Městská část se zapojila do soutěže o nejlepší web – Zlatý erb 2016

Městská část Praha 8 se i v letošním roce zapojí do soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí – Zlatý erb. V předešlém ročníku dokonce vyhrála krajské kolo této soutěže a v celostátním kole se umístila na skvělém sedmém místě. Pokud se vám webové stránky MČ Praha 8 líbí, dejte jim svůj hlas.

„Webové stránky se dočkaly několika vylepšení, a tak přicházíme do soutěže zase s něčím novým. Především však soutěž bereme jako zpětnou vazbu a zdroj dalších podnětů pro zlepšení a vývoj stránek,“ uvádí webmaster MČ Praha 8 Tomáš Vlk, který má web na starost po grafické i funkční stránce.

Webové stránky městské části Praha 8 se v roce 2015 a na začátku roku 2016 dočkaly hned několika novinek a změn. Stránky například od loňského roku poskytují širší informace ze zasedání zastupitelstva v podobě strukturovaných audio i videozáznamů a přehledů hlasování. Občané také mohou před zasedáním nahlížet do zveřejněných podkladových materiálů zastupitelstva. Dalším významným rozšířením služeb je rezervační systém.

„Od 1. října 2015 jsme spustili online rezervaci návštěv úřadu městské části pro agendy související s občanskými průkazy a cestovními pasy. Od poloviny ledna 2016 pak rozšířili tuto službu také o možnost rezervace návštěv pro agendy živnostenské a Czech POINT. Občané si tak mohou pohodlně dopředu naplánovat návštěvu úřadu a ušetřit čas jindy strávený čekáním ve frontách,“ říká starosta MČ Praha 8 Roman Petrus.

První týden nového roku 2016 přinesl také novinky ve funkčnosti i vzhledu samotných webových stránek. Byla zredukována hlavička, sjednoceno několik oblastí a namísto dvou nabídek menu ponecháno pouze jedno. Zviditelněno bylo vyhledávací pole, nejnavštěvovanější i nejvyhledávanější obsah a upraveno zápatí stránek.

Tyto změny by měly vést k ještě lepší orientaci na webu a snadnějšímu přístupu k požadovaným informacím. „Uvidíme, jak zhodnotí nové změny webu odborná porota Zlatého erbu a zda se nám podaří obhájit vítězství v  krajském kole z minulého roku. Podstatnější než hodnocení poroty je však to, jestli jsou se stránkami spokojeni každodenní uživatelé, pro které se stránky snažíme neustále vyvíjet a zlepšovat,“ dodává webmaster Tomáš Vlk.

O výsledku soutěže rozhoduje odborná porota. Mimo to však souběžně probíhá také hlasování veřejnosti. „Pevně věřím, že se vám naše stránky i online služby libí a že nás v soutěži podpoříte. Hlasovat můžete až do 22. února 2016 do 16 hodin,“ vyzývá k hlasování místostarostka Alena Borhyová.

Občané mohou web MČ Praha 8 podpořit svým hlasem v rámci ceny veřejnosti v krajském kole.

Zlatý erb – hlasovací formulář pro stránky městské části Praha 8

Případné podněty, připomínky či dotazy související s webovými stránkami MČ lze zasílat na webmaster@praha8.cz nebo prostřednictvím služby Zeptejte se – oblast Webové stránky.
Zveřejněno: 29.01.2016 – Anna Patočková