Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla jedna a sedm
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: vyzvednutí řidičského průkazu (jaroslav keller 27.01.2023 10:06) – Ostatní
  Sdílet
  prosím, z portálu občana mi přišla tato zpráva:
  Váš řidičský průkaz je vyrobený a máte ho připravený k vyzvednutí na obecním úřadě obce s rozšířenou působností Praha.
  Bohužel není uvedeno, na jaké adrese si jej mohu vyzvednout. Lze to na vašem úřadě?
  pozn. jsem občan se ZTP
  děkuji předem za odpověď
 • Otázka: Potravinová pomoc pro seniory (Jana 12.01.2023 10:57) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, mám otázku, nabízí MČ Prahy8 potravinovou pomoc pro seniory? Je na Praze 8 organizace, která nabízí potravinovou pomoc pro seniory? Děkuji
 • Otázka: Provoz MŠ o letních prázdninách (Jana Šťastná 24.01.2023 10:16) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, prosím Vás, již znáte termíny provozu MŠ - Bohnice o letních prázdninách 2023?
  Děkuji za odpověď, Šťastná
  • Odpověď: (25.01.2023 9:14)
   Vážená paní Šťastná,

   provoz mateřských škol MČ Praha 8 bude uveřejněn na přelomu ledna a února 2023.

   Děkuji, klidný den.

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: odvoz tříděného odpadu - papír (V.Sedláková 24.01.2023 10:25) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, mohli byste prosím zaurgovat firmu na odvoz tříděného papíru v Čumpelíkově ulici - viz foto? Děkuji, V. Sedláková
  • Odpověď: (25.01.2023 9:12)
   Vážená paní Sedláková,

   Děkujeme za Váš e-mail, ke kterému sdělujeme, že na stanovišti je nastaven svoz papíru 4x týdně, tedy na maximální možnou četnost. Svoz papíru by měl proběhnout v dnešním dni.

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: svoz tříděného odpadu (Martina 23.01.2023 12:47) – Životní prostředí
  Sdílet
  Vyvážení kontejnerů na tříděný odpad v okolí Palmovky je zcela nepostačující. Jednotlivé výpadky svozu nebo nárazové přeplnění kontejnerů je možné pochopit, ale v období posledních několika měsíců se prostor vyhrazený kontejnerům dá přirovnat ke skládce. Po odvozu odpadu se kontejner zaplní během pár hodin a obcházení ostatních stanovišť s odpadky v ruce je také zbytečné. Všude je plno. Už mě nebaví hlídat termín, kdy je odpad odvezen, takže vše končí v popelnici u domu. Je to škoda, když už se to většina lidí naučila. Navíc se Palmovka, která už tak není přívětivým a malebným místem k životu, začíná podobat vyloučeným lokalitám.
  • Odpověď: (25.01.2023 9:09)
   Vážená Martino,

   Děkujeme za Váš postřeh a sdělujeme, že problematice tříděného odpadu se věnujeme velmi intenzivně. Některé stanoviště mají nastavenou jinou četnost svozu něž ostatní a může se zdát, že odpad není vyvážen. Dále jsou stanoviště tříděného odpadu, které mají nastavenu frekvenci svozu na maximální možnou a nelze je rozšířit o další nádoby. V takovýchto případech doporučujeme zažádat o zřízení domovního stanoviště tříděného odpadu. 

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Voličský průkaz (Dana Zábalová 22.01.2023 20:01) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Je možné se objednat na vydání voličského průkazu? Maminku mám na kolečkovém křesle, ale dlouho to nevydrží je jí 93. Starám se o ní mimo Váš obvod.Nebo jestli je možné přijet k volebnímu místu a přišli by členové komise ven s přenosnou urnou? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (23.01.2023 16:02)
   Dobrý den,

   členové komise samozřejmě mohou z volební místnosti přijít za maminkou před budovu s přenosnou volební schránkou, postačí, když je v době voleb o to požádáte.
   Nicméně pokud by maminka chtěla volit v jiném volebním okrsku, než je ten, který je určen dle místa jejího trvalého pobytu, bude potřebovat voličský průkaz, o který musí požádat osobně. Objednat se nelze, ale lze se telefonicky domluvit na tel: 222 805 530.

   S pozdravem

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)
 • Otázka: svoz tříděného odpadu (Petra 18.01.2023 18:54) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den. Jak je to se svozem tříděného odpadu? Přijde mi, že v celé oblasti Palmovky se už skoro týden odpady nevyvážely a podle toho to taky vypadá. I když by se minimálně plast a papír měl vyvážet 4x týdně. Což tomu vážně neodpovídá? Co to způsobuje? A prosím odpověď, že se bude místo monitorovat už jsme slyšeli mockrát. Byla by možná náprava? Svoz komunálního i bio odpadu funguje. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (20.01.2023 11:13)
   Vážená Petro,

   každé stanoviště tříděných odpadů má nastavenou svou frekvenci svozu, zpravidla s četností 2x až 4x týdně. Množství nahromaděného odpadu souvisí s mnoha dalšími faktory, které se v průběhu času mění. Se svozovou společností jsme ve stálém kontaktu a snažíme se operativně věci řešit a přizpůsobovat nastavení obsluhy separací. 

   S pozdravem 

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Popelnice v Trojské ulici (Josef Ressl 15.01.2023 18:37) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč se dlouhodobě neřeší nepořádek v Trojské ulici (v části vedoucí od ulice Pod Lisem směrem do Kobylis), kde jsou stále majiteli nemovitostí ponechávány popelnice na chodníku, kolem kterých se často kupí nepořádek. Některé popelnice se také nachází na chodníku převrácené naležato a brání tak parkování vozidel. Šlo by s touto situací něco udělat? Předem děkuji za odpověď. JR
  • Odpověď: (20.01.2023 11:11)
   Vážený pane Ressle,

   děkujeme za Váš podnět. K níže uvedenému sdělujeme, že jsme dosud neobdrželi žádné jiné oznámení ze strany občanů žijících v dotčené lokalitě týkající se umístění popelnic na komunikaci a nepořádku okolo nich, ani nezaznamenali žádné pochybení během prováděných místních šetření. Ze strany OŽP na základě Vašeho podnětu budeme předmětnou lokalitu monitorovat a v případě zjištění porušování vyhlášky o odpadech budou podniknuty kroky k zajištění zjednání nápravy.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Parkovani elektroauta (Mirka Solanska 18.01.2023 9:10) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den zajima mne parkovani elektroauta v Praze . Zda je parkovani povoleno zdarma ve vsech zonach? Dekuji MSolanska
 • Otázka: Linka 17 (Tomáš Hrůza 18.01.2023 9:13) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal ohledně nového provozu linky 17, který v tomto týdnu přešel do 10-minutového intervalu. Vzhledem k častým zpožděním této linky je interval ještě delší a čekání na tramvaj tak činí nesnesitelným. Bydlíme na Hercovce, tedy přesněji využíváme zastávku "Nad Trojou" a je to jediný spoj, kterým se dá dostat rozumně do centra, pokud nemusíme jít 12 minut na metro Kobylisy nebo podobnou dobu na zastávku "Trojská", kde jezdí i autobusy.
  Nešlo by zařídit, aby tramvaj jezdila častěji? Myslím, že by to hodně občanů uvítalo a i vzhledem k ranní špičce se nemuseli tlačit v přecpaných spojích.
  Děkuji
  • Odpověď: (18.01.2023 11:35)
   Dobrý den,

   děkujeme za podnět, který předáváme Dopravnímu podniku hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)