Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla šest a čtyři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: kontejnery (Andrea K. 04.12.2023 11:54) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím, bylo by možné umístit kontejnery na tříděný odpad jinam, než jak je nyní v blízkosti autobusové stanici na Palmovce? Kontejnery tam jsou z obou stran chodníku, neustále je tam kolem nepořádek, kontejnery jsou přeplněné, odpadky poházené.
  Přes ten chodník chodí denně hodně lidí, především dětí, kteří jdou do školy/školky.
  Děkuji.
  • Odpověď: (07.12.2023 10:25)
   Dobrý den,

   situaci na stanovišti č. 164 na separovaný odpad v ulici Na žertvách 860/28 opakovaně namátkově monitorujeme a v případě nepořádku či přeplněných nádob obratem předáváme k okamžité nápravě svozové společnosti IPODEC – Čisté město a.s., která provádí svoz separovaného odpadu a úklid na stanovišti na Praze 8 na základě smlouvy uzavřené s Hlavním městem Prahou.
   Toto stanoviště v blízkosti autobusové stanice Palmovka bylo schváleno odborem dopravy a Magistrátem hl. m. Prahy, který je zřizovatel stání tříděných odpadů na území hl. m. Prahy. Stanoviště separovaného odpadu bylo umístěno na chodníku v dané lokalitě z důvodu jeho výhodné polohy pro odkládání tříděného odpadu v dosažitelnosti s okolními bytovými domy. 
   V současné době neuvažujeme o změně tohoto stanoviště separovaného odpadu, a to i z důvodu nenacházejícího jiného vhodného místa pro jeho nové umístění.

   Závěrem bych ráda doplnila, jakmile bude na tomto stanovišti kontejnerů na separovaný odpad nepořádek nebo nebude provedený svoz separovaného odpadu v plánovaný termín, obracejte se prosím s žádostí o zjednání nápravy přímo na svozovou společnost na e-mailové adrese:  ipodec.odpady@mariuspedersen.cz 

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Poliklinika Mazurská (Petr Sláma 20.11.2023 19:41) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den! Mám dotaz ke zveřejněné smlouvy z registru smluv. K čemu potřebuje Městská část digitalizaci objektu polikliniky Mazurská do BIM vč. vytvoření vnitřního navigačního systému za 435 000 Kč?
  Jaké má MČ s poliklinikou plány, když do ní investuje tyto prostředky?? Neměla by MČ investovat raději peníze do škol nebo školek?
  Dodavatelem je firma Intellmaps, jejímž jednatelem je pan Čapek. Je to pan Ladislav Čapek, který na Facebooku pravidelně velebí Městskou část za podporu spolku Krásné Kobylisy? Děkuji. Petr Sláma
  • Odpověď: (06.12.2023 12:39)
   Vážený pane Slámo,

   Městská část Praha 8 investuje do objektu polikliniky Mazurská, kterou má ve své správě, a která je jedním z největších poskytovatelů ambulantní zdravotní péče v Praze 8 dlouhodobě. Před několika lety např. MČ Praha 8 za finančního přispění hl. města Prahy zrekonstruovala přilehlé parkoviště. Ještě dříve, v roce 2008, realizovala výměnu oken, ústředního topení a fasády. V roce 2019 jsme zrekonstruovali společná sociální zařízení a v současné době např. dokončujeme projekt na instalaci fotovoltaických panelů na střechu budovy.
    
   Pro digitalizaci objektu polikliniky do BIM jsme se rozhodli nejen proto, že to vyžaduje legislativa, ale zejména proto, že ji chápeme jako moderní nástroj pro řízení správy objektu, který nám, jak věříme, zejména u takto velké a členité budovy umožní v budoucnu efektivnější údržbu a správu, stejně tak jako lepší plánování dalších investic. V neposlední řadě předpokládáme, že nám také umožní lepší komunikaci se stávajícími i potenciálními nájemci.
    
   O osobě jednatele dodavatelské společnosti není odboru správy majetku Úřadu městské části Praha 8 nic známo.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: Lokace nového stromku v Kobylisích (Ivana V. 29.11.2023 22:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v parčíku mezi ulicemi Třeboradická a Trousilova byl vysazen nový stromek. To je pochvalné, nicméně byl vysázen přesně v jediném místě, kde děti sáňkují. Nyní je to tam kvůli stromku nebezpečné, přitom by stačilo ho posunout o 5 metrů dál. Chtěla jsem se zeptat, zda byl toto záměr, aby se třeba neničila tráva nebo zda to rozhodl někdo, kdo o této lokalitě nic neví? Děkuji.
  • Odpověď: (06.12.2023 12:35)
   Dobrý den,

   V rámci projektu výsadby stromů v lokalitě Kobylisy bylo navrženo místo v parku Sokolníky, kvůli zpevnění půdy ve svahu z důvodu lehké půdní eroze. V místě proběhlo monitorování pozemku, kdy bylo zjištěno, že strom z výše uvedených důvodů zde může být vysazen a neznemožňuje dětem tak sáňkování.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Námraza (Michaela 04.12.2023 15:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den.
  Prosim o soleni/sterk po Palmovce. Neskutecne namrzle a sterk je jen na velmi malo mistech, kudy chodci chodi.
  Take prosim ulice Primatorska u domu c.27 a naproti je naledi a nikdo nesype uz co to zaclo. Je to ulice zkopce, myslim, ze by ulice ve svahu mely byt prioritnejsi nez jine.

  Presne na tom miste jsem si tri roky zpatky pri padu na zadek vyhrezla plotynku v bedrech a ted jsem v 8.mesici tehotenstvi a ten cisty led v kopci nebo na Palmovce je sileny.
  Dekuji moc za reseni a udrzovani
  • Odpověď: (06.12.2023 12:28)
   Dobrý den,

   jedná se o pozemky ve vlastnictví HMP, Váš podnět byl předán k vyřízení na Magistrát hlavního města Prahy. 

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: eObcanka - sprava karty (Sarka Sahulova 04.12.2023 15:27) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, kde a jak mohu zazadat o nove kody k elektronicke obcance? Hlavne o DOK
  dekuji
  Sahulova
 • Otázka: topení uhlím (Šustrová 28.11.2023 8:37) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, několik domů kolem zastávky Nad Trojou v ulici Trojská topí uhlím a když nefouká vítr, je tu v údolí úplně nedýchatelno. Mohli byste je prosím vyzvat ke sjednání nápravy? Pokud vím, topení uhlím je v Praze zakázáno už od r. 2020. Děkuji
  • Odpověď: (01.12.2023 11:55)
   Vážená paní Šustrová,

   k Vašemu podnětu sdělujeme, že vyhláška hl. m. Prahy zakazuje topit uhlím, uhelnými briketami a koksem v kamnech a kotlích ve stacionárních zdrojích, které nedosahují emisních parametrů 3. emisní třídy. Zákaz spalování vybraných druhů paliv se nevztahuje na spalovací stacionární zdroje, které slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění a které nejsou zároveň navrženy rovněž pro přímé vytápění místa instalace a které zároveň splňují minimální emisní požadavky stanovené pro jednotlivé druhy paliv.
   Na základě Vašeho upozornění provedeme opakované místní šetření v dotčené ulici za účelem zjištění, zda provozovatel zdroje znečišťování ovzduší dodržuje povinnosti dané zákonem o ochraně ovzduší. V případě, že zjistíme, že provozovatel porušuje základní povinnosti při vytápění domácnosti pevnými palivy, zašleme provozovateli zdroje upozornění na dodržování zákona o ochraně ovzduší a vyžádáme si příslušné doklady.
   Zároveň pro provedení kontrolního šetření prosím o upřesnění informace, o jaké domy se jedná.

   Děkuji a s pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Žádost o zřízení zákazu stání/zastavení (Bohumil Bubník 31.10.2023 10:42) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, kam je možné obrátit se s žádostí o zřízení zákazu zastavení, případně zákazu stání v ulici Slancova u nájezdu na chodník mezi vchody č.p. 1258 a č.p. 1259 a to alespoň formou vodorovného dopravního značení V12d, nebo lépe V12a, ideálně doplněné i o dopravní značku B29, resp. B28.
  Jedná se o jediné místo, kde je možné např. pro vozy IZS, nebo pro účely stěhování najet k domu a nezablokovat průjezd parkovištěm.
  Pro upřesnění přikládám obrázky s vyznačeným konkrétním místem.
  Předem děkuji za odpověď a případné kladné vyřízení, B. Bubník.
  • Odpověď: (01.12.2023 11:51)
   Vážený pane Bubníku,

   Žádost podejte na odbor dopravy.
   Hezký den.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Přístřešek na zastávce Třebenická u Kauflandu (Smutná 27.11.2023 20:04) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, mohla by zastávka Třebenická u Kauflandu dostat přístřešek?
  • Odpověď: (29.11.2023 12:49)
   Dobrý den,

   děkuji Vám za dotaz.
   Výstavba nového zastávkového přístřešku na zastávce Třebenická ve směru na Střížkov je předběžně schválena, ale prozatím bez termínu realizace. Finanční rámec smlouvy alokovaný zejména na výměny přístřešků v souvislosti s ukončenou nájemní smlouvou se společností JCDecaux byl dočerpán a nyní se čeká na případné uplatnění opce ze strany HMP.

   S pozdravem

   Vlastimil Vyplel
   Projektový manažer
   Technologie hlavního města Prahy, a.s.
   Dělnická 213/12
   170 00 Praha 7 – Holešovice
   Tel.: +420 778 746 981
   E-mail: vlastimil.vyplel@thmp.cz
   www.thmp.cz | www.prahasviti.cz
 • Otázka: kluziště a vánoční strom (Červenková 22.11.2023 16:49) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, proč nebude letos na dopravním hřišti u ZŠ Glowackého rozsvěcení vánočního stromu a kluziště? Prostředí dopravního hřiště je příjemnější a pro děti vhodnější než prostranství před OC Krakov.
  Děkuji Červenková
  • Odpověď: (23.11.2023 14:08)
   Dobrý den,

   na provozování všech tří kluzišť v majetku MČ Praha 8 bylo vypsáno výběrové řízení. Dosavadní provozovatel kluziště v areálu ZŠ Glowackého se do něj přihlásil, ale nesplnil všechny požadované podmínky. Proto byl vybrán jiný provozovatel na jiném místě. Co se vánočního stromu týče, tak v sídlišti Bohnice byly dva nazdobené stromy relativně blízko sebe (Glowackého a Krakov), proto jsme rozhodli letos ozdobit a rozsvítit strom nově v Čimicích místo Glowackého.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: oprava povrchu komunikace (Rudolf Hruška 18.11.2023 22:28) – Doprava
  Sdílet
  prosím o sdělení zda je v plánu celková oprava povrchu ul. Štětínská, původní povrch cca 45 let byl několikrát a na mnoha místech vyspravován asi před 2 měsíci, výtluky se obnovují. Děkuji
  • Odpověď: (21.11.2023 14:37)
   Vážený pane Hruško,

   Váš dotaz přeposíláme správci komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Praha. 
   Městská část ani odbor dopravy nejsou správcem/vlastníkem uvedené komunikace. 
   S dotazy na údržbu komunikací doporučujeme obracet se přímo na správce komunikace prostřednictvím jejich webových stránek: www.tsk-praha.cz. 
   Odkaz je i na našich webových stránkách: https://www.praha8.cz/Zavady-a-nedostatky 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)