Nejlepší webové stránky má opět Praha 8

I v tomto roce získala Praha 8 první místo v krajském kole soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí – Zlatý erb. V úterý 22. března 2016 převzali ocenění v Rezidenci primátora radní Anna Kroutil a webmaster Tomáš Vlk od primátorky Adriany Krnáčové.

„Naší snahou je, aby občané nalezli na webu městské části všechny informace přehledně a jednoduše. Potěšilo nás, že naše úsilí ocenila odborná porota už podruhé za sebou prvním místem,“ říká k úspěchu webmaster Tomáš Vlk.

Jako hlavní klady stránek Prahy 8 zmiňovala odborná porota přehlednost, intuitivnost a ovládání webu. Líbily se také informace o pořádaných akcích v kalendáři akcí a preciznost zpracování nových návodů pro řešení životních situací v oblasti Potřebuji vyřídit. Často je také pozitivně hodnocen nástroj pro vyhledávání, díky kterému je pro občany snadné rychle a pohodlně nalézt potřebné informace pomocí hledaného výrazu. „Tato služba zdaleka není samozřejmostí. Často, když vyhledáváte informace na různých serverech veřejných institucí, je opravdu obtížné najít relevantní informace. Na našem webu to tak není,“ uvedla radní Anna Kroutil.

Výraznými změnami za poslední rok bylo přepracování úvodní strany webu, možnost online rezervací termínu návštěv na některé odbory úřadu a již zmíněné přepracování oblasti Potřebuji vyřídit s návody, jak postupovat při vyřizování žádostí, povolení, dokladů a dalších životních situací. Do budoucna připravuje městská část další vylepšení.
 
„Je to pro nás velký závazek, abychom neustali s vývojem a pro naše občany přinášeli stále nové a kvalitní webové služby a udržovali vysokou kvalitu našich stránek. V příštím roce se určitě pokusíme letošní i loňský úspěch obhájit zas,“ doplňuje radní pro vnější vztahy Anna Kroutil.

Vybíráme některé komentáře porotců, kteří náš web pro tento rok určili jako nejlepší:

„Dobrá orientace v hierarchii webu pomocí nabídek“
„hezká grafická úprava“
„Informace pro seniory jsou přímo zmíněny na úvodní stránce v záložce pro seniory“
„Ovládání webu a navigace zkvalitněna rolováním záložek pod hlavním menu na úvodní stránce“
„Precizně zpracované návody na řešení životní situace“
„Velmi obsažné a zajímavé informace o MČ a památkách, bohatá fotogalerie, přínosná diskuze i fcb“
„Velmi dobré základní informace pro cizince/rezidenty“


Pokud by občané měli podněty na další zlepšení našeho webu, mohou je zasílat přímo webmasterovi na e-mailovou adresu webmaster@praha8.cz.

Občané mohou web MČ Praha 8 podpořit svým hlasem v rámci ceny veřejnosti v celostátním kole.

Zlatý erb 2016 vyhlášení výsledků krajského kola hl. m. Prahy

Zlatý erb 2016 vyhlášení výsledků krajského kola hl. m. Prahy

Zlatý erb 2016
Zveřejněno: 23.03.2016 – Anna Patočková
Vytisknout