Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a čtyři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Poškození protihlukové stěny (František Frunc 04.12.2021 20:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  Chci nahlásit závadu poškození protihlukové stěny v ulici Čimická na úrovni sídliště Velká skála. Protihluková stěna je poškozená už několik let a stav se postupně zhoršuje tak, že už je "otevřená" na několika místech. Současně se zvyšuje hladina hluku, který k nám velmi doléhá z Čimické ulice. Při té příležitosti chci připomenout ještě propadlý chodník vedoucí k zastávce Čimický háj přímo v úrovni této protihlukové stěny, který od roku 2000 nikdo neopravil.
  Děkuji, s pozdravem
  František Frunc
  • Odpověď: (08.12.2021 13:01)
   Dobrý den,

   Stavba protihlukové stěny byla zkolaudována pro původního stavebníka obytného souboru (IPB Real Development a.s.) v r. 1999.
   Stavební úřad nevyhovující stavebně technický stav protihlukové stěny od r. 2011 již několikrát přešetřoval.
   V rámci tohoto přešetřování bylo zjištěno, že vlastnictví stavby protihlukové stěny je zpochybňováno.
   Původní stavebník IBP Real Development a.s. i jeho právní nástupce Zeta Estate a.s. stavebnímu úřadu v rámci těchto jednání sdělili, že vlastnictví stavby protihlukové stěny přešlo podle kupních smluv jako příslušenství věci, které náleží vlastníku stavby hlavní věci, 
   na vlastníky dotčených pozemků a staveb (SVJ přilehlých domů č.p. 678-681).
   Toto tvrzení bylo však ze strany dotčených SVJ rozporováno s tím, že neexistují žádné doklady prokazující převedení stavby protihlukové stěny do vlastnictví SVJ.
   Proběhla jednání ve věci dodatečného předání stavby protihlukové stěny mezi Zeta Estate a.s. a dotčenými SVJ. Podle informací dostupných stavebnímu úřadu k dohodě však nedošlo.
   K jednoznačnému prokázání vlastnictví stavby protihlukové stěny je tedy nutné situaci řešit formou žaloby na určení vlastnictví stavby u příslušného soudu. 
   Do doby určení vlastnictví stavby protihlukové stěny stavební úřad nemůže provádět úkony vůči vlastníkovi stavby podle stavebního zákona.
   Za současné situace stavební úřad věc hodnotí podle § 135 stavebního zákona, tedy z hlediska případného nařízení odstranění stavby nebo zabezpečovacích prací pokud stavba svým stavebně technickým stavem ohrožuje životy a zdraví osob nebo zvířat.
   V případě části chodníku na pozemku parc.č. 1665/9 v k.ú. Troja, mezi protihlukovou stěnou bylo v rámci provedených šetření stavebním úřadem v r. 2012 zjištěno, že předmětná část chodníku zůstala ve vlastnictví původního developera, tedy jeho právního nástupce.

   S pozdravem

   oddělení dopravních staveb
   odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Odpadkove kose (Petr Srna 25.11.2021 20:40) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den, z ukice Nivakovych zmizely odpadkove kose. Jeden z nich byl i pred nasim bytem (Novakovych 39). Nyni se tam obcas hromadi nekontrolovatelne odpadky. Bylo by mozne odpadkove kose znovu nainstalovat? Dekuji.
  • Odpověď: (08.12.2021 12:55)
   Vážený pane Srno,

   na Vámi zmíněná místa v ulici Novákových budou objednány nové odpadkové koše. Předpokládaný termín instalace očekáváme v lednu příštího roku.

   S pozdravem 

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Pozemek 1801/2 (Zdeněk Souček 01.12.2021 9:55) – Obecní majetek
  Sdílet
  Vážení před časem jsem se ptal,jak je možné,že se z tohoto pozemku 1801/2,k.ú.Kobylisy stalo odstavné parkoviště pro mimopražská vozidla,namísto toho,aby sloužilo pro pozústalé před hřbitovem Kobylisy ? Včera jsem zjistil,že tam prý běžně dlouhodobě parkuje několik automobilú z vedlejšího sídliště. Jsou to auta s mimopražskýmy espz. Nešlo by na tento pozemek patřící městu Praze umístit dodatkovou dopravní značku označující krátkodobé parkoviště pouze pro návštěvníky hřbitova ? Došel jsem pěšky na hřbitově ani noha,ale parkoviště obsazené.Prý tam MP občas rozdá pokuty,ale asi jen symbolické! Nechápu ani to,že se nikdo z parkujících neobává případného pádu větví o kterém jsem psal již před lety a žádal prořezávání proschlých větví,které zasahují i nad přilehlou budovu-márnici hřbitova Kobylisy. A za další výjezd k tomuto hřbitovu by jistě zasloužil i obnovu vozovky,sloužící i jako pěší chodník pro návštěvníky. Je v dezolátním stavu s mnoha výtluky i několik centimetrů hlubokých,kde k úrazu chodce múže dojít coby dup. Souček
  • Odpověď: (06.12.2021 15:13)
   Vážený pane Součku,

   Současné dopravní značení považuje OD za dostatečné.
   Dohled nad dodržováním je plně v kompetenci MP HMP.
   Podnět na výtluky a úpravu zeleně byl předán na TSK hl. m. Prahy. Komunikaci dle jejich vyjádření plánují opravit v příštím roce, zeleň dle možností.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Doprava v klidu F. Kadlece a okolí (Ondřej Dvořák 29.11.2021 21:01) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se Vás zeptat jestli existuje výhled řešení dopravy v klidu - parkování pro ulice Františka Kadlece, V zahradách a okolí. Situace je neúnosná a z ulic je jedno velké parkoviště. Plánuje se zavedení modrých zón?
  Druhý dotaz je na to samé území a to, jestli je v plánu revitalizace těchto ulic.
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (06.12.2021 15:11)
   Vážený den pane Dvořáku,

   Parkování je v současné době v této lokalitě na maximu. Úpravy se neplánují.
   V této lokalitě zatím MČ Praha 8 zavedení ZPS neplánuje.
   Zda plánuje správce komunikací TSK hl. m. Prahy nějaké úpravy resp. revitalizaci, není OD známo. Dotaz předáváme správci komunikace.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Otevření Prosecké (Vratislav Čermák 05.12.2021 11:00) – Doprava
  Sdílet
  Uzavření Prosecké na dlouhou dobu téměř paralizovalo celou dopravu v Praze 8 a zajímalo by mě, proč ze strany MČ P8 nešla vůbec žádná komunikace stran otevření této komunikace? Nikde na webu, sociálních sítích, mobilním rozhlase. Všude ticho, přičemž to je jedna z nejzásadnějších informací listopadu.
 • Otázka: Prosecká ulice (Drahomír Hořejší 30.11.2021 10:19) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  otevře se Prosecká ulice podle plánu, tedy 1. prosince? Děkuji
  • Odpověď: (03.12.2021 13:44)
   Dobrý den,

   rekonstrukce ul. Prosecká v úseku Na Labuťce I – Na Rozhraní skončila 30.11.2021, od 1.12.2021 je opět otevřená.

   S pozdravem 

   Jaroslav Lehký
   specialista silničního správního úřadu

   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
 • Otázka: odvoz odpadků (jarmila váchová 12.11.2021 12:58) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,na louce nad hřištěm Na čuprovce byl umístěn nový odpadkový koš,velice pěkný ale také by bylo potřeba ho občas vysypávat,protože jinak je tam na nic a svůj účel neplní.Váchová
  • Odpověď: (03.12.2021 13:42)
   Vážená paní Váchová,

   předpokládám, že máte na mysli koš s dřevěným obložením a plechovou stříškou. Tento koš nebyl naistalován Odborem životního prostředí ÚMČ Praha 8 a není v seznamu košů OŽP ÚMČ Praha 8. Dle vyjádření svozové společnosti IPODEC tento koš nesvážejí ani pro jinou osobu než je MČ Praha 8. Tento podnět byl zaslán také na Lesy hl. m. Prahy, které zajišťují instalaci a obsluhu košů v rámci vybraných lesních pozemků, ale nemáme od nich potvrzeno, zda je tento koš v jejich správě.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Odpadkové koše (Michaela 04.11.2021 17:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, na Palmovce v ulici na Žertvách 44 a Novákových 32a byly odstraněny odpadkové koše. Chcete po nás, abychom uklízeli po psech, ale nemáme to kam vyhazovat. Bylo by možné zpět do těchto ulic umístit odpadkové koše? Děkuji za ochotu.
  • Odpověď: (03.12.2021 12:25)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět. Na Vámi zmíněná místa budou objednány nové odpadkové koše, předpokládaný termín instalace je v lednu příštího roku.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Odpadní nádoby na sběr oleje (Edita Martínková 15.11.2021 17:37) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, bylo by možné někde v okolí ulice Třebenická umístit nádobu na sběr jedlých olejů z běžného používání v domácnosti? Nikde jsem jí v okolí nenašla a ráda bych třídila i tento odpad v okolí bydliště. Děkuji.
  • Odpověď: (03.12.2021 12:23)
   Vážená paní Martínková,

   děkujeme za Váš podnět, při další vlně rozšiřování sítě nádob na oleje a tuky bude ulice Třebenická pravděpodobně zahrnuta. Prozatím bych Vám doporučil využít nádobu na oleje u stanoviště č. 125 na rozhraní ulic Chabařovická a Střekovská nebo u stanoviště 135 v ulici Frýdlantská u č.p. 1315.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Obnovení přechodu v ulici Davídkova (Tereza Seňková 25.11.2021 13:45) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o informaci, kdy bude obnoven přechod pro chodce v ulici Davídkova (s ul. U Slovanky) po provedené rekosntrukci vozovky. Tato komunikace je standardně velmi nebezpečná, řidiči nerespektují umístěné dopravní značky a městská část tento problém dlouhodobě neřeší. Přechod je využíván dětmi ze sídliště pro cestu do a ze školy a nyní je pro ně situace ještě nebezpečnější. Děkuji za odpověď. Seňková
  • Odpověď: (01.12.2021 16:17)
   Vážená paní Seňková,

   přechod pro chodce v ul. Davídkova byl obnoven, viz fotodokumentace v příloze.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


Vytisknout