - reakce na podnět p. Čehovského (březen 2018) DP a MP (PDF, 186 kB)

   Naši strážníci na místě namátkově cca 2-3x týdně zasahují a řeší zde neoprávněné stání vozidel, a to plně v souladu se zákonem a pravomocemi strážníka obecní policie.

   Co se týká případného nepořádku na dotčeném pozemku a v jeho okolí, tak naši strážníci toto také sledují, a pokud by zde docházelo ke znečišťování některého z pozemků, tak by toto řešili ve své kompetenci.

   V každém případě jsme našim místně příslušným okrskovým strážníkům Váš podnět předali a strážníci si k tomuto přijmou svá opatření.

   S pozdravem

   Mgr. Luděk Vaníček.
   ředitel OŘ MP Praha 8
 • Otázka: Pomoc v ramci CSR (Lucie Jonakova 27.02.2018 12:00) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den,
  v ramci CSR=Spolecenske odpovednosti firem se chceme zeptat, zda mate nejake projekty/akce, na kterych bychom se jako firma mohli podilet. Mame zajem pomoci nasi mestske casti Praze 8, kde sidli nase pobocka.
  Dekuji za info.
  S pozdravem Lucie JOnakova
  774 724 824
  • Odpověď: (16.03.2018 8:53)
   Vážená paní Jonaková,

   děkujeme za kontaktování a Váš zájem. Rádi bychom Vám nabídli možnost podílet se na dobrovolném úklidu území. V případě zájmu, prosím, kontaktujte paní Mgr. Šimkovou.

   S pozdravem

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Klapkova ulice, povrchy (krabec 15.03.2018 9:19) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se dozvěděl kdy bude zahájena konečná fáze oprav povrchů v ulici Klapkova,

  Děkuji
  • Odpověď: (16.03.2018 8:17)
   Vážený pane Krabče, 

   Váš dotaz předáváme správci komunikace, jímž je TSK hl. m. Prahy, která je v této věci kompetentní. Odbor dopravy nerozhoduje o termínu provedení povrchů. Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: rozšíření cyklostezky na Rohanském ostrově (Jan Raab 15.03.2018 12:34) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, proč je plánované rozšíření a zpevnění cyklostezky na Rohanském ostrově zakončeno před betonárkou, kde není rozumný přístup z Karlína? Proč není dotaženo alespoň k ulici U Mlýnského kanálu?
  • Odpověď: (15.03.2018 13:16)
   Vážený pane Raabe,

   plánované úpravy bezmotorové komunikace A2 jsou ukončeny před betonárkou z důvodu složitých majetkových vztahů směrem od betonárky k Negrelliho viaduktu.

   S úpravou povrchu v těchto místech také počítáme, ale projektová příprava (i vzhledem k dalším developerským aktivitám v této lokalitě) si vyžádá delší čas. Proto jsme se rozhodli zlepšit alespoň část této významné pražské trasy, než opravu dlouhodobě odkládat.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení bezmotorové dopravy a bezpečnosti provozu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Oprava chodniku (Dmitrij Zalesskij 13.03.2018 11:38) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den,
  kdy bude opraven chodnik v ulice Eledrova po havariji vody, ktera stala 08.03?
  Predem dekuji za odpoved.
 • Otázka: Uzavření ulice Na Žertvách (Vera Mala 14.03.2018 10:58) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, jak je mozne, ze pri tak katastrofalni dopravni dostupnosti dolni Libne kvuli rekonstrukci Zenklovy nekdo dovoi uzavrit ulici Na Zertvach? Jak se maji dostat auta z libne na Prosek/ Kobylisy? Do ulice Sokolovska se opravdu vsechny nevejdou! Samozrejme cekam odpoved, ze toto neni ve vasi kompetenci...
  • Odpověď: (14.03.2018 13:36)
   Vážená paní Malá,

   provedení oprav vozovek v dané lokalitě povolil ODA MHMP. Jedná se o období od 13. do 20. března 2018 z důvodu dokončení celkových oprav započatých v roce 2017.

   Směrové trasy jsou dostatečně značeny.

   S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)
 • Otázka: cyklodoprava (Vratislav brouzda 14.03.2018 9:22) – Doprava
  Sdílet
  Prosím o sdělení kdy budou realizovány slíbené cyklostezky Žernosecká - ´Dáblická a v okolí Střelničné, které měly být realizovány, podle článku ve vašich aktualitách z října minulého roku, ještě během podzimu minulého roku. Děkuji za odpověď. Vratislav Brouzda
  • Odpověď: (14.03.2018 10:25)
   Vážený pane Brouzdo,

   děkujeme za Váš zájem. Bezmotorová komunikace Ďáblická – Žernosecká bude realizována v období duben-červen 2018.

   S pozdravem
    
   pověřený vedením oddělení bezmotorové dopravy a bezpečnosti provozu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Letní provoz mš 2018 (Andrea Mitková 13.03.2018 14:56) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy bude uveřejněn rozpis letního provozu mateřských školek. Potřebuji v práci nahlásit dovolenou a nemám se od čeho odpichnout. Děkuji Andrea
  • Odpověď: (14.03.2018 7:51)
   Vážená paní Mitková,

   letní provoz mateřských škol bude určen na poradě s řediteli, která se bude konat dne 5. dubna 2018. Poté jej zveřejníme na našich webových stránkách.

   S pozdravem

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Nedovolený zábor parkovacích míst na modré zóně. (Mian Pěchouček 27.02.2018 13:42) – Doprava
  Sdílet
  Zdravím rád bych se zeptal na situaci ohledně nedovoleného záboru parkovacích míst v ulici Vacínova 9. Místa pro parkování jsou obsazena 4 popelnicemi a to 24 hodin denně 7 dní v týdnu což je v rozporu s mestskou vyhláškou o svozu odpadků, tudíž se dle mého jedna o nedovoleny zábor parkovacích míst! Prosím o vyřešení této situace děkuji Pěchouček!
  • Odpověď: (13.03.2018 13:35)
   Vážený pane Pěchoučku,

   k Vašemu podnětu týkajícího se umístění kontejnerů na směsný a tříděný odpad na komunikaci před objektem Vacínova 420/9, Praha 8 - Libeň sdělujeme, že bude provedeno opakované místní šetření v daném místě, zda dochází k porušování právních předpisů.

   Provozovatelé provozoven v dotčeném objektu budou písemně vyzváni ke kontrole odpadového hospodářství. Zároveň budou upozorněni na dodržování povinností uvedených ve vyhlášce hl. m. Prahy o odpadech. 

   S pozdravem
   oddělení výkonu státní správy, kontroly a přestupků
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Poničené lavičky (Burda 07.03.2018 7:14) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, plánuje se údržba tří laviček u stanice autobusu Sídliště Čimice. Jedna je zcela zničená a další dvě potřebují údržbu jako sůl.
  Dále by mě zajímalo, jestli bude vysazena nová zeleň místo tří zdravých, avšak koncem listopadu pokacených tújí na stejném místě t.j. v blízkosti zastávky Sídliště Čimice.
  Děkuji Marek Burda
  • Odpověď: (12.03.2018 13:17)
   Vážený pane Burdo,

   děkujeme za Váš podnět. U stanice autobusu sídliště Čimice spravujeme tři lavičky. Konkrétně lavičky č. 251, 252 a 253. První dvě lavičky jsou v pořádku u lavičky č. 253 je poničená deska, jenž bude v blízké době opravena. Ostatní lavičky nejsou, bohužel, v naší správě. 

   S pozdravem 

   Centrum Palmovka , a.s.


Vytisknout