Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla devět a pět
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Zničené lavičky, protihluková stěna, koše na odpadky (Ludmila Seidlová 04.01.2019 10:28) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  na sídlišti Velská Skála jsou u chodníku podél protihlukové stěny u Čimické ulice lavičky v dezolátním stavu ( viz foto), některé už zničené zcela. Bylo by možné je opravit a instalovat u tohoto chodníku koše na odpadky? Po celé délce chodníku není ani jediný koš na odpadky, lidé (v lepším případě) házejí odpadky do koše na psí exkrementy, který kvůli tomu bývá přeplněný. Také protihluková stěna je poškozená, na několika místech chybí ochranné panely. Čimická ulice je velmi frekventovaná a poškozená stěna zhoršuje životní prostředí v oblasti Velké Skály. Bylo by možné stěnu opravit? Předem děkuji za odpověď,s pozdravem
  Lída Seidlová
  • Odpověď: (15.01.2019 10:43)
   Vážená paní Seidlová,

   děkujeme za upozornění na poničené lavičky a chybějící koš. Bohužel, zmíněná pěší cesta, včetně laviček, košů i protihlukové stěny, leží na pozemcích v soukromém vlastnictví. Každý z těchto pozemků (1119/25, 1119/50, 1121/3, 1121/1, vše k. ú. Troja) má několik desítek vlastníků, pravděpodobně spolumajitelů přilehlých bytových domů. Městská část Praha 8 zde tedy nemůže provádět jakékoliv opravy.

   Doporučujeme obrátit se na správce bytových domů v ulici Vřesová. Pro orientaci Vám posíláme i katastrální mapu.
   Vřesová – katastr (leden 2019)Vřesová ortofoto (leden 2019)

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Otázka: Detske hriste Cimicky haj (Borivoj Kubat 11.01.2019 10:26) – Obecní majetek
  Sdílet
  Zdravim, s dcerou si chodime hrat na detske hriste v Cimickem haji pobliz tenisovych kurtu Slavoj Bohnice. Pred par mesici odsud zmizelo nekolik prolezacek, klouzacka a je to tu tak nejak prazdne.

  Chci se zeptat, proc jste odstranili hraci plochy a hlavne, zda sem doplnite nove prolezacky.

  Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (11.01.2019 11:02)
   Vážený pane Kubáte,

   hřiště se nachází na pozemku (parc. č. 604/1) který vlastní a spravuje MHMP. Proto Váš dotaz zasíláme k zodpovězení  jejich odboru ochrany prostředí, oddělení péče o zeleň.           

   Děkujeme za pochopení. S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Otázka: Podivné projekty radnice (Jan Rechnovský 04.01.2019 8:51) – Obecní majetek
  Sdílet
  Pane starosto Grosi, vaše ODS ztratila jakoukoli důvěryhodnost drancováním rozpočtu na pochybné a předražené projekty typu nový úřad na Palmovce. Co nás má přesvědčit o tom, že nepojedete ve starých kolejích?
  • Odpověď: (08.01.2019 10:33)
   Vážený pane Rechnovský, 
    
   jak plyne z formulace Vašeho dotazu, nejsem si úplně jist, zda máte o odpověď opravdu zájem. 
    
   Nicméně v minulých letech (2014-2018) byl projekt Nová Palmovka prověřován opravdu důsledně a o jeho „předraženosti“ nebyly přineseny hodnověrné důkazy. Za sebe mohu říci, že mne velmi mrzí, že tento projekt nebyl dokončen a budeme jej muset dořešit v tomto volebním období.

   Do polemiky o ztrátě „veškeré důvěryhodnosti“ se pouštět nehodlám, nicméně si pouze dovolím podotknout, že ve volbách na podzim 2018 obdržela ODS nejvíce hlasů ze všech uskupení, která kandidovala. 

   Pokud se chceme vracet do „starých kolejí“, pak ano, chceme navázat na to, co fungovalo, např. údržba zeleně, zimní úklid. Pak také snížení běžných výdajů  rozpočtu v roce 2019 z téměř 900 mil. na cca 650-700 mil. Kč. Jsem přesvědčen, že je to jediný způsob, jak Prahu 8 udržet v ekonomické rovnováze bez nutnosti zadlužování a zároveň zajistit jejím občanům základní služby, které od své radnice právem očekávají.

   To je tedy náš plán, jak přesvědčit i ty voliče, kteří nás loni na podzim nevolili. 

   S pozdravem

   starosta městské části Praha 8
 • Otázka: Nefunkční lampy veřejného osvětlení (Martina Janášová 04.01.2019 10:38) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, v ulici Budínova u FN Bulovka nesvítí již přes měsíc dvě lampy veřejného osvětlení (lampy číslo 802084 a 802083). Bylo by možné, nějak zajistit opravu (případně prosím o informaci, na koho se mám obrátit s touto prosbou). Děkuji
 • Otázka: houpačky na hřišti v Ďáblickém háji (Kateřina Janková 31.12.2018 15:31) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mne, kdy budou instalovány houpačky na horním hřišti v Ďáblickém háji. Děkuji.
  • Odpověď: (02.01.2019 14:39)
   Vážená paní Janková,

   dovolujeme si Vám zaslat informaci týkající se chybějících houpaček na dětském hřišti v Ďáblickém háji, které se nachází na pozemku, který je v majetku MHMP (není tedy svěřeno do správy naší městské části).
    
   Správu této lokality zajišťuje odbor ochrany prostředí magistrátu, konkrétně oddělení péče o zeleň, kterému jsme Váš dotaz předali k zodpovězení. 

   S pozdravem

   oddělení plošné správy území 
   odbor životního prostředí (OŽP) 
  • Odpověď: (03.01.2019 8:48)
   Vážená paní Janková,

   předáváme Vám vyjádření oddělení péče o zeleň magistrátu HMP, týkající se Vašeho dotazu.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP) 


   Vážená paní Janková,

   houpačka prochází celkovou opravou, kompletně by měla být hotová do konce ledna 2019. 

   S pozdravem 

   Ing. Dan Frantík
   vedoucí oddělení péče o zeleň
   odbor ochrany prostředí
 • Otázka: uklid ul.Vojenova (Vilma 27.11.2018 12:33) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den
  Stara se prosim nekdo o uklid na ul.Vojenova a kolem (parkoviste u policie, parkoviste dalsi naproti D.PodPalmovkou? Nevypada to tak, stav je stale hrozny, prosim o vyjadreni. Dekuji
  • Odpověď: (17.12.2018 9:33)
   Vážená paní Vilmo,

   děkujeme za zaslaný podnět. Bohužel však MČ Praha 8 nemá tyto pozemky ve své správě. Povinnost udržovat pozemek má vlastník, kterému byla zaslána výzva k nápravě. 

   Děkujeme za pochopení. S pozdravem

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Betonová úprava betonových květináčů (Petr Christ 07.11.2018 11:32) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, na koho se obrátit ohledně nabídky udržování čistých prostor v podchodu pod OC Draháň směrem k Čimickému rybníku za možnost vnější opravy/úpravy jednoho betonové květináče pro rekreační užívání? Předem děkuji za pomoc.
 • Otázka: CEDULE S NÁZVEM ULICE (Kamil Bandžak 06.11.2018 12:27) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  v ulici Batličkova je opřená cedule s názvem ulice o sloup veřejného osvětlení, rád bych se na Vás obrátil s dotazem, zda-li by bylo možné tuto ceduli na daný sloup nainstalovat tak, jak to bylo dříve.
  Děkuji předem za odpověď.
  S pozdravem
  Kamil Bandžak
  • Odpověď: (12.11.2018 12:55)
   Vážený pane Bandžaku,

   Váš podnět jsme ihned dne 6. listopadu 2018 předali THMP, která je v této věci kompetentní. Bohužel, i přes urgence, nemáme k dnešnímu dni žádnou reakci, jakým způsobem budou Váš podnět řešit.

   Dnes zasíláme opět prosbu s informacemi o stavu řešení.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Rekonstrukce Hovorčovická (Jiří Svoboda 07.11.2018 21:32) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, před několika dny (30. 10.) se ptala paní Lucie Konrádová na úklid a vyčištění zanedbaného prostranství v ulici Mirovická směrem k ZŠ Hovorčovická, kde se scházejí narkomani a bezdomovoci. To mohu potvrdit. Často tu zde dokonce vídám použité jehly. Vzhledem k tomu, že je to hned vedle mateřské a základní školy, to vnímám jako skutečně velký problém a nebezpečí.

  Pan Klíma odpověděl, že se chystá celková rekonstrukce chodníku a revitalizace okolí. Rád bych se zeptal, jak bude orientačně revitalizace vypadat - co je v plánu upravit a jak.

  Také mám ještě jeden dotaz k řešení. Pobývání narkomanů v této oblasti nepřispívá rodinný dům, který stojí mezi domy Mirovická 3 a 5. Nikdo v něm nebydlí, jeho zahrada je přeplněná odpadky a zrezavělými stavebními stroji a vstup na něj nechrání ani plot. Kromě toho je v katastru nemovitostí plocha, kde stojí, vedena jako "ostatní plocha" - není tedy určena k výstavbě. Jak je možné, že zde stojí velká vila? A můžete nějak řešit situaci, že majitel využívá pozemek jen jako skladiště odpadků?

  Předem vřele děkuji za bližší informace.
  • Odpověď: (09.11.2018 13:45)
   Vážený pane Svobodo,

   děkuji za Váš podnět. Bohužel, z Vašeho popisu není zcela jasné, o který pozemek se přesně jedná. Je připravena akce opravy chodníku, ale až za sportovní částí pozemku školy.

   Pokud to bude možné, prosím, spojte se se mnou na níže uvedený e-mail. Ideální by bylo domluvit si společně schůzku přímo na místě.

   Děkuji za pochopení, s pozdravem

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nebezpečná lavička (Rút Kostúrová 30.10.2018 21:26) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, na novém hřišti mezi KD Krakov a OC Krakov je rozbitá lavička, rozlámaná a trčí z ní velmi ostré vruty. Bohužel nikde na hřišti, ani v okolí není kontakt na někoho, na koho by se bylo možné obrátit, aby zjednal nápravu. Bylo možné lavičku odstranit, než se o ní někdo zraní. Děkuji a s pozdravem. Rút Kostúrová
  • Odpověď: (01.11.2018 8:19)
   Vážená paní Kostúrová,
    
   děkujeme Vám za zaslání podnětu k nutné opravě lavičky. V této době je již lavička odstraněna a po opravě bude opět ustavena na původní místo.

   Opravu jsme projednali s firmou Garden-line, která je zhotovitelem celé revitalizace. Bohužel, vandalismu na našem majetku asi nezabráníme.

   Co se týče kontaktu, o kterém se zmiňujete, bude vše vyřešeno po otevření kavárny, kde bude možné nejen sdělit připomínky občanů, ale personál bude případné poškození majetku i další příp. technické poruchy hlásit.

   Proběhly opravy pokládky kabelů na rohu ul. Lodžská a Těšínská a nyní zhotovitel připravuje k předání dokumentace Pražské energetice, která provede připojení pavilonu na náměstí. Nedokážeme zatím stanovit konkrétní datum, ale předpokládáme termín asi dva týdny.

   S pozdravem

   Jaromír Grygera
   projektový manažer
   telefon: 602 204 660


Vytisknout