Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla čtyři a sedm
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Cestovní pas (Julie Foltýnová 25.05.2022 11:38) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak dlouho po vyhotovení nového cestovního pasu je možné si ho vyzvednout? A také, zda je nutné mít s sebou papír z předešlé návštěvy, nebo stačí občasný průkaz?
  děkuji
  • Odpověď: (26.05.2022 12:18)
   Vážená paní Foltýnová,

   jestliže jste při podání žádosti o cestovní pas uvedla pracovnici na přepážkovém pracovišti číslo svého mobilního telefonu, příp. e-mailovou adresu, bude Vám na tento kontakt odeslána zpráva v momentě, kdy bude doklad připraven k vyzvednutí. Pokud jste kontakt neuvedla, je možné ověřit na odkaze Úřad MČ Praha 8: Informace z úřadu - Stav podaných žádostí o občanské průkazy a cestovní pasy, zda je doklad podaný v uvedených termínech již k dispozici.
   Lístek, který jste při podání žádosti obdržela, usnadní a urychlí pracovníkům vyhledání vyhotoveného dokladu. Vyhotovený doklad však samozřejmě vydáme i bez tohoto lístku. V každém případě je nutné předložit občanský průkaz.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: Nové parky, rybníky, tůňky (Anna 13.05.2022 12:58) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  plánuje se prosím rozšíření lesní/parkové zeleně v okolí Kobylisy, Ďáblice, Chabry, Ládví? Přibývá nových obytných staveb a Ďáblický a Čimický háj poptávku sotva pokryjí.

  Také bych se ráda zeptala, jestli jsou nějaké plány na nové vodní prvky v této lokalitě. Kromě malého rybníčku před ZŠ Burešova, jsou až malé potůčky na okraji Ďáblic a Chaber. Malá tůňka v Čimickém a Ďáblickém háji by šla vzhledem k absenci vláhy pomalu přeskočit.

  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (24.05.2022 13:36)
   Dobrý den, 

   děkujeme Vám za podnět, který jste zaslala na ÚMČ Praha 8. V okolí Kobylis jsou ve správě MČ Praha 8 pouze některé pozemky. Na těch již výsadba nových stromů proběhla. Co se týče Ďáblic – Ďáblického sídliště a Ládví, tak zde plánujeme vysadit na podzim letošního roku a z jara příštího roku nové dřeviny v poměrně vysokých počtech. Snad půjde vše podle plánu.
   Nové vodní prvky v těchto lokalitách neplánujeme. 
   Plány týkající se Čimického a Ďáblického háje nám bohužel nejsou známé, protože se jedná o území, které má ve správě částečně Magistrát hlavního města Prahy a částečně jiné organizace nebo soukromí vlastníci.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: oprava komunikace u zastávky 371/374 (M Veselý 18.05.2022 17:57) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  u nástupní zastávky autobusu 371/374 (parcela 2345/4 v části blíž katastrálu) je na již minimálně jednou opravovaném úseku opět větší díra a popraskaná vozovka. Plánuje se v nejbližší době oprava?
  Děkuji
  • Odpověď: (20.05.2022 9:59)
   Vážený pane Veselý,

   Váš podnět předáváme správci komunikace, jímž je TSK hl. m. Prahy, k vyjádření.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


   Dobrý den, 

   Jedná se o komunikaci Pod Sídlištěm při křižovatce s ulicí Vršní. Při běžné kontrole jsme tuto skutečnost zaznamenali a inkriminovaná část vozovky je připravena k plošné opravě, která může nastat po akceptaci dopravního opatření ze strany MHMP jako příslušného silničního správního úřadu.

   S pozdravem

   Jan Dvořák
   TSK hl. m. Prahy a.s.
   Oddělení běžné údržby komunikací
 • Otázka: mrtví holubi (Milada Vandlíková 02.05.2022 21:07) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, na adrese Frýdlantská 1304/18 leží dva mrtví holubi. První na zemi pod stromem před vchodem do domu, druhý na podestě pod balkony od bytů mezi přízemím a 1. patrem. Městská policie se tím odmítla zabývat - volala jsem na linku 156. Není v mých silách je vyhodit do popelnice, jak mi bylo sděleno operátorkou, nemluvě o riziku případné nákazy. Prosím tedy Vás, abyste se o likvidaci postarali. Děkuji Vandlíková.
  • Odpověď: (11.05.2022 15:33)
   Vážená paní Vandlíková,

   v případě nálezu uhynulých volně žijících živočichů je třeba kontaktovat Městskou policii hl. m. Prahy. Odvoz je následně  proveden asanační firmou, se kterou má Hlavní město Praha uzavřenou smlouvu.  Váš postup ohledně nahlášení nálezu uhynulých zvířat považujeme za správný.  Vaše upozornění týkající se uhynulých holubů na adrese Frýdlantská 1304/18 v Kobylisích bylo předáno k řešení Městské policii hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Parkování na chodníku V zahradách 28 a 30 (Čermák J. 04.05.2022 10:23) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, prosím informaci, kam a jakým způsobem podat žádost o umístění dopravní značky IP11e nebo IP11g pro povolení stání na chodníku před domy V zahradách 28 a 30. Chodník je více než dostatečně široký a možnost legálního parkování tímto způsobem umožní nájemníkům domu alespoň trochu ulehčit situaci s parkování v této oblasti.

  Do nedávna tento způsob stání byl povolen značkou umístěnou na slupu VO při vjezdu z křižovatky s ulicí Na Sypkém. Značka však byla po čase v tichosti demontována, aniž by byli obyvatelé alespoň nějak upozorněni a v neznalosti zde parkovali i nadále.

  Až po čase s odstupem několika týdnů začli majitelé zaparkovaných vozidel dostávat poštou pokuty za neoprávněné stání na chdoníku a to i několik v jednom týdnu. Z rozhovoru s místně příslušným strážníkem dokonce vyšlo dokonce najevo, že strážníci mají stálý příkaz toto parkování pokutovat. Nicméně doručení pokuty po několika týdnech či měsících nejen že nemá žádný výchovný efekt (když po celou dobu majitel vozidla neví, že se dopouští přestupku), ale zpětně je nevědomý řidič sankcionován opakovaně. A především situaci pokutování s odstupem několika týdnů - měsíců prakticky nijak neřeší.

  Chceme iniciovat zpět původní úpravu povolením stání na chodníků (celým nebo alepsoň polovinou vozidla), i tak zůstane na chodníku i na silnici dostatek prostoru pro chodce s kočárkem i běžný provoz vozidel. Povolení stání tak nikoho neomezuje a neohrožuje a je tak v obecném zájmu. Prosím tedy informaci, jakým způsobem a kam tuto změnu iniciovat.

  Děkuji
  • Odpověď: (11.05.2022 14:22)
   Vážený pane Čermáku,

   Možnost stání na chodníku včetně kompletního řešení stání vozidel v této části ulice V Zahradách je již zprojektována a předběžně projednána s dotčeným orgánem Policií ČR.
   Předpokládám, že v příštím týdnu by měl být tento návrh opatření obecné povahy zveřejněn na úřední desce ÚMČ Praha 8.
   Po uplynutí zákonných lhůt bude předáno správci komunikace k realizaci.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Zelený pás podél Krosenské (Pavel 09.05.2022 9:56) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den. Rád bych se zeptal na vaše plány se zeleným pásem mezi ulicí Krosenská a Lehnická. Opravdu nikdo si tu nepřeje výstavbu nějaké kavárny ani ničeho jiného. Snažte se prosím zachovat aspoň poslední zbytky zeleně, která v Praze je. Děkuji.
  • Odpověď: (11.05.2022 14:19)
   Dobrý den,

   část pozemku mezi ul. Krosenskou a Lehnickou, kde by měla být výstavba, nespadá do správy Městské části Prahy 8, nýbrž soukromému vlastníkovi.

   Přeji hezký den.

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Prodej parkoviště u ul. Lodžská Lidlu (Lucie Froňková 03.05.2022 11:47) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala na to, jak bude řešena neúnosná siutace s parkováním u bytového domu Poznaňská po prodeji parkoviště u ulice Lodšká. Už takto byla situace s parkováním velmi kritická, po prodeji parkoviště společnosti Lidl je toho ještě horší. V ulici Poznaňská je možno zaparkovat pouze pár vozidel, bytový dům má 16 vchodů, každý o 11 patrech. Prodej bylo lidem kteří zde bydlí naprosto zněmožněno parkování v blízkosti domu, všude okolo je parkovacích míst už takto nedostatek. Plánuete např. v ul. Poznaňská zmenšení chodníku před domem a místo podélného parkování vytvořít více parkovacích míst kolmo k domu?
  • Odpověď: (11.05.2022 14:17)
   Vážená paní Froňková,

   Zmíněné parkoviště bylo i v minulosti součástí obchodní jednotky (Billa). Nejednalo se o parkoviště pro rezidenty. Nicméně stání vozidel zde bylo tolerováno.
   Nový majitel toto pouze nyní řeší.
   Odbor dopravy řeší navýšení počtu parkovacích stání v ulici Lodžská.
   V ulici Poznaňská se nic neplánuje.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkovani na Okruhu Eledrova Ulice (Paul Wodak 29.04.2022 13:35) – Doprava
  Sdílet
  Uz dlouho se potikam ze ruzny Ridici parkuji ve vnitrim kruhu v Eledrove Ulici, Zaparkovat pred domem je nekdy Problem, Zachranka, Popelari atd maji problemy tam projizdet. Jak je to vlastne s Parkovanim ?
  • Odpověď: (11.05.2022 14:14)
   Vážený pane Wodaku,

   Platí zde obecná úprava provozu dle zákona o provozu na pozemních komunikacích.
   Pokud vozidla stojí v rozporu s tímto zákonem, doporučuji přímo řešit s Městskou policií hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Krysy - Karlínské náměstí (Robert 05.05.2022 12:59) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  Co prosím dělá / bude dělat MČ Praha 8 s množstvím krys či potkanů na Karlínském náměstí v parku?
  • Odpověď: (10.05.2022 15:50)
   Dobrý den,

   Děkujeme za Vaše upozornění. Lokalita Karlínské náměstí je zařazena na seznam míst, kde je prováděna pravidelná cyklická deratizace. 
   Městská část Praha 8 provádí na svých pozemcích deratizační zásahy průběžně po celý rok viz webové stránky https://www.praha8.cz/Deratizace.html.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úklid štěrku (Veselá 01.05.2022 16:02) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, po zimě odklidili štěrk na chodnících, ale před naším domem zůstaly 3 hromádky. Při dešti by štěrk zatékal i do kanálu, je potřeba jej smést. Jedná se o roh ulic Klapkova 62 a Přemyšlenská 74. U té velké dopravní značky, co má 2 kovové stojny do země. Pošlete sem úklid? Děkuji Veselá A.