Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla jedna a devět
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Písek na dětském hřišti Řešovská (Věra Vokálová 10.05.2021 9:09) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, velmi mě těší, že byl vyměněn písek na dětských hřištích. Na dětském hřišti Řešovská v ploše mořského písku byl ale použit naprosto nevhodný křemičitý písek, po kterém je vše zabarvené na bílo (včetně dítěte). Chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné toto nějak napravit. Děkuji Vokálová V.
  • Odpověď: (14.05.2021 11:38)
   Vážená paní Vokálová,

   děkujeme za Váš podnět ohledně stavu veřejných zařízení. Na dětském hřišti Řešovská byl k dosypání dopadových ploch použit křemičitý písek z důvodu jeho fyzikálních vlastností, neboť při jeho použití nedochází k jeho tvrdnutí a v dopadových plochách se netvoří krusty. Samozřejmostí je i jeho použití z bezpečnostních důvodů, kdy při pádu dítě dopadne do měkkého písku, čímž se snižuje možnost zranění.   

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Pobihani psu (Robert 13.05.2021 18:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Co prosim Praha 8 dela ci planuje delat pro omezeni ci zamezeni volneho pobihani psu po parcich, tedy na mistech, kde je toto zakazano?
  • Odpověď: (14.05.2021 11:34)
   Dobrý den,

   na základě Vašeho upozornění upozorníme městskou policii, aby zintenzivnila dohled nad zmíněnými lokalitami.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Městský byt (Tereza 06.04.2021 17:36) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den ,mám trvalý pobyt na Praze 9 a chtěli by jsme žádat byt od města jsem na mateřské dovolené ,přítel pracuje ale bohužel jsme se dostali do tíživé situace .Momentálně bydlíme u pritelovych rodičů můžete mi poradit co mám udělat a jestli mám vůbec na takový byt nárok ? Děkuji
  • Odpověď: (14.05.2021 10:38)
   Dobrý den,

   je nám líto, ale Městská část Praha 8 má jen několik Radou městské části Praha 8 schválených programů pro přidělení bytu, a to pouze pro dlouhodobě trvale žijící občany na naší městské části. Vzhledem k tomu, že Váš trvalý pobyt je na území Městské části Praha 9, Vám doporučujeme se obrátit se žádostí tam a nebo využít možnosti programů pro přidělení bytu, které nabízí  Magistrát hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Oddělení bytů
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: stav ulice Bešťákova na Střížkově (Mgr. Aleš Pivoda 06.05.2021 10:17) – Doprava
  Sdílet
  Ulice Bešťákova je jedinou přístupovou komunikací do ulic Bínova, Drahorádova, Černého, Česákova a Roudnická. To jsou na dvě desítky bytových domů. Trvale a denně přitom Bešťákovu zatěžuje těžká technika firmy IPODEC, navíc nyní začala firma Central Group s výstavbou domů u Roudnické. Už teď je vozovka Bešťákovy ve stavu, zhruba v jakém jsem osobně cestoval po vozovkách Ukrajiny - momentálně jsem napočítal na 30 děr (výtluky) v asfaltu, z toho asi 10 velkých rozměrů. S výstavbou v Roudnické těch děr nesporně ještě přibude. Pokud by se měla Bešťákova někdy opravovat, bude výjezd a příjezd do sídliště na pokraji kolapsu. Už léta se na Střížkově mluví o eventuálním výjezdu těžké techniky do ulice K zahradnictví. To by byla aspoň částečná úleva nám, obyvatelům. Co na to ÚMČ Praha 8?
  • Odpověď: (13.05.2021 15:05)
   Vážený pane magistře,

   k připravovanému stavebnímu záměru “Bytový dům – Roudnická II“ (spol. Central Group Vltavská vyhlídka s.r.o.) sdělujeme, že 
   dopravní připojení staveništního vjezdu bylo navrženo na místní komunikaci III. tř. Bešťákova, neboť pro zásobování stavby nelze 
   využívat veřejně přístupnou účelovou komunikaci panelového typu při severní straně pozemku investora a návazně i místní komunikaci 
   IV. tř. K zahradnictví.
   Tyto stávající komunikace nejsou vhodné pro pojíždění těžkou staveništní technikou z důvodu nevyhovujících šířkových parametrů
   vozovek a jejich konstrukčního řešení. 
   Váš podnět na opravu výtluků ve vozovce ulice Bešťákova předáváme správci komunikace, TSK hl. m. Prahy, a.s., který je v této věci
   kompetentní. 

   S pozdravem

   Oddělení dopravního rozvoje 
   Odbor dopravy (OD)
   e-mail: martina.klimentova@praha8.cz


   Dobrý den,

   Děkuji za podnět. Ulice Bešťákova a její přilehlé vozovky, jak píšete, jsou v horším stavu a samozřejmě víme o stavu a výskytu výtluků. 
   Již minulý týden jsem tyto vozovky zadával našemu dodavateli na opravu. Bohužel náš dodavatel je velmi vytížen a hlavně v první řadě se opravují komunikace, které jsou přednostnější s velkým provozem.
   Rozhodně mohu slíbit, že zde opravy proběhnou, ale nechci slibovat žádné datum, jelikož závad mám po celé P8 hlášených opravdu hodně. Myslím si, že je reálné do konce května tento podnět vyřídit.

   S pozdravem

   Zdeněk Kolařík
   Správní technik
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
 • Otázka: Velkoobjemové kontejnery (J.Němcová 08.05.2021 19:15) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat proč je do Karlína umisťováno tak málo velkoobjemových kontejnerů? V květnu pouze 1x. Nemyslím si, že by zde nebyly potřeba.
  • Odpověď: (12.05.2021 16:10)
   Vážená paní Němcová,

   na květen jsou v Karlíně naplánovány 4 velkoobjemové kontejnery. V červnu bude umístěno 5 velkoobjemových kontejnerů. V některých částech Karlína bohužel nelze kvůli nedostatečnému prostoru zajistit schválení místa k přistavení kontejneru. Pokud byste měla zájem, aby na některém konkrétním místě byl velkoobjemový kontejner přistavován častěji, tak mě neváhejte kontaktovat.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Rozšíření chodníku v ulici K Ládví (Holubová 08.05.2021 22:51) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chci se zeptat, zda se plánuje se rozšíření chodníku v ulici K Ládví v úseku Pěšinova, Spádná. Stávající chodník je velice úzký. Neplánuje se zde vytvořit nějaký jízdní pruh pro kola?Děkuji
  • Odpověď: (11.05.2021 12:50)
   Vážená paní Holubová,

   žádné rozšíření chodníku v tomto úseku ulice K Ládví se neplánuje a to z důvodu soukromých pozemků těsně přiléhajících ke komunikaci.
   Po dlouhodobých urgencích ze strany MČ Prahy 8 správce komunikace alespoň zpevnil krajnici současným způsobem.
   Jiné řešení není možné.
   Zřízení pruhu pro cyklisty zde není možné z důvodu šířky vozovky.

   Děkuji za podněty.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Primátorská (Nová 05.05.2021 22:03) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, děkuji paní Kaplanové za odpověď. Ohledně záboru vozovky v Primátorské to chápu tak, že zhruba plocha silnice a chodníku (6x8 m)není do 14.5. pro ostatní občany možné použít. Prosím ještě o odpověď na otázku, proč na značkách zákaz zastavení není umístěno oficiální vyjádření o povolení záboru - nemusela bych obtěžovat s dotazem MČ.
  Děkuji ještě za tuto odpověď. Nová
  • Odpověď: (11.05.2021 12:46)
   Vážená paní Nová,

   v zákoně podmínka vyvěšení Rozhodnutí na dopravní značení B 28 – zákaz zastavení, uvedena není a není zveřejněno také v souladu s GDPR. Ze zákona se povinně zveřejňuje Opatření obecné povahy, které se po dobu 15 dní vyvěsí na úřední desce ÚMČ Praha 8, spolu s DIO odsouhlaseným PČR. Na dopravní značení je povinnost uvést termín platnosti zákazu zastavení + důvod záboru.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor kancelář tajemníka (OKT)
 • Otázka: Noční nákladní vlaky (Aleš 09.05.2021 14:17) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  Dnes v noci ve 3:00 jely podél Vítkova na trati z Masarykova nádraží na severovýchod kolem Karlína 2 nákladní vlaky. Byly velmi velmi hlučné a probudili mě i přes zavřená nová kvalitní okna. Je to možné nějak zakázat? Kdyby to někdo měřil, jistě to poruší hlukové limity. Okna mám směrem ke trati.

  Děkuji.
  • Odpověď: (11.05.2021 11:53)
   Dobrý den,

   doporučujeme Vám obrátit se na České dráhy, například touto cestou:
   https://www.cd.cz/kontaktni-formular/ 
   Problematika je mimo gesci MČ Praha 8, nicméně Váš příspěvek též předáváme ČD.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Primátorská-parkování (Nová 04.05.2021 13:28) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, se sousedy se střídavě již potřetí dotazujeme na zábor komunikace v Primatorské ulici u stavby bytového domu. Tedy potřetí: na kolik míst má stavba povoleny zábor a na jak dlouho.
  Nová Hana
  • Odpověď: (05.05.2021 16:11)
   Vážená paní Nová,

   v současné době je na komunikaci Primátorská povolen zábor v rozsahu 46 m2, z důvodu realizace vodovodní a kanalizační přípojky. Termín realizace 19. 4. 2021 – 14. 5. 2021. Jestli stavba v povoleném záboru zaparkuje vozidlo, není v rozporu s vydaným Rozhodnutím.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor kancelář tajemníka (OKT)
 • Otázka: Nudista vs. deti vo Vila Vlachovka (velkoformátové okna) (Katarína 03.05.2021 12:48) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,

  nově postavený nájemný bytový dům Vila Vlachovka na ul. U Vlachovky v těsné blízkosti usedlosti Vlachovka koncem roku 2020 postupně začali obsazovat první nájemníci. Nehledě na to, že architektura bytového nijak vizuálně nekoresponduje se svým okolím a svou hmotou i vzhledem doslovně dusí vedlejší památkově chráněný historický objekt, je přímo nepochopitelné, že tvůrce projektu zvolil namísto klasických oken velkoformátové okna orientované na obytné domy na Kubišové ulici od č. 13 cca až po 19. Máme díky tomu nežádoucí výhled do útrob bytů Vily Vlachovky. Za tmy si mnozí nestahují venkovní žaluzie, vidno celé zařízení bytů, život jejich obyvatel, v jednom případě vidět kompletně celou ložnici až od nožiček manželské postele včetně nájemníků ležících na posteli. Rušivým elementem jsou i věčně blikající displeje televizorů.

  Jeden z bytů obývá muž s partnerkou, který se ukázal a postál nahý před velkoformátovým oknem v neděli 2. května o cca 15.30. Byl ho vidět od dolní části končetin v celé jeho úplnosti. Vzápětí zůstal nahý věšet prádlo na sušák umístěn u okna. Daný byt se nachází naproti oknům dětského pokoje dítěte v školkařských věku, na ten byt s dotyčným mužem má rovnocenný výhled i sousední dům, v němž bývají menší děti. Na koho se můžeme v dané věci obrátit, abychom zarazili tento nehorázný exhibicionismus?
  Víme, že zprostředkovatelem pronájmů byla realitní kancelář Svoboda & Williams. Soudě podle fotogalerie k nabízeným bytem, místnosti nejsou vybaveny tyčkami na pověšení záclon jako je starndard u tohoto typu řešení nemovitostí s velkoformátovými okny.

  Děkujeme předem za Vaši reakci a doporučení, jak v dané choulostivé věci pokračovat dál.
  • Odpověď: (05.05.2021 12:52)
   Dobrý den,

   můžeme Vám doporučit obrátit se přímo na zmiňované sousedy a pokusit se s nimi domluvit. V krajním případě je asi možné obrátit se též na policii ve věci narušení veřejného pořádku.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)


Vytisknout