Jak podle soutěže Kvalikom komunikuje městská část Praha 8?

Facebook - 2. místo v Praze, web – 3. místo v Praze, zpravodaj Osmička – 4. místo v ČR, Twitter – 9. místo v ČR


Která česká města komunikují nejlépe? Na to se zaměřil třetí ročník soutěže Kvalikom 2022 o nejlepší radniční listy, profily na sociálních sítích a web. Hodnocení ukázalo, že města, obce a městské části se stále více snaží zaujmout všechny generace obyvatel. 


Radniční listy

Česká republika je země zaslíbená „radničním listům“. Své periodikum vydávají i ty nejmenší obce. Nezisková organizace Kvalikom hodnotí jejich kvalitu podle deseti kritérií, jako je například grafické zpracování, úroveň textů, fotografií, přiměřenosti politické prezentace, edukativnosti či dle rozsahu. Letos porovnávala kvalitu 540 periodik ve třech kategoriích podle počtu obyvatel.

V kategorii nad 10 000 obyvatel získal zpravodaj městské části Praha 8 „Osmička“ 4. místo v celostátním kole.

Zpravodaj porota hodnotí dlouhodobě jako jedno z nejkvalitnějších periodik, které municipality v ČR vydávají. Zpravodaj podává velmi kvalitní zpravodajský přehled o dění, nejen o činnosti radnice, ale i o záležitostech týkajících se místních spolků, sportovních klubů, referuje o kultuře, společenských i politických tématech. Vše je navíc zpracováno velmi kvalitní novinářskou formou. Články jsou čtivé, titulky poutavé a texty obsahují dostatek citací. Gramatika je na skvělé úrovni.


Facebook a Twitter

Spolek Kvalikom se zároveň v třetím ročníku soutěže Zlatý lajk zaměřil na kvalitu obecních a městských sociálních sítí. Hodnotil Facebookové, Instagramové a Twitterové profily.
 
V kategorii nad 10 000 obyvatel získal Facebook Prahy 8 v krajském (pražském) kole 2. místo. A twitterový účet Prahy 8 zařadila porota mezi TOP 10 nejlepších v ČR na 9. místo.

Hlavními kritérii byla kvalita obsahu, schopnost rychle a vstřícně odpovídat na dotazy, schopnost publikovat čtivé a informačně hodnotné příspěvky, kvalita videí, specializovaných formátů jako Reels či Stories a dle vzhledu statických prvků jako je profilový obrázek či cover. Celkově bylo hodnoceno přes 400 profilů.


Web

Zcela nově se organizace Kvalikom zaměřila i na kvalitu webových stránek, které hodnotila dle 20 podrobných kritérií. 

V kategorii nad 10.000 obyvatel získal web Prahy 8 v krajském (pražském) kole 3. místo.

Porota nehodnotila pouze o vzhled a technikálie, ale především uživatelskou přívětivost webových stránek.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Jak podle soutěže Kvalikom komunikuje městská část Praha 8


Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 22.09.2022
Vytisknout