Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla sedm a pět
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: vánoční strom (Zuzana Matonohová 10.12.2019 8:38) – Ostatní
  Sdílet
  Proč se vánoční strom na Karlínském náměstí ráno zhasíná již před sedmou hodinou když tma je ještě v půl osmé.
  • Odpověď: (13.12.2019 11:22)
   Dobrý den,

   z důvodu nefunkční zásuvky pro napájení světel na vánočním stromě, byla provedena oprava a následně bylo rozsvěcení a zhasínání nastaveno firmou, která prováděla opravu. Přenastavení bude provedeno ve čtvrtek 19.12.2019 během dopoledne.

   Omlouváme se za způsobené problémy

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: elektricke skutry na modrych zonach (Martin Chlupáč 26.11.2019 9:38) – Doprava
  Sdílet
  Vazeni, na jiz tak dost nedostatečných modrych zonach za které platíme, se v oblasti Kobylis a Bohnic (pravdepodobne i jinde) zacaly vyskytovat elektroskutry, které je mozne si za poplatek pronajmout od poskytovatele takoveto sluzby. Jsou velmi často zaparkovány tak, ze blokuji i další parkovaci mista a dnes jsem videl dokonce par prikladu, kdy bylo auto na modre zone skútry oblozene tak, ze nebude mozne vyparkovat, chudak ridic.
  Otazky: 1.Mame se pripravit na ještě horsi situaci s parkovanim na placenych modrych zonach nez je nyni(libovolny provozovatel sve obchodni cinnosti vyuzije toho, ze elektřinou pohanene motocykly/automobily zde mohou parkovat bez poplatku)? 2.Je domluvena s provozovatelem této pujcovny moznost premisteni nevhodne zaparkovaného skutru?
  3.Je pro Prahu obecne vhodne podporovat tento způsob podnikani - pronajem prostredku osobní dopravy (do budoucna to mohou byt elektroauta), když jsou všichni presvedcovani o nutnosti využívat MHD?
  Dekuji předem za odpovedi a mozne zvazeni regulace takového ponikani.
  M.Chlupáč, Kobylisy
  • Odpověď: (13.12.2019 11:10)
   Vážený pane Chlupáči,

   danou problematiku známe, nicméně z pohledu Odboru dopravy sdělujeme, že s námi  o této problematice nikdo nejednal.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Nádoby na tříděný odpad do domu (M.Pech 05.12.2019 11:15) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  je možné si objednat nádoby na tříděný odpad a kompost do dvora bytového domu v Libni? Co je k tomu potřeba?

  Děkuji

  M.Pech, Praha 8
  • Odpověď: (12.12.2019 13:42)
   Vážený pane Pechu,

   nádoby na tříděný odpad do dvora bytového domu v Libni si objednat nelze. Tato možnost je aktuálně pouze pro obyvatele Karlína. Magistrát hl.m. Prahy postupně rozšiřuje systém domovních stanovišť tříděného odpadu směrem od centra města. Pokud máte nádobou na kompost na mysli hnědou nádobu na bioodpad, od roku 2020 přechází svoz bioodpadu pod správu hl.m. Prahy. Kterýkoli vlastník nemovitosti bude moci zažádat o nádoby na bioodpad prostřednictvím svozové společnosti. Režim bude velice podobný režimu svozu směsného odpadu. Na portálu životního prostředí hl.m. Prahy naleznete ke svozu bioodpadu veškeré informace, viz odkaz http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/odpady/pro_obcany/bioodpad/index.html. Na uvedeném odkazu máte ke stažení i dokument shrnující informace týkající změn ve svozu směsného odpadu, bioodpadu i domovních stanovišť tříděného odpadu.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: dopravní situace ul. Zenklova (Dana Votavová 06.12.2019 10:13) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, situace v Zenklově ul., od Sokolovny po ulici Vosmíkových je zejména v ranních a odpoledních špičkách zcela neúnosná. Parkování aut brání průjezdu nejen aut, ale i tramvají. Rovněž křižovatka u Bulovky je zcela neprůjezdná. Auta stojí v obou směrech od Proseka po ul. Pobřežní. Jak budete tuto situaci řešit?
  • Odpověď: (12.12.2019 13:39)
   Vážená paní Votavová,

   v ranních i odpoledních dopravních špičkách je situace po celé Praze obdobná.  Řešením je celý komplex opatření – dostavba severní části pražského okruhu, posílení a zkvalitnění městské a příměstské dopravy, výstavba kapacitních parkovišť, technicko-ekonomickými nástroji  omezit množství aut přijíždějících do Prahy    a modernizovat sít pozemních komunikací v Praze. To je ovšem úloha volených orgánů hlavního města Prahy.

   Ing. Jiří Tumpach, MBA
   specialista silničního správního úřadu

   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
   Odbor pozemních komunikací a drah
   Oddělení silničního správního úřadu
 • Otázka: Potíže s bezdomovci (Novotný 01.11.2019 10:20) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den.Obracime se na vás s prosbou,zda je možné vykázat skupinu stále stejných ozralych bezdomovců z oblasti ulice Ve vrchu ,schody u vietnam. obchodu a restaurace cp..10,schody domu a obchodu Braunerova 512/28?.Tyto osoby se tu denně asi okolo 9h. ale i jindy,zdržují,zebraji na zastavce tramvaje ,pijí alkohol a znečišťují schody a chodník. Dále rozhazují odpadky z popelnic a v průjezdu domu cp 24.Moči a kálejí přímo na ulici,nebo v tom prujezdu.My co tu bydlíme,někdy ani nemůžeme projít po chodniku domů,o odpadcích co po nich zůstávají ani nemluvě.Dale by jsme chtěli vědět,jestli je možné takovéto lidi vykázat z MČ Praha 8.Dekujem za odpověď.
  • Odpověď: (12.12.2019 10:52)
   Vážený pane Novotný, 

   Váš podnět byl předán k řešení na Obvodní ředitelství městské policie Prahy 8. S uvedeným problémem se potýkáme opakovaně, bohužel bez možného řešení. Pokud se uvedené osoby (často bez domova) nedopouští přestupkového jednání, nemůžou být z místa vykázáni. Finanční sankce jsou ve většině případů u těchto osob nevymahatelné a osoby se i v případě vykázání na místo často vracejí. Dle vyjádření ředitele OŘ MP Praha 8 „strážník MP, není oprávněn dle současné legislativy někoho pravomocně vykázat jinam mimo Městskou část Prahu 8“. 

   V případě, že máte podezření, že osoby v místě porušují zákon, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158.

   S pozdravem

   Bc. David Straka
   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Otázka: Bezdomovci roh ulice Vosmíkových-Na stráži (Jana Srchová 31.10.2019 17:17) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda lze něco udělat s bezdomovci, kteří se každý den a noc scházejí pod našimi okny na rohu ulic Vosmíkových a Na Stráži, kde sedí, opíjejí se, kouří, hádají a perou. Okno již nemůžeme otevřít a o klidu se nedá mluvit. Bezdomovci žebrají, sprostě urážejí kolemjdoucí a to i děti, jsou agresivní, vykonávají svou velkou i malou potřebu přímo na chodníku, obnažují se a samozřejmě po nich zůstává neuvěřitelný nepořádek, když dojde k úklidu opět se vrátí!! V nočních hodinách se válejí po zemi a ruší noční klid.
  Situace se stává nesnesitelnou, můžete tento problém řešit či vyřešit, aby se zde zase dalo normálně žít? Volání na Městskou policii nic neřeší. Nebo nám nezbývá nic jiného, než tento stav strpět?!!?
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Srchová Jana
  • Odpověď: (12.12.2019 10:49)
   Vážená paní Srchová, 

   Váš podnět byl předán k řešení na Obvodní ředitelství městské policie Prahy 8. Níže zasíláme vyjádření ředitele OŘ MP Prahy 8.

   Dobrý den,
   Naši strážníci řeší problémy s bezdomovci v oblasti Libně a konkrétně v okolí ulice Vosmíkových a Náměstí Na stráži prakticky denně. Bezdomovci, pokud se dopouští přestupkového jednání, jsou vykazováni ze zastávek MHD, popřípadě z jiného veřejného prostranství a jsou za přestupkové jednání také pokutováni. Zejména místně příslušní okrskoví strážníci z Libně toto řeší v dotčené lokalitě neustále a denně. Bohužel tyto osoby, zjevně bez domova, se neustále přesunují z místa na místo, z jedné zastávky MHD na jinou. Takže pokud jsou vykázáni např. ze zastávky MHD Vosmíkových, přesunou se na Náměstí Na stráži a k Bulovce nebo třeba do ulice Františka Kadlece. V každém případě jsme oba podněty předali našim strážníkům, aby si k místům uvedeným v obou podnětech přijali svá opatření a na tato místa se ještě více zaměřili. Co se týká současných pravomocí strážníka MP, tak tento není oprávněn dle současné legislativy někoho pravomocně vykázat jinam mimo Městskou část Prahy 8. 

   Ředitel OŘ MP Praha 8,
   Mgr. Luděk Vaníček.

   V případě, že máte podezření, že osoby v místě porušují zákon, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158.

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Otázka: stoupající doprava v ulici Na Sypkém a zřízení přechodu (Jana Vyhlídalová 25.11.2019 15:39) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych Vás znovu požádat, zda byste nepřehodnotili situaci ohledně zřízení přechodu na křižovatce ulic V Zahradách a Vosmíkových. Vím,že jste mmně i několika mým sousedům odpovídali negativně, ale nebylo by přece možné Vaše stanovisko změnit? Dopravní situace v této ulici je už neúsnosná. Auta se směrem z ulice Fr. Kadlece do ulice Na Sypkém valí totiž nejen v dopravních špičkách. Celou situaci zhoršuje pomalá Zenklovka, která už není schopna pojmout rychle auta z vedlejších ulic, a započatá výstavba bytového domu v ulici V Zahradách. Na komunikaci jsou přistaveny náklaďáky, které momentálně odvážejí zeminu a vyjíždějí dvěma otvory do/ze stavby. Co bude, až přijedou kamiony s materiálem? Nemáte šanci přejít, řidiči jsou neukáznění, je to o život. V lokalitě by se mělo jezdit 30km/h, ale málokdo to dodržuje. Byla jsem svědkem bezohledných situací, kdy se zde snažila přejít maminka s kočárkem nebo paní o holi,všichni jedou, nikdo nestaví... Pojďte se sem někdo podívat v tuto dobu, tj. kolem 15:00 - chodec tady často panáčkuje jako zajíc nebo rezignovaně postává na okraji silnici a čeká, až relativně v klidu přejde. Bylo by možné se na právě popsanou situací znovu lidsky zamyslet? Možná by pomohla součinnost s policií nebo omezení průjezdu jiným autům než osobním, aby se zde doprava rozmělnila.
  Děkuji
  Mgr. Jana Vyhlídalová
  • Odpověď: (10.12.2019 14:59)
   Vážená paní Vyhlídalová,

   Byla zadána studie na řešení křižovatky ulic Na Sypkém/ V Zahradách včetně zřízení přechodu pro chodce v tomto místě.
   Nyní je to ve stádiu zadání.
   Možná řešení k realizaci budou projednána s dotčenými orgány a správcem komunikace.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Náměstí Bohnice (Ondřej Obluk 05.12.2019 20:23) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, více než rok je nákladem 30 mil. CZK opraven prostor náměstí u OC Krakov, postavené prostory pro kavárnu atd. jsou však stále prázdné. Proč tyto investované peníze leží ladem?
  • Odpověď: (09.12.2019 16:18)
   Vážený pane Obluku,

   Vzhledem k nedokončené kolaudaci, nezapojení budovy na elektrickou energii ze solárních panelů a mnoha nedodělků, trval celý proces více jak půl roku. Ještě nemáme například dořešenou dopravní značku se zákazem vjezdu apod. V současné době však máme již vybraného provozovatele v transparentním výběrovém řízení a věříme, že brzy začne místo fungovat ke spokojenosti občanů.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Vánoční výzdoba veřejného osvětlení (Jarmila Jirásková 29.11.2019 15:32) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda bude letos provedena vánoční výzdoba veřejného osvětlení v městské části Bohnice a Trója?
  Děkuji. J.Jirásková
  • Odpověď: (05.12.2019 10:25)
   Vážená paní Jirásková,

   z důvodu špatné finanční situace MČ Praha 8 bylo rozhodnuto letos vánoční osvětlení neinstalovat.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Vánoční osvětlení (Karel Řezníček 29.11.2019 13:40) – Kultura
  Sdílet
  Dobrý den,z jakého důvodu nejsou letos vánoční LED světla na sloupech VO a vůbec chybí celá vánoční výzdoba která byla v minulých letech? Děkuji za odpověď Karel Řezníček
  • Odpověď: (05.12.2019 10:22)
   Dobrý den, pane Řezníčku,

   z důvodu špatné finanční situace MČ Praha 8 bylo rozhodnuto letos vánoční osvětlení neinstalovat.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)


Vytisknout