Nejlepší webové stránky má potřetí v řadě Praha 8

Praha 8 již potřetí zvítězila v krajském kole renomované soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí „Zlatý erb“. V sídle primátorky převzali ocenění v kategorii „nejlepší webové stránky města“ místostarosta Radomír Nepil (ANO), radní Jana Solomonová (ANO), tajemník úřadu Josef Rambousek a webmaster Tomáš Vlk.

Oblíbená soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí se letos uskutečnila již po devatenácté. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích České republiky.

„Jsem hrdý na to, že jsme se stali již potřetí za sebou vítězem této ceny. Určitě uděláme vše proto, aby to tak zůstalo i v příštím roce a my občanům i nadále poskytovali ty nejlepší služby,“ říká k výhře místostarosta Radomír Nepil (ANO), v jehož gesci je vnější komunikace úřadu, kam mimo jiné spadají také webové stránky a pokračuje: „Web samozřejmě nepovažujeme za dokonalý a naši práci na něm za skončenou. Připravujeme i další vylepšení. Např. bychom letos rádi sjednotili mapové služby, největší změnou by do budoucna měla být nová grafika a nové uspořádání webových stránek, které bude čitelnější a přehlednější jak v klasické verzi na PC, tak na všech mobilních zařízeních.

V mapovém portálu tak Praha 8 do budoucna nabídne zajímavé mapy související se životním prostředím (psí louky, kontejnerová stání, koše pro pejskaře, ovzduší, hlučnost atd.), občanskou vybaveností (školy, knihovny, kulturní zařízení atd.), dopravou (zóny placeného stání, cyklistické trasy) nebo územním plánováním.

Nové uspořádání webu by mělo zachovat všechno to dobře fungující, a naopak odstranit prvky, které mohou být v současnosti problematické. Stránky by tak celkově měly být větší a čitelnější – zvětšit by se mělo použité písmo stránek, stejně jako grafické prvky, které zároveň slouží k orientaci na stránkách. Webové stránky by měly být plně responzivní, tzn. budou se přizpůsobovat velikostem různých zařízení, na kterých budou zobrazovány – v současnosti je responzivní mobilní verze stránek, která rovněž dozná změn.

„Rádi bychom také kód stránek upravili tak, aby byly co nejvíce bezbariérové a umožnily hladký pohyb a orientaci těm, kteří se na nich nemohou pohybovat běžným způsobem," zakončuje místostarosta Radomír Nepil (ANO).

„Chtěl bych poděkovat zejména našemu webmasterovi, který opravdu pečlivě dohlíží na to, aby webové stránky nabízely občanům vše, co v ideálním případě nabízet mají,“ sdělil tajemník úřadu Josef Rambousek.

Vyhlašovatelem a hlavním organizátorem soutěže Zlatý erb je od roku 2017 spolek Český zavináč. Více informací naleznete na webových stránkách Zlatého erbu.

Reportáž z vyhlášení soutěže můžete zhlédnout na stránkách Praha TV.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Zlatý erb 2017, zprava: tajemník úřadu Josef Rambousek, webmaster Tomáš Vlk, radní Jana Solomonová (ANO), místostarosta Radomír Nepil (ANO).

Ocenění Zlatý erb 2017
Zveřejněno: 31.03.2017
Vytisknout