Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla pět a jedna
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Třídění odpadu (Barbora Mrňousová 15.07.2021 9:08) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, bylo by, prosím, možné na stanoviště tříděného odpadu v ulici Na Vartě x Střížkovská (viz mapa v příloze) dodat kontejner na nápojové kartony? Tento tam dlouhodobě chybí a lidé pak často dávají nápojové kartony do ostatních kontejnerů, zejména pro plasty. Předem děkuji a jsem s pozdravem. Mrňousová
  • Odpověď: (28.07.2021 16:15)
   Vážená paní Mrňousová,

   bylo zažádáno o přidání nádoby na nápojové kartóny k předmětnému stanovišti. Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem zde bude od 1. září přidána nádoba o objemu 240 litrů.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Zřizovaní dobíjecích stanic (Pípal 22.07.2021 14:01) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  všiml jsem si, že v poslední době se poměrně ve velkém začínají objevovat po Praze 8 dobíjecí stanice pro elektromobily.

  Lze někde zjistit, jaká další umístění jsou v plánu? Předpokládám, že stanice na veřejných místech by měly procházet nějakým schvalováním ze strany radnice. Konkrétně mi jde třeba o Čimice, kde se zatím žádná nenachází.

  Přemýšlím o koupi vozu a fakt, že by třeba v blízké době by mohla být někde v okolí nabíjecí stanice by mohl hrát velkou roli. Vlastní bohužel nepřipadá v úvahu s ohledem na absenci vlastního park. místa a situaci v okolí.

  Mockrát děkuji a přeji krásný den,

  M. Pípal

  • Odpověď: (28.07.2021 16:13)
   Vážený pane Pípale,

   Plánovaná umístění dobíjecích stáni není bohužel odboru dopravy známa.
   V tuto chvíli jsou nejbližší dobíjecí stanice v ulici Štětínská a Lindavská, příp. v OC Krakov.
   Jelikož se tyto stanice budují často v rámci stávajících trafostanic, dá se určitě předpokládat rozmístění i do dalších částí Prahy 8.

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Karlinske namesti - nocni klid (Robert 21.07.2021 23:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Co prosim dela / planuje udelat Praha 8 pro zlepseni situace na Karlinskem namesti po 10hodine vecer, tedy dodrzovani nocniho klidu / zavrene restaurace? Otazka je smerovana obzvlaste na okoli hospody Lokal a prilehleho parku, ktery se uziva jako hospoda a zachod zaroven, se vsemi doprovodnymi jevy, jako hulakani a moceni.
  • Odpověď: (28.07.2021 14:29)
   Vážený pane Roberte,

   Váš podnět byl předán zástupcům Městské policie hl. m. Prahy - Obvodní ředitelství Praha 8. V případě, že máte podezření na rušení nočního klidu v době od 22.00 do 06.00 hod., je zapotřebí bezodkladně tuto skutečnost oznámit na linku 156 nebo 158. Mohlo by se jednat o přestupek proti veřejnému pořádku, který na místě řeší Městská policie hl. m. Prahy či Policie ČR.

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Otázka: VRAK VOZIDLA (Smetanová 24.07.2021 16:11) – Doprava
  Sdílet
  Dne 16.7.2021 měl být, dle upozornění na okně vozu, odstraněn vrak vozidla, který JIŽ NĚKOLIK LET STOJÍ před domem Františka Kadlece 18. ODSTRANĚN BUDE KDY???
  • Odpověď: (27.07.2021 10:26)
   Vážená paní Smetanová,

   Dne 16.7.2021 bylo vozidlo otevřeno za účelem zjištění VIN kódu vozidla /jak bylo vylepeno na předmětném vozidle/ a zahájeno řízení s provozovatelem – vlastníkem vozidla k odstranění z komunikace.

   S pozdravem

   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Bohnický ústavní hřbitov (Lucie Kondrová 21.07.2021 11:08) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda je nyní veřejnosti přístupný Bohnický ústavní hřbitov?
  Případně v jaké dny a hodiny je přístupný?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (26.07.2021 13:28)
   Vážená paní Kondrová,

   V současné době probíhá převod do vlastnictví MČ Praha 8, bohužel současný vlastník Úřad pro zastupování ve věcech majetkových nechává hřbitov uzavřen. Bohužel termín otevření ještě stále není určen, omlouvám se.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Uzavírka Davídkova (Markéta Šebková 21.07.2021 9:36) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, jak dlouho prosím bude uzavřena ulice Davídkova? Po této etapě se plánuje ještě něco dalšího? Děkuji
 • Otázka: Stromořadí v Křižíkově ulici (Lukáš Obdržálek 18.07.2021 15:34) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  zkouším to znovu, protože na dřívější otázky jsem nenašel odpověď. Plánuje se doplnění stromořadí v Křižíkově ulici mezi Karlínským náměstím a ulicí Thámova? Ulice je to pěkná, ale v této části bohužel stromy chybí a v létě je to znát. Předem děkuji!
  • Odpověď: (23.07.2021 12:19)
   Vážený pane Obdržálku,

   dotazem na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy bylo zjištěno, že o případné výsadbě stromů ve zmíněné části Křižíkovy ulice se neuvažuje.  Na základě průzkumu leteckých snímků od roku 1938 do současnosti lze konstatovat, že zde nikdy žádné stromy nebyly.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Trava (Adela 11.07.2021 12:12) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala jakou logiku ma sekání trávy v oblastech ulic Hlivická a Katovicka. Vždy se posekají jen nějaké části a nikdy to neni posekáno cele, zároveň opakovaně probíhá sekání bez ochrany aut v ulici Ustavni. Auta jsou vždy cela od trávy a o pripadnem poškození se zmiňovat asi nemusím. Přikládam fotku z ulice Katovicka jak vypada trava po seči. Dekuji za odpověď.
  • Odpověď: (21.07.2021 13:58)
   Dobrý den,

   děkujeme Vám za Váš dotaz. Problémy kolem seče trávy na pozemcích ve správě Odboru životního prostředí ÚMČ Praha 8 jsme již řešili s dodavatelskou firmou. Při další seči by mělo být již vše v pořádku. Seč se pečlivě kontroluje, nedostatky jsou hlášeny průběžně a mělo by docházet k jejich odstranění. Je však nutné upozornit, že některé pozemky nemá v péči MČ Praha 8, ale Magistrát hl.m. Prahy prostřednictvím TSK nebo jiných správcovských firem. Na takových pozemcích z naší strany ke kontrolám ani nápravě nedostatků nedochází.
   Firma, která seč provádí, má instrukce, jak má seč probíhat, a měla by je dodržovat. Kolem stromů je třeba ponechávat kruh o průměru 0,5 m nepokosené trávy, aby byla zajištěna bezpečnost kmene a kořenových náběhů. Plochy, které není možné posekat traktůrkem, je třeba dočistit pomocí strunové sekačky a následně trávu shrabat a odklidit z pokosených ploch. Tyto instrukce by měla firma dodržovat. Nadále budeme seč kontrolovat a v případě, že by se situace opakovala, zajistíme nápravu.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Značení, upozornění a přednosti (Milan Berta 30.06.2021 17:17) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den přeji, rád bych upozornil na nesprávné značení v blízkosti smíšené cyklostezky u mostu přes Rokytku na Zenklově ulici. Je tam z obou stran (patrně pro chodce) umístěna značka C9a "Stezka pro chodce a cyklisty společná". Ta však má být umístěna ve směru stezky (ten je kolmo na ul. Zenklovou). Na křížení cyklostezky a chodníku by však raději mohlo být spomalovač pro kola, příkaz "Cyklisto sesedni z kola" a upozornění pro chodce z kolmých směrů. C9a nab dá spíše k tomu na kolo hned za mostem nasednout, a pak ve směru na ZŠ Hrabala po 2m zjistit, že je všechno špatně a cesta končí.

  V daném křížení jsem zažil nejvíce setkání cyklistů a chodců. Jedni se přou o své právo s druhým. V zásadé mají pravdu chodci o své prednosti. Kolaři by však měli být poučení a přinucení zpomalit nebo sesednout již dřív. Když totiž zahlédnou na straně Elsnicova nám. zelenou, místo spomalení to ještě rozjedou.

  Můžete prosím zařídit změnu značení tak, aby měly všechny směry pravdivé informace a navzájem se neohrožovali.

  S úctou
  Milan Berta
  • Odpověď: (20.07.2021 13:22)
   Vážený pane Berto,

   Děkuji za podnět.
   Dopravní značení bude prověřeno s dotčeným orgánem Policií ČR, odbor služby dopravní policie.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Stěhování - modré zóny (Martin Mach 16.07.2021 11:05) – Doprava
  Sdílet
  V případě stěhování, kdy potřebuji zastavit vůz blízko vchodu do domu, je možné zastavit na modré zóně (oblast P8.3) na dobu nutnou pro přesun věcí? Případně jaké jsou moje možnosti, když je celá oblast vozovky kolem domu označena modrou zónou nebo zákazem zastavení?
  • Odpověď: (20.07.2021 13:17)
   Vážený pane Machu, 

   v zónách placeného stání je možné stát po uhrazení parkovného a to buď prostřednictvím virtuálních parkovacích nebo v parkovacím automatu. Kompletní informace o ZPS v Praze jsou na www.parkujvklidu.cz. 
   Případně můžete požádat o zábor. V tom případě si musíte nechat zpracovat dopravně-inženýrské opatření, které po podání žádosti projednáme s Policií ČR, dále požádáte o uzavření nájemní smlouvy s Technickou správou komunikací a teprve pak podáváte kompletní žádost k našemu odboru. Žádost o zábor do vozovky je třeba podávat s měsíčním předstihem.

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)


Vytisknout